Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2011, 09:46

autor: Kono

Dobra przedsprzedaż Saint’s Row: The Third i wielkie plany THQ na przyszłość

Firma THQ poinformowała jak zamierza zwiększyć dochody, które gry przynoszą po premierze. Dodatkowo, dowiedzieliśmy się, że Saint's Row: The Third może pochwalić się dwukrotnie większą liczbą zamówień przedpremierowych niż poprzednia część serii.

Podczas spotkania z inwestorami, szef THQ – Brian Farrell – oznajmił, że amerykańska firma ma zamiar zwiększyć dochód uzyskiwany przez gry po ich wydaniu o 20 procent. Dodatkowo, dowiedzieliśmy się, że zamówienia przedpremierowe na Saint’s Row: The Third mają się bardzo dobrze.

Ważnym elementem planu pozwalającego na uzyskanie tak dobrych wyników z produkcji już wydanych ma być przede wszystkim agresywna kampania promująca dodatki do kluczowych gier wydawanych przez THQ. Tytułem, który przetrze szlak będzie Saint’s Row: The Third.

Dobra przedsprzedaż Saint’s Row: The Third i wielkie plany THQ na przyszłość - ilustracja #1

Firma THQ zamierza zarobić dodatkowe pieniądze przede wszystkim dzięki DLC, które będą ukazywać się przez rok po premierze gry. Oprócz nich wydawca zaoferuje graczom m.in. „przepustki sezonowe” (zapewniające dostęp do większej liczby rozszerzeń - wspominaliśmy o nich kilkanaście dni temu) oraz system mikrotransakcji.

Trzeba przyznać, że plany amerykańskiego wydawcy są dalekosiężne, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie trzecią częścią cyklu Saint’s Row nie ma w tym nic dziwnego. Według Farrella liczba zamówionych przedpremierowo sztuk Saint’s Row: The Third jest dwa razy większa niż to miało miejsce w przypadku „dwójki” w analogicznym okresie. Pobicie ostatecznego wyniku Saints Row 2 nie powinno być zatem problemem.

Saints Row: The Third pojawi się na półkach sklepowych 15 listopada tego roku. Gra zostanie wydana na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Dystrybutorem gry na terenie Polski będzie firma CD Projekt. Dotąd potwierdziła ona, że tytuł będzie dostępny z polskimi napisami w wersji na PC.