Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSAND
Okładka Final Fantasy Type-0 Online (PC)

Final Fantasy Type-0 Online

Opracowana wspólnymi siłami firm Square Enix oraz Perfect World gra jRPG, nastawiona na sieciowe rozgrywki multiplayer.

RPG | fantasy | MMORPG | RPG akcji

Okładka Final Fantasy Type-0 Online (PC)

data premiery gry:

anulowana

PC AND iOS

Final Fantasy Type-0 Online to wydane na platformę AND, PC i iOS japońskie RPG nastawione na sieciowe rozgrywki multiplayer. Projekt opracowały wspólnymi siłami firmy Square Enix i Perfect World. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Fabuła

Akcja gry toczy się w dysponującej zaawansowanymi technologiami krainie fantasy znanej jako Orience, która jest miejscem wojny pomiędzy czterema potężnymi nacjami. Zaprezentowane przez autorów uniwersum jest światem równoległym w stosunku do Final Fantasy Type-0, co w praktyce oznacza, że wiele miejsc i postaci jest znajomych, ale jednocześnie między obiema produkcjami istnieją duże różnice fabularne.

Gracze wcielają się nastoletnich uczniów szkoły specjalizującej się w rozwijaniu zdolności magicznych z myślą o wykorzystaniu tych talentów w zadaniach bojowych.

Mechanika

W wydanym na platformę AND, PC i iOS Final Fantasy Type-0 Online mechanizmy rozgrywki stanowią rozwinięcie pomysłów z trybu multiplayer dostępnego w Final Fantasy Type-0. Otrzymujemy więc wieloosobowe RPG akcji, w którym niewielkie grupy graczy eksplorują pełne zwykłych potworów i potężnych bossów mapy. Całość koncentruje się głównie na walce, toczącej się w czasie rzeczywistym za pomocą mocno zręcznościowego systemu potyczek. Podczas starć możemy sobie pomagać, przywołując magiczne istoty. Nie zabrakło także systemu rozwoju, pozwalającego ulepszać statystyki i umiejętności postaci w zamian za zgromadzone podczas przygód punkty doświadczenia.

Pomiędzy wyprawami postacie graczy odpoczywają w szkole. Tutaj również mamy sporo zajęć - możemy brać udział w lekcjach, rozwijać przyjaźnie z innymi uczniami i brać udział w różnych minigrach. Sukcesy w tych sekcjach umożliwiają rozwijanie postaci oraz uczenie ich nowych umiejętności. W praktyce, aby zrealizować w pełni potencjał naszego bohatera, musimy dbać zarówno o jego życie szkolne, jak i osiągnięcia podczas wypraw bojowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Final Fantasy Type-0 Online

Wymagania wiekowe Final Fantasy Type-0 Online

16+

Zapowiedziano Final Fantasy Type-0 Online na PC i urządzenia mobilne
Zapowiedziano Final Fantasy Type-0 Online na PC i urządzenia mobilne

wiadomość20 września 2015

Firma Square Enix zapowiedziała Final Fantasy Type-0 Online, czyli nastawione na tryb sieciowy RPG akcji, które zmierza na pecety i urządzenia mobilne.

Najlepsze cosplaye – Sice z Final Fantasy Type-0
Najlepsze cosplaye – Sice z Final Fantasy Type-0

wiadomość15 lipca 2013

Bohaterką pierwszego w tym tygodniu cosplaya uczyniliśmy Sice, czyli jedną z postaci ze zręcznościowego RPG Final Fantasy Type-0. Wcieliła się w nią Bellatrix Aiden.

GTA: Vice City Nights nową odsłoną serii firmy Rockstar na PlayStation Vita?
GTA: Vice City Nights nową odsłoną serii firmy Rockstar na PlayStation Vita?

wiadomość7 marca 2012

W sieci pojawiły się plotki na temat nowych gier na konsolę PlayStation Vita. Wygląda na to, że obok takich tytułów jak Monster Hunter Portable 3 platforma otrzyma świeżutką odsłonę Grand Theft Auto o podtytule Vice City Nights.

Dwudziestominutowy filmik z Final Fantasy Type-0

wiadomość22 maja 2011

Mamy dobre wieści dla graczy czekających na Final Fantasy Type-0. Na sieci pojawił się bowiem dwudziestominutowy filmik z prezentacji tego tytułu.

Final Fantasy Type-0 na dwóch płytach UMD
Final Fantasy Type-0 na dwóch płytach UMD

wiadomość31 stycznia 2011

Światło dzienne ujrzało kilka nowych faktów o Final Fantasy Type-0 na PSP, które tego lata zadebiutuje w Japonii. Ich źródłem okazał się magazyn Famitsu, którego redakcji udało się przeprowadzić krótki wywiad z twórcami, Hajime Tabatą i Yoshinori Kitase. Wśród podjętych tematów znalazł się model rozwoju postaci, a także modyfikacje w systemie magii.

PC
AND
iOS