Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2024, 17:18

autor: Kamil Kleszyk

Xbox Game Pass na czerwiec 2024, a w nim Callisto Protocol i dwa wysoko oceniane RPG. Z usługi wyleci świetna strzelanka

Poznaliśmy listę gier, które wkrótce zostaną dodane do abonamentu PC/Xbox Game Pass. Wśród nich znajdziemy takie produkcje, jak horror science fiction The Callisto Protocol czy jRPG Octopath Traveler 1 i 2.

Źródło fot. Krafton
i

Czerwiec na dobre się rozkręcił, więc Microsoft ujawnił listę gier, które trafią do usług PC/Xbox Game Pass oraz Xbox Game Pass Ultimate w kolejnych tygodniach. Subskrybenci flagowej oferty amerykańskiego giganta nie będą mogli narzekać na nudę, ponieważ do biblioteki trafi sześć produkcji.

O wysokie temperatury przed komputerami i konsolami Xbox zadba przede wszystkim horror The Callisto Protocol. Wydana w 2022 r. produkcja założonego przez Glena Schofielda (producenta wykonawczego pierwszej części Dead Space) studia Striking Distance zabiera nas do 2320 r. W grze trafiamy do mieszczącego się na tytułowym księżycu Jowisza więzienia Black Iron. Jako jeden z niewielu więźniów, którzy cudem uniknęli zmiany w krwiożercze potwory, musimy walczyć o przetrwanie.

The Callisto Protocol nie będzie jednak jedynym horrorem w ofercie Game Passa. Do usługi trafi również przygodowa gra akcji Still Wakes the Deep. W produkcji studia The Chinese Room wcielamy się w pracownika platformy wiertniczej uwięzionego na niej podczas sztormu. Oprócz walki z pogodą protagonista musi stawić czoła nieznanemu zagrożeniu, które dostało się w tym czasie na pokład.

Warto również zwrócić uwagę na dwie odsłony cyklu jRPG Octopath Traveler, a także na fakt, że 15 czerwca z Game Passa wypadnie świetna strzelanka High on Life. Jeśli zwlekaliście z ograniem tej ostatniej pozycji w ramach abonamentu, macie na to już tylko 9 dni. Nie powinno to jednak być dużym problemem, gdyż jej ukończenie zajmuje ok. 10 godzin.

Game Pass na pierwszą połowę czerwca 2024

 1. Octopath Traveler (chmura, konsole, PC) – dostępne od dzisiaj
 2. Octopath Traveler II (chmura konsole, PC) – dostępne od dzisiaj
 3. Depersonalization (PC) – dostępne od 12 czerwca
 4. Isonzo (chmura, konsole, PC) – dostępne od 13 czerwca
 5. The Callisto Protocol (chmura, konsole, PC) – dostępne od 13 czerwca
 6. Still Wakes the Deep (chmura, konsole, PC) – dostępne od 18 czerwca

Game Passa 15 czerwca opuszczą

 1. Bramble: The Mountain King
 2. High on Life
 3. Rune Factory 4 Special
 4. Spacelines From The Far Out
 5. The Bookwalker: Thief Of Tales

Xbox Game Pass kupisz tutaj

PC Game Pass kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej