Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2011, 10:46

autor: sathorn

Dragon Age II zniknął ze Steama

Z największej na komputerach osobistych platformy dystrybucji cyfrowej zniknęła produkcja studia BioWare - Dragon Age II. Powodem wycofania tego tytułu ze Steam jest niezgodność z warunkami stawianymi przez Valve, dotyczącymi dodatkowej zawartości.

Dragon Age II, najnowszy RPG wyprodukowany przez firmę BioWare, zniknął z usługi Steam. Problem jest związany z Dziedzictwem, dodatkiem do gry mającym wczoraj swoją premierę.

Dragon Age II zniknął ze Steama - ilustracja #1

Koncern EA, wydawca produkcji BioWare, podał powód wycofania DAII ze sprzedaży na Steam przez firmę Valve w specjalnym oświadczeniu: „Niestety, Steam przyjął szereg restrykcyjnych warunków, które ograniczają możliwości deweloperów odnośnie sprzedaży DLC. Żadna inna platforma cyfrowej dystrybucji nie praktykuje tego systemu. W konsekwencji niektóre z naszych gier zostały usunięte ze Steam”.

Warunki te zobowiązują twórców do dania klientom możliwości kupowania dodatkowej zawartości (o ile takowa istnieje) za pośrednictwem Steam. Natomiast DLC do Dragon Age II, podobnie jak do innych tytułów oferowanych przez BioWare, kupuje się z poziomu menu gry przy pomocy specjalnych punktów BioWare’u.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy produkcja wydawana przez EA znika z pratformy dystrybucji cyfrowej należającej do firmy Valve. Wcześniej taki los spotkał Crysis 2.

EA zapewnia, że obie firmy pracują nad osiągnięciem porozumienia, które pozwoli na powrót usuniętych gier na Steam.

Dragon Age II zniknął ze Steama - ilustracja #2