Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Radiant Silvergun (X360)

Radiant Silvergun X360

Reedycja strzelaniny znanej z salonów gier arcade i konsoli SEGA Saturn. Zasiadamy w niej za sterami futurystycznie zaprojektowanego myśliwca, likwidując pojawiające się na ekranie jednostki wroga. Bawimy się w pojedynkę lub działamy z drugim graczem w kooperacji.

Akcji | 2D | shoot 'em up | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Radiant Silvergun (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

14września2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Radiant Silvergun w wersji na Xboksa 360 to podrasowana odsłona klasycznej strzelaniny studia Treasure, wydanej oryginalnie w 1998 roku na automaty arcade i konsolę Sega Saturn. Produkcja jest dostępna z poziomu serwisu dystrybucji cyfrowej Xbox Live Arcade. Radiant Silvergun uważany jest za protoplastę rewelacyjnej Ikarugi.

Radiant Silvergun to tzw. staroszkolna strzelanina, w której akcję obserwujemy z lotu ptaka. W produkcji studia Treasure poruszamy się niewielkim statkiem kosmicznym w kierunku górnej części ekranu (tzw. układ wertykalny), biorąc udział w dynamicznych starciach z dziesiątkami zróżnicowanych przeciwników.

Główna kampania składa się z sześciu rozbudowanych poziomów, dzielących się na kilka etapów. Na końcu każdego z tych ostatnich czyha na gracza trudniejszy od podstawowych przeciwników obrońca. Tradycyjnie kolejne poziomy wieńczy również efektowne starcie z głównym bossem, którego pokonanie wymaga sprytu, zrobienia użytku z odpowiednich rodzajów broni, a także wyszukania jego słabych punktów.

W grze zastosowanie znalazło kilka oryginalnych rozwiązań, niespotykanych zbyt często w innych produkcja należących do tego gatunku. Pierwszym jest udostępnienie graczowi od samego początku wszystkich siedmiu rodzajów broni. Poszczególne typy radzą sobie lepiej z określonymi typami przeciwników. Na ich odpowiedni dobór warto się również decydować podczas starć z bossami, gdyż systematyczna destrukcja wieżyczek strzelniczych lub mechanicznych ramion (poprzedzająca uszkodzenie ich głównych modułów), owocuje wyższym mnożnikiem punktów i dodatkowymi bonusami.

Częste używanie danej broni jest w stanie doprowadzić do jej rozbudowania, a tym samym wzmocnienia siły ognia. Dodatkowo, ładując specjalny pasek energii zbieranej od przeciwników, gracz jest w stanie aktywować atak specjalny, będący w stanie zlikwidować w jednym momencie większość podstawowych przeciwników.

Radiant Silvergun w wersji na Xboksa 360 doczekał się nie tylko podrasowanej oprawy audiowizualnej, ale również trybu kooperacji przez Sieć. Dodatkowo gracz otrzymali możliwość dzielenia się powtórkami nagranymi podczas przechodzenia gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Radiant Silvergun

Klasyfikacja PEGI Radiant Silvergun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Radiant Silvergun

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live