Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONESwitch
Okładka Octopath Traveler (PC)

Octopath Traveler

Japońska gra RPG, za której stworzenie odpowiada zespół Silicon Studio Corporation. Octopath Traveler przenosi graczy do fantastycznego świata Orsterra, który przemierzają w skórze jednego z ośmiu bohaterów.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | 2.5D | jRPG | Xbox Game Pass

Okładka Octopath Traveler (PC)

data premiery gry:

13lip2018

Switch

7cze2019

PC

25mar2021

XONE

Octopath Traveler jest jRPG-em, za którego stworzenie odpowiada japoński zespół Silicon Studio Corporation – w portfolio deweloperów można znaleźć niezwykle ciepło przyjęte gry Bravely Default: Flying Fairy oraz Bravely Second: End Layer. Opisywana tutaj produkcja została po raz pierwszy zaprezentowana światu w styczniu 2017 roku, w trakcie konferencji promującej konsolę Nintendo Switch.

Fabuła

Octopath Traveler przenosi graczy na fantastyczny kontynent Orsterra, który przemierzają w skórze jednego z ośmiu bohaterów. Każdy z nich nie tylko posiada unikalne pochodzenie, lecz także podąża własną ścieżką i realizuje odmienne cele.

Mechanika

W Octopath Traveler otrzymujemy do dyspozycji różnorodny, pełen detali świat – oprócz eksploracji jego zakamarków, w trakcie zabawy wykonujemy misje zlecane przez postacie neutralne oraz walczymy z napotkanymi przeciwnikami. W tym momencie do głosu dochodzi unikalna cecha opisywanej pozycji – każdy z herosów posiada indywidualną specjalizację, którą może wykorzystać na rozmaite sposoby w ramach tak zwanej „Path Action”; na przykład Olberic (będący wojownikiem) wyzywa ludzi na pojedynki, z kolei Primrose (wyspecjalizowana w tańcu) potrafi zwabić dowolną postać i zmusić ją do wsparcia jej w walce.

Starcia z adwersarzami odgrywają istotną rolę – pojedynki toczymy w trybie turowym, a w ich trakcie ładujemy specjalny wskaźnik, którego wypełnienie pozwala na choćby na zwiększenie siły prowadzonego bohatera czy też liczby jego punktów życia. W miarę czynionych postępów prowadzona postać rozwija swoje umiejętności, co pozwala jej nie tylko na podejmowanie się coraz trudniejszych questów, lecz również na eliminację coraz potężniejszych przeciwników.

Kwestie techniczne

Octopath Traveler przykuwa uwagę za sprawą oryginalnej oprawy graficznej, którą utrzymano w unikalnym stylu łączącym 16-bitowe sprite'y z trójwymiarowym otoczeniem wykonanym w technice pixel art; całość wzbogacono o współczesne efekty wizualne pokroju dynamicznego oświetlenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3,6+ GB

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 449 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,80 PLN

Gry podobne do Octopath Traveler

Klasyfikacja PEGI Octopath Traveler

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Octopath Traveler

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-3210 3.2 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 / Radeon R7 260X lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-6400 2.7 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 470 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
Yakuza 6 i Octopath Traveler dostępne w Xbox Game Pass
Yakuza 6 i Octopath Traveler dostępne w Xbox Game Pass

wiadomość25 marca 2021

Do usługi Xbox Game Pass trafiły nowe gry. Uwagę zwraca debiutujące na konsoli Microsoftu Octopath Traveler oraz Yakuza 6: The Song of Life. Miłośnicy gatunku RPG ucieszą się za to z Pillars of Eternity II: Deadfire.

Octopath Traveler na PC - cena, wymagania sprzętowe i obecność Denuvo
Octopath Traveler na PC - cena, wymagania sprzętowe i obecność Denuvo

wiadomość17 maja 2019

Poznaliśmy cenę i wymagania sprzętowe pecetowej wersji jRPG-a Octopath Traveler. Ponadto firma Square Enix ujawniła, że gra wykorzysta system DRM Denuvo.

Respawn porzuciło inną grę dla Star Wars Jedi Fallen Order i inne wieści
Respawn porzuciło inną grę dla Star Wars Jedi Fallen Order i inne wieści

wiadomość16 kwietnia 2019

Dziś piszemy o grze, którą studio Respawn Entertainment musiało porzucić ze względu na Star Wars Jedi: Fallen Order, potwierdzeniu daty premiery Octopath Traveler na PC, nowych sterownikach graficznych od firmy AMD oraz szczegółach na temat prezentacji gameplayu z Borderlands 3. Witajcie w wieściach ze świata.

Square Enix zapowiada Octopath Traveler na PC
Square Enix zapowiada Octopath Traveler na PC

wiadomość11 kwietnia 2019

Firma Square Enix opublikowała na swojej stronie internetowej wiadomość zdradzającą datę premiery pecetowej wersji gry Octopath Traveler. Wynikało z niej, że komputerowi gracze niedługo będą mogli sprawdzić jRPG-owy hit dostępny dotychczas wyłącznie na konsoli Nintendo Switch.

Octopath Traveler trafi na PC
Octopath Traveler trafi na PC

wiadomość5 kwietnia 2019

Na stronie The Game Rating Administration Comitee of Korea, czyli organizacji przyznającej kategorie wiekowe we wspomnianym kraju, pojawiła się wzmianka o pecetowej wersji gry jRPG Octopath Traveler.

Switch
PC
XONE