Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2010, 13:00

Wieści ze świata (Vanquish, Red Dead Redemption, Enslaved) 17/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o drugim demie Vanquish, liczbie użytkowników PlayStation Network, przesunięciu premiery Homefront, demie Enslaved, a także łatce 2.0 do sieciowej strzelaniny MAG. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o drugim demie Vanquish, liczbie użytkowników PlayStation Network, przesunięciu premiery Homefront, demie Enslaved, a także łatce 2.0 do sieciowej strzelaniny MAG. Zapraszamy do lektury.

Vanquish

22 września do oferty japońskiego Xbox Live i PlayStation Network trafi druga wersja demonstracyjna efektownej gry akcji Vanquish (X360, PS3), autorstwa studia Platinum Games (pierwsza demonstracja została opublikowana na początku tego miesiąca). W jej ramach graczy otrzymają możliwość przetestowania trybu Challenge Mode. W zapowiedzi, ujawnionej w trakcie targów Tokyo Game Show 2010 przez Shinji Mikamiego i Atsushiego Inabę, nie wspomniano niestety o ewentualnym wydaniu dema na rynkach amerykańskim i europejskim. Przypominamy, że pełna wersja Vanquish zadebiutuje w Europie 22 października.

Wieści ze świata (Vanquish, Red Dead Redemption, Enslaved) 17/09/10 - ilustracja #1

Red Dead Redemption

Firma Rockstar Games poinformowała, że dodatek DLC Undead Nightmare Pack do przygodowej gry akcji Red Dead Redemption będzie kosztować 800 punktów MS/9,99 euro. W ramach rozszerzenia zawarte zostaną dodatkowe bronie i wyzwania dla jednego gracza, nowe mechanizmy rozgrywki, a na pustkowiach pojawią się zwierzęta-zombie. Najważniejszą nowością będzie jednak oddzielna kampania w trybie jednoosobowym. Powróci w niej John Marston, który podejmie próbę odnalezienia lekarstwa na zarazę zamieniającą ludzi i zwierzęta w zombie. Do premiery dodatku dojdzie najprawdopodobniej na przełomie października i listopada.

Alan Wake

W ramach The Writer, drugiego rozszerzenia do przygodowej gry akcji Alan Wake na Xboksa 360, zawarta zostanie piosenka The Darkest Star nagrana przez kultowy zespół Depeche Mode, oznajmiły firmy Remedy oraz EMI Music. Utwór znajdzie się również w zwiastunach promujących dodatek, którego premiera przewidziana jest na jesień.

PlayStation 3

Kaz Hirai, dyrektor generalny Sony Computer Entertainment, oświadczył, że do PlayStation Network podłączonych jest 80% spośród 38 milionów sprzedanych sztuk PlayStation 3. Oznacza to, że z sieciowego serwisu firmy Sony korzysta 30 milionów posiadaczy konsoli.

Homefront

Koncern THQ przesunął premierę taktycznej strzelaniny Homefront (PC, X360, PS3), opracowywanej przez studio KAOS (mające w dorobku Frontlines: Fuel of War). Na szczęście opóźnienie nie jest wielkie – debiut z lutego został przełożony na marzec 2011 roku. Wcześniej podobna sytuacja spotkała grę akcji TPP Red Faction: Armageddon, która ukaże się ostatecznie w maju (wcześniej wspominano o marcu przyszłego roku).

Wieści ze świata (Vanquish, Red Dead Redemption, Enslaved) 17/09/10 - ilustracja #2

Phantasy Star Online 2

SEGA potwierdziła oficjalnie, że Phantasy Star Online 2, będąca kontynuacją popularnego w pewnych kręgach sieciowego jRPG z 2000 roku, zostanie wydane w 2011 roku na komputery klasy PC.

Enslaved: Odyssey to the West

Wraz z aktualizacją oferty PlayStation Network firmy Namco Bandai i Ninja Theory udostępniły posiadaczom PlayStation 3 mieszkającym w Europie demo przygodowej gry akcji Enslaved: Odyssey to the West (premiera pełnej wersji przygód Monkey’a i Trip nastąpi 8 października). Do bazy serwisu Xbox Live trafi ono w niedalekiej przyszłości.

MAG

Łatka 2.0 do strzelaniny MAG na PlayStation 3 zostanie wydana już w przyszłym miesiącu. Największy do tej pory patch wprowadzi do produkcji studia Zipper m.in. obsługę kontrolera PlayStation Move, a także podniesie maksymalny poziom doświadczenia do 70. O reszcie głównych zmian poczytacie na oficjalnym blogu gry.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds

DMC: Devil May Cry

Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam

Knights Contract

Medal of Honor

Ace Combat: Assault Horizon

Ace Combat: Assault Horizon

Knights in the Nightmare

Pro Evolution Soccer 2011

Monster Hunter Portable 3rd

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

DMC: Devil May Cry - TGS 2010

Dead Rising 2 - TGS 2010 - Case West

F1 2010 - wyścig nocny

FIFA 11 - Creation Centre

F.3.A.R. - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

Michael Jackson: The Experience

King's Quest: The Silver Lining - Epizod #2

Clone Wars Adventures

Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole

Sonic Adventure

Front Mission Evolved - Z dziennika dewelopera #5

Shadows of the DAMNED - TGS 2010

Gramy w Halo: Reach - multiplayer Gramy!

gry