Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Phantasy Star Online (PC)

Phantasy Star Online PC

Jeden z najpopularniejszych konsolowych cRPG firmy SEGA, którego głównym atutem jest wciągająca fabuła z możliwością rozgrywki przez Internet.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka Phantasy Star Online (PC)

producent: Sonic Team

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25grudnia2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phantasy Star Online to jedna z najpopularniejszych gier konsolowych firmy SEGA, przeniesiona na platformę PC. Jest to utrzymany w zręcznościowym stylu cRPG, którego głównym atutem jest wciągająca fabuła. Akcja zaczyna się od zniszczenia ziemskiej kolonii na planecie Ragol. Nasz bohater zostaje wysłany w celu sprawdzenia co naprawdę tam się wydarzyło. Oprócz misji związanych głównym wątkiem gry i zarazem zbliżających nas do odkrycia prawdy, można wykonywać wiele zadań pobocznych.

Na początku tworzymy postać wybierając spośród kilku ras, takich jak człowiek czy android czy newman (postać posiadająca umiejętności psioniczne). Jak w każdym cRPG czeka nas długa wędrówka, zwiedzanie nowych lokacji, odkrywanie tajemniczych miejsc, rozmawianie z NPC-tami i wyczerpująca walka z potworami. W walce prowadzonej w czasie rzeczywistym możemy używać zarówno broni białej jak i czarów. Gra umożliwia rozgrywkę wieloosobową przez Internet z unikalną możliwością wykorzystania zaawansowanego translatora obsługującego siedem języków (angielski, francuski, niemiecki, japoński, hiszpański, chiński i koreański). Dzięki temu w łatwy sposób można rozmawiać z graczami z całego świata. Za możliwość korzystania z onlinowych serwerów gry trzeba płacić miesięczny abonament.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Gry podobne do Phantasy Star Online

Wymagania wiekowe Phantasy Star Online

12+

Wymagania sprzętowe Phantasy Star Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Phantasy Star Online 2 - nowe informacje i materiały graficzne

wiadomość27 lipca 2011

Na zorganizowanej wczoraj konferencji SEGA ujawniła sporo interesujących informacji dotyczących Phantasy Star Online 2 i wypuściła masę nowych materiałów graficznych z tej gry.

Wieści ze świata (Vanquish, Red Dead Redemption, Enslaved) 17/09/10
Wieści ze świata (Vanquish, Red Dead Redemption, Enslaved) 17/09/10

wiadomość17 września 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o drugim demie Vanquish, liczbie użytkowników PlayStation Network, przesunięciu premiery Homefront, demie Enslaved, a także łatce 2.0 do sieciowej strzelaniny MAG. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Metal Gear Solid 3DS, DJ Hero 2) 16/09/10
Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Metal Gear Solid 3DS, DJ Hero 2) 16/09/10

wiadomość16 września 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o towarzyszach w Fallout: New Vegas, kontynuacji Phantasy Star Online, sprzedaży konsol w Japonii oraz terminie debiutu Metal Gear Solid 3DS. Zapraszamy do lektury.