Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSVPS3
Okładka MotorStorm RC (PSV)
OkładkaMotorStorm RC (PSV)

MotorStorm RC

Kontynuacja znanej serii gier wyścigowych. W przeciwieństwie do poprzednich tytułów z cyklu, głównymi bohaterami gry są zdalnie sterowane modele samochodów, którymi ścigać będziemy się po jednej z 16 dostępnych tras.

Wyścigi | samochodowe | widok izometryczny | off-road | funkcje cross-platform | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MotorStorm RC Premiera

22lut2012

PS3 PSV

MotorStorm RC jest kontynuacją znanego cyklu terenowych gier wyścigowych, które od lat goszczą na konsolach firmy Sony. Za produkcje tytułu, podobnie jak i poprzednich części serii, odpowiada brytyjskie Evolution Studios. To pierwszy tytuł tego zespołu, który tworzony jest równocześnie z myślą o konsolach Playstation 3 i PS Vita. Od poprzedników grę odróżnia to, że nie zasiądziemy za kierownicą prawdziwych samochodów czy motocykli, bowiem sterujemy w niej ultraszybkimi modelami aut.

MotorStorm RC łączy w sobie pomysły zaczerpnięte z klasycznego Micro Machines ze współczesnymi grami wyścigowymi, kładąc równocześnie nacisk na rozgrywkę w trybie multiplayer oraz szybką akcje. Twórcy oddali do dyspozycji graczy 16 oryginalnych tras, które wytyczono w czterech światach znanych z poprzednich części serii. Oferują nam one możliwość zobaczenia tropikalnej wysypy, zaśnieżonych pustkowi Alaski, amerykańskich pustynnych bezdroży jak i dotkniętego kataklizmem miasta.

Akcje gry obserwujemy z widoku izometrycznego. Kamera płynnie śledzi samochód podążając jego śladem i pokazuje nam przeważnie duży fragment trasy, na której się znajdujemy, co pozwala nam łatwo zorientować się w jej przebiegu i pozycji przeciwników. W MotorStorm RC powracają też przedstawiciele wszystkich znanych miłośnikom MotorStorma ośmiu klas aut – oczywiście w zminiaturyzowanej formie.

Tytuł oferuje również rozbudowany tryb rozgrywek sieciowych, w którym zmierzymy się także z użytkownikami Playstation 3. Ważnym elementem sieciowych rozgrywek jest system pozwalający nam na śledzenie poczynań przyjaciół oraz dzielenie się z nimi filmami i wrażeniami z wyścigów.

Co prawda, MotorStorm nie zaskoczy graczy pełnymi detali modelami aut, ale jeżeli chodzi o przestawienie lokacji i otoczenia, oferowane widoki są całkiem przyjemne i przykuwają wzrok.

Co ważne, nie musimy kupować dwóch rożnych wersji gry by korzystać z niej na PS Vicie i Playstation 3, wystarczy nam tylko jedna kopia zakupiona w PS Store. Grając na dwóch platformach możemy korzystać z jednego stanu gry, który przechowywany jest na serwerach producenta.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI MotorStorm RC

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

MotorStorm RC Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSV