Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXBOX
Okładka Sudeki (PC)

Sudeki

Sudeki jest grą z gatunku RPG, utrzymaną w dalekowschodniej stylistyce manga. Gracz kieruje poczynaniami czworga mieszkańców fantastycznego królestwa Hikaria, rzuconych w sam środek konfliktu pomiędzy siłami dobra (The Bright Empire) i ciemności (World of Darkness).

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji

Okładka Sudeki (PC)

data premiery gry:

27sie2004

XBOX

13kwi2005

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sudeki to gra z gatunku RPG zrealizowana w stylu typowym dla dalekowschodnich pozycji tego gatunku (coś na kształt Final Fantasy VII czy Phantasy Star Online). Fabuła Sudeki oscyluje wokół walki pomiędzy dwoma światami, „The Bright Empire” reprezentującym dobro oraz „World of Darkness”, czyli siłami ciemności. Czwórka bohaterów gry, mieszkańcy królestwa Hikaria, zostaje rzucona praktycznie w sam środek tego konfliktu.

Rozgrywkę rozpoczynamy jako Tal, syn szanowanego generała, który pragnie udowodnić swoją odwagę i męstwo. Wraz z rozwojem akcji, do naszej drużyny dołącza Ailish, młoda czarodziejka, Elco, naukowiec oraz mistrzyni walk wręcz o imieniu Buki. Nasza przygoda rozgrywa się w 16 dużych lokacjach, rozmieszczonych w 3 różnorodnych płaszczyznach - świecie dobra, zła oraz cienia, a zadaniem jakiemu musimy podołać jest wyjaśnienie, co tajemniczego dzieje się z uniwersum, w którym przyszło nam egzystować. W danej chwili sterujemy tylko jedną postacią, a za zachowanie pozostałych członków drużyny odpowiada sztuczna inteligencja.

Rozgrywka w Sudeki zbytnio nie odbiega od innych gier tego typu. Mamy więc eksplorację lokacji, interakcję z bohaterami niezależnymi, no i oczywiście walkę. W przypadku tej ostatniej należy wspomnieć, iż system walki został naprawdę dopracowany. Potyczki rozgrywają sie w czasie rzeczywistym. Każdy z członków naszej drużyny ma własny wachlarz ciosów, które można podzielić na 3 główne grupy: ataki fizyczne (w bliskim starciu oraz na odległość), magiczne (oraz zdolności magiczne) i duchowe. Te ostatnie są bardzo potężnym orężem w walce i mogą być wykorzystane tylko wtedy, gdy dana postać posiada wystarczającą ilość mocy duchowej. Ilość różnych ataków wzrasta wraz ze zdobywanym przez naszą drużynę doświadczeniem.

Graficznie gra prezentuje się dobrze, widać, iż osoby odpowiedzialne za przygotowanie oprawy wizualnej stanęły na wysokości zadania. Stworzono dość szczegółowe lokacje - miasta, doliny, ośnieżone góry - mamy na czym zawiesić oko w przerwach między kolejnymi walkami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1100 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Sudeki

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Poradnik: Sudeki

wiadomość9 sierpnia 2005

Poradnik do utrzymanego w japońskim stylu cRPG „Sudeki” obejmuje wszystkie zadania główne i niemal wszystkie zadania poboczne. Znajdziecie w nim też dokładne lokalizacje totemów oraz wielu skrzynek z bronią czy pieniędzmi.

Sudeki na PC już w brytyjskich sklepach

wiadomość13 kwietnia 2005

Rzadko zdarza się, aby długo oczekiwane hity, trafiały na rynek wcześniej niż to pierwotnie zapowiadano. Jednym z nielicznych wyjątków jest tu PeCetowa wersja gry Sudeki, która pierwotnie miała ukazać się na rynku pod koniec maja bieżącego roku, a dostępna jest już od wczoraj za pośrednictwem brytyjskich sklepów.

Sudeki na PC już w pełni oficjalnie

wiadomość4 lutego 2005

Pierwsze pogłoski o Sudeki na PC pojawiły się w połowie grudnia, kiedy to ATI najwyraźniej przez pomyłkę opublikowało nowe sterowniki... poprawiające m.in. błąd właśnie w tej grze. Kilka dni temu parę z ust puściła niemiecka organizacja klasyfikująca gry komputerowe. Dziś natomiast ogłoszono już w pełni oficjalnie, że RPG studia Climax trafi do rąk posiadaczy komputerów osobistych!

Sudeki na PC coraz bardziej realne

wiadomość1 lutego 2005

Wygląda na to, że nasze przypuszczenia z połowy grudnia jakoby Sudeki, ceniona w środowisku gra cRPG zadebiutować miała również na PC, okażą się prawdą. Po przecieku ze strony firmy ATI przyszedł czas na niemiecką organizację klasyfikującą gry video w tym kraju. Panowie z German Ratings Board Sudeki już sklasyfikowali – wydanie na PC przeznaczone będzie dla graczy powyżej 12 roku życia.

ATI ujawnia Sudeki na PC

wiadomość14 grudnia 2004

Dziś w nocy firma ATI wypuściła nową wersję sterowników do kart graficznych Radeon przeznaczonych dla systemu Windows XP. W zasadzie nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie mały opis błędu jaki wyeliminowano. Otóż wersja v.4.12 Catalystów poprawia błąd występujący w grze Sudeki!!! Mowa rzecz jasna o wersji PC, bo jakżeby inaczej. Problem jednak w tym, że takowa jeszcze nie istnieje... przynajmniej oficjalnie...

XBOX
PC