Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2015, 11:35

autor: Góral

Shadowrun: Hong Kong dostanie minikampanię na początku 2016 r.

Studio Harebrained Schemes ujawniło, że zapowiedziana jeszcze podczas zbiórki pieniędzy na grę Shadowrun: Hong Kong dodatkowa minikampania ukaże się na początku 2016 roku. Rozszerzenie dostępne będzie za darmo dla osób, które wsparły produkcję na Kickstarterze kwotą minimum 15 dolarów.

Studio Harebrained Schemes poinformowało na Kickstarterze, że pracuje nad zapowiedzianą jeszcze podczas zbiórki pieniędzy mini kampanią Shadows of Hong Kong do niedawno wydanej gry RPG Shadowrun: Hong Kong. Nie zdradzono zbyt wielu szczegółów, ale ujawniono, że ma się ona rozgrywać kilka tygodni po wydarzeniach ukazanych w „podstawce” i umożliwić nam odwrócenie sytuacji związanej ze skorumpowanymi gliniarzami, którzy niegdyś nas ścigali. Podczas przygody odkryjemy straszne spiski, stoczymy walki z potężnymi przeciwnikami i umocnimy swoją reputację jako Prime Runner. Dodatek ukazać ma się na początku 2016 roku i dostępny będzie za darmo dla wszystkich osób, które wsparły swego czasu Shadowrun: Hong Kong na Kickstarterze kwotą minimum 15 dolarów.

Shadowrun: Hong Kong doczeka się mini kampanii na początku 2016 roku - ilustracja #1
Shadows of Hong Kong w skrócie:
  • Mini kampania do gry Shadowrun: Hong Kong
  • Pozwoli wziąć udział w wydarzeniach rozgrywających się kilka tygodni po tych znanych z „podstawki”
  • Ukaże się na początku 2016 roku
  • Dostępna będzie za darmo dla osób, które wsparły grę na Kickstarterze kwotą minimum 15 dolarów

Shadowrun: Hong Kong ukazało się na komputerach PC 20 sierpnia bieżącego roku. Produkcja okazała się bardzo przyjemną grą cRPG, której historia przenosi nas do przyszłości, do roku 2056. Miejscem akcji jest tytułowy Hongkong, gdzie realizowana jest od dłuższego czasu konspiracja. W metropolii wkrótce wydarzy się coś wielkiego, a naszym zadaniem jest powstrzymanie zbliżającej się katastrofy.

Produkcja, podobnie jak wcześniejsza odsłona serii Shadowrun Returns, została sfinansowana w serwisie Kickstarter. Deweloperom udało się w lutym bieżącego roku uzbierać 1,2 miliona dolarów na dokończenie produkcji, chociaż twórcy ustalili minimalną kwotę na zaledwie 100 tysięcy dolarów. Dzięki tak dużej nadwyżce, do gry wprowadzono m.in. kilka dodatkowych misji, lepsze udźwiękowienie i nie tylko.

Tytuł możecie obecnie kupić w sklepach cyfrowej dystrybucji na komputerach PC w cenie około 20 euro (mniej więcej 84 zł).