Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Omega Five (X360)

Omega Five X360

Scrollowana strzelanina, w której zajmujemy się masową eksterminacją nadciągających z wielu różnych stron przeciwników. Wybieramy pomiędzy pięcioma bohaterami, różniącymi się typami dostępnych ataków.

Akcji | 2D | shoot 'em up | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Omega Five (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

9stycznia2008

Omega Five jest scrollowaną strzelaniną, pod wieloma względami nawiązującą do takich klasyków gatunku jak Defender, czy Gradius. Producent zawarł jedną dużą ilość istotnych usprawnień, dotyczących zarówno jakości oprawy audiowizualnej, jak i właściwej rozgrywki. Gra tapowstała z myślą o klientach sieciowej usługi Xbox Live Arcade. Nie dziwi więc to, że konsola Xbox 360 jest jedyną platformą docelową dla tej strzelaniny.

W trakcie zabawy nie używamy myśliwców, bezpośrednio przejmując kontrolę nad jedną z dostępnych postaci. Dzieje się tak dlatego, iż każdy z bohaterów wyposażony został w plecak odrzutowy. Wybieramy pomiędzy pięcioma postaciami. Różnią się one pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale i dostępnym uzbrojeniem oraz możliwymi do użycia atakami specjalnymi. Wybór postaci należy więc dostosować do osobistych preferencji odnośnie stylu gry.

Podobnie jak w klasycznych strzelankach, przesuwamy się w stronę prawej krawędzi ekranu. Nowością jest to, że przeciwnicy pojawiają się w różnych miejscach. Wrogowie mogą zaatakowac nas od lewej strony, a nawet zbliżyć się od strony tła danej planszy. Na swojej drodze spotykamy przeważnie wrogo nastawione roboty. Sprawna ich eliminacja nie tylko pozwala pozostać przy życiu, ale zapewnia również możliwość podnoszenia różnorakich power-up’ów. Co jakiś czas spotykamy zajmujących całą powierzchnię ekranu bossów. Pojedynki z nimi są oczywiście bardzo wymagające.

Do naszej dyspozycji oddano kilka standardowych trybów zabawy. W trybie Arcade Mode musimy liczyć się z ograniczoną liczbą żyć, po wyczerpaniu których całą zabawę trzeba rozpoczynać od początku. Challenge Mode skupia się na konieczności uzyskania najlepszego wyniku punktowego dla wybranego przez siebie etapu. Z myślą o wyjadaczach gatunku przygotowano natomiast dodatkowy tryb, w którym pojedyncze trafienie zabija sterowaną przez nas postać. Omega Five posiada także pełnoprawny multiplayer dla dwóch osób, w którym bawimy się w kooperacji.

Sterowanie nie zawiera żadnych udziwnień. Przeciwników namierza się i likwiduje przy użyciu prawej gałki analogowej. Opisywana gra wyróżnia się bardzo efektowną oprawą wizualną. Toczone na ekranie walki obfitują w widowiskowe eksplozje. Na uwagę zasługują także animowane tła, na których niemal zawsze coś ciekawego się dzieje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Omega Five

Klasyfikacja PEGI Omega Five

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Omega Five

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Omega Five od 9 stycznia w ofercie Xbox Live Arcade

wiadomość3 stycznia 2008

Kolejną grą, która zawita w usłudze Xbox Live Arcade będzie Omega Five. Gra miała pojawić się już w zeszłym roku, jednakże z nieznanych dotychczas powodów opóźniono jej wydanie. Obecnie jej debiut planowany jest na środę 9 stycznia.

Gra Omega Five poszerzy usługę Xbox Live Arcade
Gra Omega Five poszerzy usługę Xbox Live Arcade

wiadomość11 czerwca 2007

W sieci pojawiły się już pierwsze informacje na temat kolejnej strzelaniny, która powinna w niedługim czasie znaleźć się w ofercie usługi Xbox Live Arcade. Tym razem ma to być pozycja o nazwie Omega Five, która zostanie wydana przez firmę Hudson Soft, mającą już na swoim koncie jeden tytuł z XBLA. Prace nad niniejszą grą prowadzą developerzy ze stajni Natsum.