Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Red Faction: Battlegrounds (X360)
OkładkaRed Faction: Battlegrounds (X360)

Red Faction: Battlegrounds

Koncentrująca się na zmaganiach wieloosobowych poboczna odsłona popularnej serii firmy Volition, stanowiąca swoiste wprowadzenie do uniwersum kolejnej, pełnoprawnej części gry Red Faction: Armageddon.

Akcji | science fiction | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Red Faction: Battlegrounds Premiera

5kwi2011

X360

6kwi2011

PS3

Red Faction: Battlegrounds to wprowadzenie do gry Red Faction: Armageddon. Produkcja oferuje zupełnie inne podejście do marki stworzonej przez studio Volition, gdyż jest wieloosobową strzelanką z kamerą ukazującą akcję z góry.

W Battlegrounds gracze kontrolują podrasowane pojazdy, które walczą ze sobą na marsjańskich arenach. Twórcy przygotowali kilka standardowych trybów rozgrywki sieciowej (lokalnej i online), czyli Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag i King of the Hill oraz kampanię solową składającą się z potyczek ze sztuczną inteligencją. W sumie otrzymujemy 10 pól bitew i osiem unikalnych pojazdów (samochody, mechy, czołgi, itd.).

Akcja została ukazana z góry, więc całość kojarzy się ze zręcznościowymi strzelankami. W kwestii sterowania produkcja przypomina takie tytuły jak Geometry Wars – lewym analogiem prowadzimy pojazd, a prawym ostrzał. Podczas zabawy wielokrotnie wykorzystujemy charakterystyczną broń, która pojawia się w grze Red Faction: Armageddon i serialu stworzonym na podstawie uniwersum. Do naszej dyspozycji oddano między innymi wyrzutnie rakiet, działa Gauss, bomby czy ładunki wybuchowe.

Red Faction: Battlegrounds jest powiązana z Red Faction: Armageddon, czyli czwartą odsłoną głównej serii. To oznacza, że gracze zmagający się w bitwach z pojazdami mogą przenieść swoje osiągnięcia do drugiej z wymienionych produkcji. Za zdobyte punkty doświadczenia i rangi można odblokować kilka interesujących dodatków.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Red Faction: Battlegrounds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Red Faction: Battlegrounds Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3