Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2021, 09:38

autor: Adrian Werner

Star Wars Hunters - sieciowa gra bitewna zmierza na Nintendo Switch

W trakcie Nintendo Direct ujawniono Star Wars: Hunters, czyli wieloosobową grę bitewną, w której pokierujemy nowymi postaciami z uniwersum Gwiezdnych wojen.

STAR WARS: HUNTERS W SKRÓCIE:
  • Deweloper: BossAlien
  • Wydawca: Zynga
  • Gatunek: gra bitewna
  • Platformy: Switch, iOS, AND
  • Data premiery: 2021 r.

Jednym z tytułów ujawnionych podczas prezentacji Nintendo Direct okazało się Star Wars: Hunters, czyli sieciowa gra bitewna osadzona w realiach Gwiezdnych wojen. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami, a premiera odbędzie się w tym roku.

Gra zmierza nie tylko na konsolę Nintendo Switch, ale również na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Projekt zaoferuje opcję cross-platform, pozwalającą na wspólną zabawę posiadaczom różnych platform sprzętowych.

Informacje na temat gry są bardzo skromne. Wiemy jedynie, że w Star Wars: Hunters będziemy toczyli bitwy na arenach. Produkcja ma zaoferować nowe postacie i lokacje, które nie pojawiały się we wcześniejszych wcieleniach marki. Na tym kończą się udostępnione konkrety. Nie wiemy nawet, czy będzie to strategia, czy zręcznościówka.

Nad grą pracuje będące częścią grupy NaturalMotion studio BossAlien, które ma na koncie m.in. CSR Racing oraz CSR Classics. Wydawcą ma być firma Zynga, znana z serii FarmVille. Jest to o tyle ciekawe, że dopiero w 2023 r. wygaśnie umowa licencyjna zapewniająca Electronic Arts wyłączność na gry w realiach Gwiezdnych wojen. Najwyraźniej oba koncerny dogadały się między sobą, dzięki czemu Star Wars: Hunters zadebiutuje już w tym roku.

  1. Star Wars: Hunters - oficjalna strona gry