Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2011, 10:25

autor: Adrian Werner

Słabe wyniki finansowe THQ i koniec marki Red Faction

THQ to kolejny wydawca, który wypuścił swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Niestety, firma wykazała straty, a sprzedaż Red Faction: Armageddon była tak kiepska, że zakończyła żywot całej serii.

Firma THQ opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2011, czyli za okres od 1 kwietnia do 30 czerwca. Niestety, wydawca nie ma powodów do zadowolenia. Wzrost przychodów nie wystarczył bowiem, by uniknąć strat. Co gorsza, słaba sprzedaż Red Faction: Armageddon spowodowała porzucenie planów dalszego rozwoju tej marki.

Słabe wyniki finansowe THQ i koniec marki  Red Faction - ilustracja #1

Red Faction: Armageddon

Od 1 kwietnia do 30 czerwca tego roku THQ wypracowało 195,2 milionów dolarów przychodu, co stanowi spory wzrost w porównaniu z 149,4 milionami uzyskanymi w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Niestety, nie znalazło to przełożenia na zyski. Zamiast tego firma wykazała straty w wysokości 38,4 milionów dolarów, czyli o 8,3 milionów więcej niż w roku ubiegłym. Winą za taki stan rzeczy obarczono słabszą niż się spodziewano sprzedaż tytułów skierowanych do dzieci oraz gry Red Faction: Armageddon. Ta ostatnia pozycja poradziła sobie tak kiepsko, że wydawca stwierdził, że nie zamierza produkować kolejnych odsłon serii. Odpowiedzialne za cykl studio Volition skoncentruje się teraz m.in. na produkcji trylogii interaktywnych horrorów zatytułowanej Insane.

THQ nie traci jednak dobrego humoru i z optymizmem patrzy w przyszłość. Wydawca spodziewa się, że druga połowa roku może okazać się jednym z najlepszych okresów w historii firmy. Sukces ten osiągnięty ma zostać dzięki premierom tytułów takich jak m.in. Warhammer 40,000: Space Marine, Penguins of Madagascar, UFC Undisputed 3 oraz Saints Row: The Third. Ostatnia z tych gier zapowiada się na spory przebój. Preordery już dzisiaj przekraczają wynik uzyskany przed premierą przez poprzednią część cyklu. Ponadto w planach jest wpieranie tej produkcji przez rok nowymi materiałami DLC.

W przyszłości firma zamierza inwestować więcej w gry komórkowe i przeglądarkowe. THQ spore nadzieje wiąże też z Warhammerem 40,000: Dark Millennium Online, choć sukces tego MMORPG zależeć będzie od tego, czy uda mu się zainteresować nie tylko fanów marki.

TWOIM ZDANIEM

Będziesz tęsknił za marką Red Faction?

Nie miałem specjalnych odczuć co do Red Faction.
44,2%
Niektóre odsłony tej serii były fajne.
33,3%
To były słabe gry, dobrze że zrezygnowali z tej marki.
13,5%
Bardzo, uwielbiałem gry z tego cyklu.
9%
Zobacz inne ankiety