Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2010, 10:27

autor: Jiker

THQ o premierach Red Faction: Armageddon, Warhammer 40,000: Space Marine i Saints Row 3

THQ nie ma dobrych wieści dla fanów marki Red Faction. Najnowsza jej odsłona – Armageddon na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 – trafi do sprzedaży z opóźnieniem. Premiera odbędzie się nie w marcu 2011 roku. Dojdzie do niej najprędzej w maju przyszłego roku.

THQ nie ma dobrych wieści dla fanów marki Red Faction. Najnowsza jej odsłona – Armageddon na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 – trafi do sprzedaży z opóźnieniem. Premiera nie odbędzie się w marcu 2011 roku, gdyż dojdzie do niej najprędzej w maju.

THQ o premierach Red Faction: Armageddon, Warhammer 40,000: Space Marine i Saints Row 3 - ilustracja #1

Red Faction: Armageddon

Powyższa informacja ujrzała światło dzienne za sprawą specjalnego raportu sporządzonego z myślą o inwestorach THQ. Niestety, firma nie określiła przy tym powodu ustalenia nowego terminu rozpoczęcia kolejnej wyprawy na Marsa. Zachodnie media sugerują jednak, że zapewne ma to związek z nową polityką wydawcy, wedle której wypuszcza ona na rynek wyłącznie gry w pełni ukończone. Najwidoczniej zatem producenci ze studia Volition potrzebują do tego kilku dodatkowych miesięcy.

THQ nie określiło również, czy opóźnienie premiery Red Faction: Armageddon wpłynie w jakiś negatywny sposób na debiut Red Faction: Battlegrounds – specjalnej, zręcznościowej odsłony serii, której celem jest przygotowanie miłośników marki na premierę jej pełnoprawnej kontynuacji. Do tej pory przedstawiciele koncernu sugerowali, że produkcja, mająca zostać udostępniona drogą cyfrową za sprawą Xbox Live i PlayStation Network, trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Decyzja ta wpłynęła na obniżenie przewidywanych przychodów z tytułu sprzedaży za cały 2011 rok fiskalny, który dla THQ kończy się 31 marca przyszłego roku. Aktualnie wydawca oczekuje, że osiągną one poziom około 800-825 milionów dolarów, czyli o około 40 milionów dolarów niższy niż zakładano do tej pory.

THQ o premierach Red Faction: Armageddon, Warhammer 40,000: Space Marine i Saints Row 3 - ilustracja #2

Warhammer 40,000: Space Marine

THQ sprecyzowało również terminy debiutów strzelaniny Warhammer 40,000: Space Marine (PC, X360, PS3) oraz Saints Row 3 (X360, PS3). Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że o ile pierwsza z nich wyląduje na półkach sklepowych latem przyszłego roku, o tyle na drugą pozycję poczekamy do jesieni. Dłuższy okres dewelopingu drugiego z wymienionych tytułów ma zapewne związek z decyzją o zmianie stylu rozgrywki na bardziej kreskówkowy (odcinający serię od marki Grand Theft Auto). Wiosną ukaże się z kolei wyścigowe MX vs. ATV Alive.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.