Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Dragon Age II: Legacy (PC)

Dragon Age II: Dziedzictwo

Dragon Age II: Legacy

Dodatek DLC do gry Dragon Age II, drugiej odsłony lubianego cyklu RPG w klimatach fantasy od doświadczonego studia BioWare. Dragon Age II: Dziedzictwo to nowa przygoda, którą da się zainicjować w dowolnym momencie głównej kampanii.

To jest dodatek do gry Dragon Age II.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

Okładka Dragon Age II: Legacy (PC)

data premiery gry:

26lip2011

PC PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dziedzictwo to tytuł oficjalnego rozszerzenia DLC powstałego z myślą o grze Dragon Age II. Nową przygodę Hawke’a i jego drużyny, po zainstalowaniu, możemy rozpocząć w każdym momencie głównej kampanii, wchodząc w interakcję ze znajdującą się w posiadłości pamiątką rodzinną.

Fabuła Dziedzictwa rozpoczyna się wraz z atakami krasnoludzkiego Kartelu, który za cel obiera sobie członków rodu Hawke'ów, z bliżej nieokreślonych powodów dążąc do pozyskania ich krwi. Aby powstrzymać tę agresję, Hawke musi wraz ze swoimi przyjaciółmi opuścić Kirkwall i udać się w góry Vimmark, do pradawnego więzienia Szarych Strażników. Miejsce to kryje w sobie niewygodną prawdę o ojcu głównego bohatera, jak również wskazówki dotyczące tożsamości jego prześladowców oraz najpotężniejszego Mrocznego Pomiota w historii.

W opisywanym DLC zajmujemy się eksploracją kilku nowych obszarów i oprócz kolejnych poziomów więzienia są to także rozległe pustkowia. Na naszej drodze stoją nie tylko doskonale znani już przeciwnicy (członkowie Kartelu, demony, plugawce, cienie, głębinowce, pająki i inne), ale także potwory nieobecne w głównej kampanii. Są to np. wielkie bestie bronto, które taranują swoje cele, jak również kilka odmian genloków (między innymi potężne genloki alfa chowające się za wielkimi tarczami). Z kolei na samym końcu przygody czeka nas trudny pojedynek z głównym bossem, wymagający wykazania się dobrą taktyką przy dowodzeniu drużyną.

Dziedzictwo oferuje kilka godzin zabawy i oprócz głównego zadania możemy się też zajmować pomniejszymi questami, jak chociażby zabijaniem uwięzionych wcześniej demonów. Do odnalezienia jest zupełnie nowy komplet elementów ubioru dla głównego bohatera. Ponadto możliwe jest korzystanie ze specjalnej broni-klucza, którą ulepszamy wedle własnych upodobań (np. zwiększenie szansy na powalenie przeciwnika albo dodanie obrażeń od ognia).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 319 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,7 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Age II: Dziedzictwo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Age II: Dziedzictwo

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800GTS lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Dziedzictwo Hawke'ów - recenzja nowego dodatku do gry Dragon Age II
Dziedzictwo Hawke'ów - recenzja nowego dodatku do gry Dragon Age II

Recenzja 29 lipca 2011, 11:43

Zasadniczą nowością w Dziedzictwie w sferze wizualnej są oczywiście lokacje i cieszy mnie, że niemal wszystkie przygotowano zupełnie od podstaw. Jedyny wyjątek to obszar badany w początkowej części przygody, przypominający niektóre podziemne kryjówki i przejścia z głównej gry. Oprócz rozległych pustkowi, gdzie akcja toczy się na powierzchni, mamy przede wszystkim wielkie kilkupoziomowe więzienie, podczas eksploracji którego nieprzypadkowo tu i ówdzie natrafiamy na specjalne punkty widokowe. Rozgrywka jest niestety bardzo liniowa. Producenci mogli postarać się chociażby o stworzenie złudzenia pewnej swobody poprzez poprowadzenie kilku korytarzy do kolejnego badanego obszaru. Pochwalić wypada jakość polskiej wersji językowej w DLC. Tłumacze świetnie wykonali swoją robotę, włącznie z przełożeniem nietypowego sposobu wysławiania się finalnego bossa. Pojedyncze literówki nie psują dobrego wizerunku ogółu.

PC
PS3
X360