Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Triangle Strategy (Switch)
OkładkaTriangle Strategy (Switch)

Triangle Strategy Switch

Project Triangle Strategy

Triangle Strategy jest taktyczną grą RPG inspirowaną takimi produkcjami, jak Final Fantasy Tactics czy Tactics Ogre. Tytuł jest drugą po Octopath Traveler odsłoną cyklu HD-2D, a za jego stworzenie odpowiadają deweloperzy z Silicon Studio Corporation.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | elementy strategiczne | 2.5D | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Triangle Strategy Premiera Switch

4marca2022

Nintendo eShop

4marca2022

producent: Square Enix / ARTDINK wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Project Triangle Strategy to taktyczna gra RPG w klimatach fantasy, która jest drugą odsłoną cyklu HD-2D (należy do niej też produkcja jRPG z 2018 roku – Octopath Traveler). Produkcja oferuje rozgrywkę przypominającą klasyki pokroju Final Fantasy Tactics czy Tactics Ogre i stawia gracza w roli księcia dowodzącego oddziałem wojowników. Za opracowanie dzieła odpowiadają firma Square Enix (w tym zespół, który odpowiada również za serię Bravely Default i wspomniane Octopath Traveler i ARTdink. Wydawcą jest koncern Nintendo.

Fabuła

Głównym bohaterem Project Triangle Strategy jest Serenoa – następca tronu księstwa Glenbrook ulokowanego na kontynencie Norzelia. Szlachcic przejmuje komendę nad grupą wojowników, gdy jego kraj wdaje się w konflikt, którego przedmiotem są coraz bardziej kurczące się zasoby naturalne – sól i żelazo.

Mechanika

Project Triangle Strategy to dość klasyczna, taktyczna gra RPG, w której akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Rozgrywka polega głównie na toczeniu turowych starć w małej skali (kontrolujemy jedną grupę wojowników, a nie całe armie), w czasie których wykorzystujemy zróżnicowane zdolności specjalne postaci, by zyskać przewagę nad oponentami.

Walki toczą się na rozbudowanych, wielopoziomowych mapach, a kluczowe znaczenie ma właściwe ustawienie wojowników – przykładowo wychodząc wyżej może atakować z łuku z większego zasięgu, flankując wroga tworzymy dla jednej z postaci otwarcie do wykonania potężnego ataku w plecy przeciwnika.

W produkcji znajdziemy też mechanikę pozwalającą łączyć w kombinacje efekty elementarne – ogień potrafi topić lód, zaś woda przewodzi energię elektryczną z błyskawicy.

Pomiędzy kolejnymi starciami stopniowo rozwijamy swoich bohaterów, zwiększając ich skuteczność w walce i zdobywając kolejne możliwości taktyczne.

Project Triangle Strategy oferuje też ciekawą mechanikę wykraczającą poza same starcia – posuwając do przodu główny wątek fabularny podejmujemy różnorakie decyzje, związane m.in. z wyborem sojuszników, które wpływają na losy różnych krajów, a nawet całego kontynentu. Co więcej, nasze czyny odbijają się również na trzech specjalnych statystykach Serenoi, zwanych przekonaniami (ang. convicions), które razem kształtują osobowość głównego bohatera i decydują o tym, jakim jest władcą. Są to Użyteczność (ang. Utility), Moralność (ang. Morality) oraz Wolność (ang. Liberty).

W naprawdę ważnych momentach postacie poboczne mogą też oferować swoje zdanie, które również znajduje odwzorowanie na skali przekonań (dzięki temu wiemy, który wybór współgra ze światopoglądem której postaci).

Tryby gry

W Project Triangle Strategy możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Project Triangle Strategy posiada bardzo ładną grafikę, która prezentuje się podobnie jak w przypadku Octopath Traveler. Mamy tu trójwymiarowe, otoczenie połączone z postaciami opartymi o 16-bitowe sprite’y i nieco bardziej współczesnym, dynamicznym oświetleniem oraz cieniowaniem. Wszystko to zostało podane w konwencji pixel art.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 6,5 GB

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.6 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Triangle Strategy cena w dniu premiery: 249,80 PLN

Klasyfikacja PEGI Triangle Strategy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.