Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2015, 10:25

Zapowiedziano Final Fantasy Type-0 Online na PC i urządzenia mobilne

Firma Square Enix zapowiedziała Final Fantasy Type-0 Online, czyli nastawione na tryb sieciowy RPG akcji, które zmierza na pecety i urządzenia mobilne.

Gra ukaże się w przyszłym roku na pecety i urządzenia mobilne. - Zapowiedziano Final Fantasy Type-0 Online na PC i urządzenia mobilne - wiadomość - 2015-09-20
Gra ukaże się w przyszłym roku na pecety i urządzenia mobilne.

Kilka dni temu firma Square Enix przekazała swoim fanom niemiłą nowinę o skasowaniu konwersji Final Fantasy Agito na PlayStation Vita. Pierwotnie gra ukazała się na mobilnych systemach iOS i Android, ale serwery tych wydań zostaną wyłączone 30 listopada. Teraz okazało się jednak, że wydawca nie zamierza porzucać tej odnogi swojej popularnej marki. Zamiast tego zapowiedziano nowy projekt zatytułowany Final Fantasy Type-0 Online, który wykorzysta niektóre elementy z porzuconej konwersji i skoncentruje się na aspekcie sieciowym.

Na razie informacje na temat Final Fantasy Type-0 Online są wyjątkowo skromne. Sieciowy charakter projektu, jak również udostępniony zwiastun pozwalają jednak przypuszczać, że całość stanowić będzie rozszerzoną wersję trybu multiplayer z Final Fantasy Agito. Otrzymamy więc wieloosobowe RPG akcji, w którym niewielkie grupy graczy udadzą się eksplorować pełne potworów i bossów mapy, a walka odbywać się będzie w czasie rzeczywistym. W porównaniu z pierwowzorem, produkcja zostanie mocno rozbudowana, oferując więcej postaci, lokacji, typów uzbrojenia oraz opcji rozwoju postaci.

Final Fantasy Type-0 Online zmierza na pecety i urządzenia mobilne, a premiera nastąpi w przyszłym roku. Na razie oficjalnie potwierdzono tylko wydanie japońskie, ale Square Enix poinformowało także, że poważnie rozważa opracowanie wersji anglojęzycznej. Całość zapowiada się dosyć obiecująco. Przez długi czas mobilne odsłony Final Fantasy prezentowały potwornie niski poziom, ale w ciągu ostatnich kilku lat wreszcie zaczęło to ulegać zmianie i najnowsze produkcje tego typu okazały się całkiem godne uwagi. Mamy więc nadzieję, żę Final Fantasy Type-0 Online będzie kolejnym tytułem, który potwierdzi ten pozytywny trend.

  1. Square Enix – oficjalna strona firmy

Warto wspomnieć, że w tym roku na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4 trafiło Final Fantasy Type-0 HD, czyli zremasterowana wersja gry, która ukazała się w 2011 roku na konsolę przenośną PlayStation Portable i niestety nigdy nie opuściła granic Japonii. Była to pierwsza odsłona nowej pobocznej serii i mobilne Final Fantasy Agito zaprojektowano jako jej kontynuacje.

Pod względem zawartości Final Fantasy Type-0 HD nie odbiega od pierwowzoru i największą różnicą jest mocno poprawiona oprawa graficzna.