Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSPC
Okładka Final Fantasy Type-0 Online (AND)
OkładkaFinal Fantasy Type-0 Online (AND)

Final Fantasy Type-0 Online

Opracowana wspólnymi siłami firm Square Enix oraz Perfect World gra jRPG, nastawiona na sieciowe rozgrywki multiplayer.

RPG | fantasy | MMORPG | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy Type-0 Online Premiera

anulowana

PC AND iOS

Gry podobne do Final Fantasy Type-0 Online

Arcane Legends

Zenonia S: Rifts in Time

Ys Chronicles 1

Final Fantasy Type-0 Online to wydane na platformę AND, PC i iOS japońskie RPG nastawione na sieciowe rozgrywki multiplayer. Projekt opracowały wspólnymi siłami firmy Square Enix i Perfect World. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Fabuła

Akcja gry toczy się w dysponującej zaawansowanymi technologiami krainie fantasy znanej jako Orience, która jest miejscem wojny pomiędzy czterema potężnymi nacjami. Zaprezentowane przez autorów uniwersum jest światem równoległym w stosunku do Final Fantasy Type-0, co w praktyce oznacza, że wiele miejsc i postaci jest znajomych, ale jednocześnie między obiema produkcjami istnieją duże różnice fabularne.

Gracze wcielają się nastoletnich uczniów szkoły specjalizującej się w rozwijaniu zdolności magicznych z myślą o wykorzystaniu tych talentów w zadaniach bojowych.

Mechanika

W wydanym na platformę AND, PC i iOS Final Fantasy Type-0 Online mechanizmy rozgrywki stanowią rozwinięcie pomysłów z trybu multiplayer dostępnego w Final Fantasy Type-0. Otrzymujemy więc wieloosobowe RPG akcji, w którym niewielkie grupy graczy eksplorują pełne zwykłych potworów i potężnych bossów mapy. Całość koncentruje się głównie na walce, toczącej się w czasie rzeczywistym za pomocą mocno zręcznościowego systemu potyczek. Podczas starć możemy sobie pomagać, przywołując magiczne istoty. Nie zabrakło także systemu rozwoju, pozwalającego ulepszać statystyki i umiejętności postaci w zamian za zgromadzone podczas przygód punkty doświadczenia.

Pomiędzy wyprawami postacie graczy odpoczywają w szkole. Tutaj również mamy sporo zajęć - możemy brać udział w lekcjach, rozwijać przyjaźnie z innymi uczniami i brać udział w różnych minigrach. Sukcesy w tych sekcjach umożliwiają rozwijanie postaci oraz uczenie ich nowych umiejętności. W praktyce, aby zrealizować w pełni potencjał naszego bohatera, musimy dbać zarówno o jego życie szkolne, jak i osiągnięcia podczas wypraw bojowych.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Final Fantasy Type-0 Online: 12+

PC
AND
iOS