Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 lipca 2011, 10:40

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Wysoka sprzedaż Portal 2 i Crysis 2. EA odnotowuje dobry pierwszy kwartał 2012 roku fiskalnego

Firma Electronic Arts, jeden z największych wydawców gier wideo na świecie, opublikowała raport dotyczący wyników finansowych z pierwszego kwartału 2012 roku fiskalnego. EA jest na plusie, m.in. dzięki dobrej sprzedaży Crysisa 2 i Portala 2.

Firma Electronic Arts opublikowała raport dotyczący wyników finansowych za pierwszy kwartał 2012 roku fiskalnego, czyli okres od początku kwietnia do końca czerwca. „Elektronicy” poradzili sobie w ciągu minionych trzech miesięcy bardzo dobrze.

Wysoka sprzedaż Portal 2 i Crysis 2. EA odnotowuje dobry pierwszy kwartał 2012 roku fiskalnego - ilustracja #1

Wydawca zawdzięcza swoje dobre wyniki przede wszystkim sukcesom jakie osiągnęły jego ostatnie gry. Electronic Arts chwali się, że wysłało do sklepów dwa miliony kopii gry Portal 2. Na przychód zapracowały też Alice: Madness Returns, Darkspore i Shadows of the Damned, które wymienione są w raporcie jako kluczowe dla wydawcy tytuły. EA nie omieszkało się pochwalić wynikami swoich starszych gier. Dead Space 2 i Dragon Age 2 odnotowały sprzedaż na poziomie dwóch milionów sztuk, trzy miliony kopii Crysis 2 trafły do sklepów, FIFA 11 przekroczyła barierę 15 milionów sprzedanych egzemplarzy, natomiast Battlefield: Bad Company 2 – 9 milionów.

Electronic Arts w raporcie zwraca także uwagę na rosnące w ogromnym tempie zyski płynące z produktów sprzedawanych cyfrowo, zwłaszcza na konsolach, na których wzrost ten wynosi aż 91%. FIFA 11 przyniosła drogą dystrybucji sieciowej 64 miliony dolarów dochodu, podczas gdy poprzednia odsłona serii, FIFA 10, 33 miliony. Bardziej jaskrawy przykład dotyczy Battlefielda: Bad Company 2, który zarobił w ten sposób dla EA 53 miliony, podczas gdy jego poprzednik zaledwie 2 miliony dolarów.

Wysoka sprzedaż Portal 2 i Crysis 2. EA odnotowuje dobry pierwszy kwartał 2012 roku fiskalnego - ilustracja #2

Obroty firmy wyniosły 999 milionów dolarów, co jest 23-procentowym wzrostem w stosunku do analogicznego okresu z zeszłego roku. W pierwszym kwartale roku fiskalnego wypracowano 221 milionów dolarów dochodu netto, podczas gdy rok temu, w tym samym okresie, EA mogło pochwalić się „jedynie” 96 milionami dolarów.

Electronic Arts wyniki te zawdzięcza m.in. wysokiej sprzedaży gier na platformę PlayStation 3, które wzrosły w tym roku aż o 47%. EA udało się w ten sposób zniwelować spadek sprzedaży na handheldy. PSP i DS straciły odpowiednio 42 i 27 procent.

Firma do końca tego roku fiskalnego planuje jeszcze wydanie takich tytułów jak Battlefield 3, FIFA 12, Need for Speed The Run, Mass Effect 3 oraz Star Wars: The Old Republic. Wszystko wskazuje na to, że EA czeka dobry okres.