Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchX360
Okładka Radiant Silvergun (Switch)
OkładkaRadiant Silvergun (Switch)

Radiant Silvergun

Reedycja strzelaniny znanej z salonów gier arcade i konsoli SEGA Saturn. Zasiadamy w niej za sterami futurystycznie zaprojektowanego myśliwca, likwidując pojawiające się na ekranie jednostki wroga. Bawimy się w pojedynkę lub działamy z drugim graczem w kooperacji.

Akcji | science fiction | 2D | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Radiant Silvergun Premiera

14wrz2011

X360

13wrz2022

Switch

producent: Treasure wydawca: Live Wire Strona oficjalna

Gry podobne do Radiant Silvergun

Sky Force Reloaded

Sol Cresta

Ikaruga

Radiant Silvergun w wersji na Xboksa 360 to podrasowana odsłona klasycznej strzelaniny studia Treasure, wydanej oryginalnie w 1998 roku na automaty arcade i konsolę Sega Saturn. Produkcja jest dostępna z poziomu serwisu dystrybucji cyfrowej Xbox Live Arcade. Radiant Silvergun uważany jest za protoplastę rewelacyjnej Ikarugi.

Radiant Silvergun to tzw. staroszkolna strzelanina, w której akcję obserwujemy z lotu ptaka. W produkcji studia Treasure poruszamy się niewielkim statkiem kosmicznym w kierunku górnej części ekranu (tzw. układ wertykalny), biorąc udział w dynamicznych starciach z dziesiątkami zróżnicowanych przeciwników.

Główna kampania składa się z sześciu rozbudowanych poziomów, dzielących się na kilka etapów. Na końcu każdego z tych ostatnich czyha na gracza trudniejszy od podstawowych przeciwników obrońca. Tradycyjnie kolejne poziomy wieńczy również efektowne starcie z głównym bossem, którego pokonanie wymaga sprytu, zrobienia użytku z odpowiednich rodzajów broni, a także wyszukania jego słabych punktów.

W grze zastosowanie znalazło kilka oryginalnych rozwiązań, niespotykanych zbyt często w innych produkcja należących do tego gatunku. Pierwszym jest udostępnienie graczowi od samego początku wszystkich siedmiu rodzajów broni. Poszczególne typy radzą sobie lepiej z określonymi typami przeciwników. Na ich odpowiedni dobór warto się również decydować podczas starć z bossami, gdyż systematyczna destrukcja wieżyczek strzelniczych lub mechanicznych ramion (poprzedzająca uszkodzenie ich głównych modułów), owocuje wyższym mnożnikiem punktów i dodatkowymi bonusami.

Częste używanie danej broni jest w stanie doprowadzić do jej rozbudowania, a tym samym wzmocnienia siły ognia. Dodatkowo, ładując specjalny pasek energii zbieranej od przeciwników, gracz jest w stanie aktywować atak specjalny, będący w stanie zlikwidować w jednym momencie większość podstawowych przeciwników.

Radiant Silvergun w wersji na Xboksa 360 doczekał się nie tylko podrasowanej oprawy audiowizualnej, ale również trybu kooperacji przez Sieć. Dodatkowo gracz otrzymali możliwość dzielenia się powtórkami nagranymi podczas przechodzenia gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Radiant Silvergun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Radiant Silvergun Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
Switch