Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2011, 14:24

Wieści ze świata (Crysis 2, Gears of War 3, DiRT 3) 15/06/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o cyfrowym kryzysie Crysis 2, nowej grze na bazie Neon Genesis Evangelion, sklepach EA Sports, darmowych grach MMO w ofercie Steama, a także dodatku do DiRT 3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o cyfrowym kryzysie Crysis 2, nowej grze na bazie Neon Genesis Evangelion, sklepach EA Sports, darmowych grach MMO w ofercie Steama, a także dodatku do DiRT 3. Zapraszamy do lektury.

Secret of the Magic Crystals

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Secret of the Magic Crystals. Produkcję autorstwa Artery Studios możecie aktualnie nabyć za kwotę 2,49 euro, czyli ok. 10 złotych (o 50% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Crysis 2

Crysis 2 zniknął z oferty wszystkich serwisów dystrybucji cyfrowej (Steam, Direct2Drive, Gamersgate, Impulse) i od teraz w formie cyfrowej jest dostępny wyłącznie za pośrednictwem platformy Origin, powołanej do życia przez Electronic Arts w miejsce EA Store. Niewykluczone, że podobny los spotka więcej gier EA – w tym Alice: Madness Returns oraz Battlefielda 3.

Wieści ze świata (Crysis 2, Gears of War 3, DiRT 3) 15/06/11 - ilustracja #1

Neon Genesis Evangelion

Serwis Andriasang donosi, że studio Grasshopper Manufacture (Killer7, No More Heroes oraz Shadows of the Damned) pracuje nad grą rytmiczną osadzoną w uniwersum popularnego anime Neon Genesis Evangelion, przeznaczoną na PSP. W grze znajdzie się 30 utworów zremiksowanych przez samego Akirę Yamaokę, kompozytora muzyki do Silent Hill. Produkcja zostanie wydana w Japonii pod tytułem Rebuild of Evangelion Sound Impact, we wrześniu tego roku.

EA Sports

Firma EA Sports tworzy swój pierwszy sklepik, w którym gracze będą mogli zakupić pudełkowe wersje gier, przetestować najnowsze tytuły, a także zapatrzyć się w różnego rodzaju gadżety związane z historią jednego z największych producentów gier sportowych. Punkt powstaje na lotnisku w amerykańskim mieście Charlotte (w stanie Północna Karolina). W przyszłym roku EA Sports planuje uruchomienie trzech kolejnych sklepików.

Gears of War 3

Cliff Bleszinski, producent marki Gears of War, oznajmił w wywiadzie udzielonym serwisowi IndustryGamers, że GoW ma zero szans na konwersję na PlayStation 3. Pytanie padło w związku z aluzjami dotyczącymi szerszego wsparcia PS3, poczynionymi przez Mike’a Cappsa, prezesa Epic Games. Trzeci GoW zadebiutuje na Xboksa 360 we wrześniu. W grze znajdzie się półtorej godziny przerywników filmowych.

Wieści ze świata (Crysis 2, Gears of War 3, DiRT 3) 15/06/11 - ilustracja #2

Steam

Do oferty platformy Steam trafiło pięć darmowych gier MMO - Spiral Knights, Forsaken World, Champions Online: Free for All, Global Agenda: Free Agent oraz Alliance of Valiant Arms. Każda z nich oferuje mikrotransakcje, z których można skorzystać poprzez funkcję Steam Wallet. W przeciągu kolejnych pięciu dni – po jednym przypadających na każdą pozycję – miłośnicy wymienionych tytułów będą mogli wejść w posiadanie ekskluzywnych przedmiotów.

DiRT 3

Użytkownicy Xboksa 360 mogą już pobrać nowy dodatek DLC do gry rajdowej DiRT 3. W skład Power and Glory Car Pack wchodzi pięć samochodów:

  1. BMW M3 Rally – Rally 80s,
  2. Lancia Delta S4 – Rally Group B,
  3. Ford Focus ST RallyX – Rallycross,
  4. Scion tC – Gymkhana,
  5. Chevrolet Camaro SSX Concept – Trailblazer Modern.

DLC kosztuje 480 punktów Microsoftu. Na dzisiaj zaplanowana jest także jego premiera na Games for Windows Live i PlayStation Network (4,99 euro).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Radiant Silvergun

PixelJunk SideScroller

Defiance

Team ICO Collection

World of Tanks

Ninja Gaiden 3

Post Apocalyptic Mayhem

Final Fantasy Type-0

Ben 10: Galactic Racing

Auto Club Revolution

Alice: Madness Returns

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Transformers: Dark of the Moon - zwiastun na premierę

X-Men: Destiny - E3 2011

Wizardry Online - E3 2011

Wakfu - trailer #2

Medieval Moves: Deadmund's Quest - E3 2011

Wargame: European Escalation - E3 2011

Rotastic - E3 2011

A Game of Thrones: Genesis - E3 2011

Gemini Wars - gameplay #2

Star Wars: The Old Republic - kulisy produkcji - Tatooine

Oil Rush - trailer #2

TERA - E3 2011

Trucks & Trailers - trailer #1 - PL

Dead Horde - trailer #1