Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2012, 17:17

autor: Hed

GTA: Vice City Nights nową odsłoną serii firmy Rockstar na PlayStation Vita?

W sieci pojawiły się plotki na temat nowych gier na konsolę PlayStation Vita. Wygląda na to, że obok takich tytułów jak Monster Hunter Portable 3 platforma otrzyma świeżutką odsłonę Grand Theft Auto o podtytule Vice City Nights.

GTA: Vice City Nights nową odsłoną serii firmy Rockstar na PlayStation Vita? - ilustracja #1

Nazwa Grand Theft Auto: Vice City Nights pojawiła się na liście gier dedykowanych konsoli PlayStation Vita, którą omyłkowo opublikował sklep Play.com. Oprócz rzekomej produkcji studia Rockstar i firmy Take-Two, w katalogu witryny można było znaleźć takie tytuły jak Monster Hunter Portable 3, Tales of Innocence R oraz Final Fantasy Type-O HD. Żaden z nich nie został potwierdzony przez wydawców, ale sprawa jest co najmniej interesująca.

Spekuluje się, że gry mogą zostać zapowiedziane podczas imprezy PlayStation Vita Game Heaven, która ma odbyć się 9 marca. Największe emocje wzbudza Vice City Nights, czyli rzekoma nowa część Grand Theft Auto. Rockstar nigdy nie stronił od przenoszenia swojej flagowej serii na urządzenia mobilne i wypuścił produkcje na PSP (Vice City Stories, Liberty City Stories), Nintendo DS (Chinatown Wars) i smartfony/tablety (chociażby GTA 3).

GTA: Vice City Nights nową odsłoną serii firmy Rockstar na PlayStation Vita? - ilustracja #2

O trzech z gier słyszeliśmy w przeszłości. Capcom pokazał Monster Hunter Portable 3 w wersji na Vitę na początku 2011 roku, ale nie ujawnił konkretów na jej temat. Final Fantasy Type-0 to produkcja z PSP, której zachodnie wydanie jest w przygotowaniu (najwyraźniej trafi ono także na PlayStation Vita). Tales of Innocence R wypuszczono w styczniu w Japonii – firma Namco Bandai nie informowała jednak jeszcze o edycjach amerykańskiej czy europejskiej.