Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Red Faction: Battlegrounds (PS3)

Red Faction: Battlegrounds

Koncentrująca się na zmaganiach wieloosobowych poboczna odsłona popularnej serii firmy Volition, stanowiąca swoiste wprowadzenie do uniwersum kolejnej, pełnoprawnej części gry Red Faction: Armageddon.

Akcji | science fiction | samochodowe | multiplayer

Okładka Red Faction: Battlegrounds (PS3)

data premiery gry:

5kwi2011

X360

6kwi2011

PS3

Red Faction: Battlegrounds to wprowadzenie do gry Red Faction: Armageddon. Produkcja oferuje zupełnie inne podejście do marki stworzonej przez studio Volition, gdyż jest wieloosobową strzelanką z kamerą ukazującą akcję z góry.

W Battlegrounds gracze kontrolują podrasowane pojazdy, które walczą ze sobą na marsjańskich arenach. Twórcy przygotowali kilka standardowych trybów rozgrywki sieciowej (lokalnej i online), czyli Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag i King of the Hill oraz kampanię solową składającą się z potyczek ze sztuczną inteligencją. W sumie otrzymujemy 10 pól bitew i osiem unikalnych pojazdów (samochody, mechy, czołgi, itd.).

Akcja została ukazana z góry, więc całość kojarzy się ze zręcznościowymi strzelankami. W kwestii sterowania produkcja przypomina takie tytuły jak Geometry Wars – lewym analogiem prowadzimy pojazd, a prawym ostrzał. Podczas zabawy wielokrotnie wykorzystujemy charakterystyczną broń, która pojawia się w grze Red Faction: Armageddon i serialu stworzonym na podstawie uniwersum. Do naszej dyspozycji oddano między innymi wyrzutnie rakiet, działa Gauss, bomby czy ładunki wybuchowe.

Red Faction: Battlegrounds jest powiązana z Red Faction: Armageddon, czyli czwartą odsłoną głównej serii. To oznacza, że gracze zmagający się w bitwach z pojazdami mogą przenieść swoje osiągnięcia do drugiej z wymienionych produkcji. Za zdobyte punkty doświadczenia i rangi można odblokować kilka interesujących dodatków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Red Faction: Battlegrounds

Klasyfikacja PEGI Red Faction: Battlegrounds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Red Faction: Battlegrounds

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Słabe wyniki finansowe THQ i koniec marki Red Faction

wiadomość28 lipca 2011

THQ to kolejny wydawca, który wypuścił swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Niestety, firma wykazała straty, a sprzedaż Red Faction: Armageddon była tak kiepska, że zakończyła żywot całej serii.

Twórcy Warhammer 40,000: Kill Team i Juiced stracili pracę

wiadomość14 lipca 2011

Studio Digital Warrington odpowiedzialne za grę Warhammer 40,000: Kill Team zostało zamknięte przez firmę THQ. To dość niefortunny moment, bo wspomniana produkcja zadebiutowała wczoraj na Xbox LIVE.

THQ likwiduje studio odpowiedzialne za grę Homefront

wiadomość13 czerwca 2011

Pracownicy nowojorskiego Kaos Studios mogą już pakować manatki. Koncern THQ podjął decyzję o „strategicznej reorganizacji” w swoich studiach deweloperskich. Za dalszy rozwój marki Homefront odpowiadać ma THQ Montreal. Na wylocie jest także ekipa brytyjskiego studia THQ Digital Warrington (dawne Juice Games), czyli autorzy Warhammer 40,000: Kill Team.

Kadry z filmu Red Faction: Origins

wiadomość26 kwietnia 2011

Stacja SyFy Channel opublikowała dzisiaj kilka zdjęć z nadchodzącego wielkimi krokami filmu telewizyjnego Red Faction: Origins, który powstaje we współpracy z wydawcą serii gier Red Faction, czyli firmą THQ.

Wieści ze świata (Red Faction, Dawn of War II, Capcom) 6/04/11

wiadomość6 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych grach Capcom, eksperymentalnych pomysłach PopCap Games, premierze Red Faction: Battlegrounds, terminie debiutu Section 8: Prejudice, a także nowej, rocznicowej odsłonie przygód Sonica. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3