Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSVPS3
Okładka MotorStorm RC (PSV)

MotorStorm RC

Kontynuacja znanej serii gier wyścigowych. W przeciwieństwie do poprzednich tytułów z cyklu, głównymi bohaterami gry są zdalnie sterowane modele samochodów, którymi ścigać będziemy się po jednej z 16 dostępnych tras.

Wyścigi | samochodowe | widok izometryczny | off-road | multiplayer | funkcje cross-platform | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka MotorStorm RC (PSV)

data premiery gry:

22lut2012

PS3 PSV

MotorStorm RC jest kontynuacją znanego cyklu terenowych gier wyścigowych, które od lat goszczą na konsolach firmy Sony. Za produkcje tytułu, podobnie jak i poprzednich części serii, odpowiada brytyjskie Evolution Studios. To pierwszy tytuł tego zespołu, który tworzony jest równocześnie z myślą o konsolach Playstation 3 i PS Vita. Od poprzedników grę odróżnia to, że nie zasiądziemy za kierownicą prawdziwych samochodów czy motocykli, bowiem sterujemy w niej ultraszybkimi modelami aut.

MotorStorm RC łączy w sobie pomysły zaczerpnięte z klasycznego Micro Machines ze współczesnymi grami wyścigowymi, kładąc równocześnie nacisk na rozgrywkę w trybie multiplayer oraz szybką akcje. Twórcy oddali do dyspozycji graczy 16 oryginalnych tras, które wytyczono w czterech światach znanych z poprzednich części serii. Oferują nam one możliwość zobaczenia tropikalnej wysypy, zaśnieżonych pustkowi Alaski, amerykańskich pustynnych bezdroży jak i dotkniętego kataklizmem miasta.

Akcje gry obserwujemy z widoku izometrycznego. Kamera płynnie śledzi samochód podążając jego śladem i pokazuje nam przeważnie duży fragment trasy, na której się znajdujemy, co pozwala nam łatwo zorientować się w jej przebiegu i pozycji przeciwników. W MotorStorm RC powracają też przedstawiciele wszystkich znanych miłośnikom MotorStorma ośmiu klas aut – oczywiście w zminiaturyzowanej formie.

Tytuł oferuje również rozbudowany tryb rozgrywek sieciowych, w którym zmierzymy się także z użytkownikami Playstation 3. Ważnym elementem sieciowych rozgrywek jest system pozwalający nam na śledzenie poczynań przyjaciół oraz dzielenie się z nimi filmami i wrażeniami z wyścigów.

Co prawda, MotorStorm nie zaskoczy graczy pełnymi detali modelami aut, ale jeżeli chodzi o przestawienie lokacji i otoczenia, oferowane widoki są całkiem przyjemne i przykuwają wzrok.

Co ważne, nie musimy kupować dwóch rożnych wersji gry by korzystać z niej na PS Vicie i Playstation 3, wystarczy nam tylko jedna kopia zakupiona w PS Store. Grając na dwóch platformach możemy korzystać z jednego stanu gry, który przechowywany jest na serwerach producenta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do MotorStorm RC

Klasyfikacja PEGI MotorStorm RC

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe MotorStorm RC

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje: PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje: PlayStation Network
PS3
PSV