Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSPNDS
Okładka Knights in the Nightmare (PSP)

Knights in the Nightmare

Tytuł łączący w oryginalny sposób wiele różnych gatunków. Wcielamy się w istotę, która ożywia nowych wojowników, mszczących się na siłach ciemności.

RPG | jRPG

Okładka Knights in the Nightmare (PSP)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

data premiery gry:

25wrz2008

NDS

9lis2010

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Knights in the Nightmare to produkcja łącząca elementy wielu różnych gatunków – strzelanki, strategii oraz gry RPG. Jest to jeden z epizodów serii Dept. Heaven, stworzonej przez studio Sting. Wśród innych przedstawicieli tej sagi wymienić można tytułu: Riviera: The Promised Land oraz Yggdra Union.

Gra opowiada o tragicznych losach starożytnego zamku Aventheim, usytuowanego pośrodku cichego jeziora, w krainie mieszczącej się pomiędzy niebiosami a podziemiami. Spokój mieszkańców twierdzy został zakłócony zupełnie bez ostrzeżenia pewnej nocy przez kreatury pochodzące z otchłani, które zaatakowały królestwo i zgładziły wszystkich jego obywateli. Jakiś czas później, w opustoszałym kościółku pośrodku gęstego lasu, pojawiła się magiczna istota, pozbawiona jakiejkolwiek pamięci o tym co się stało. Dziwna siła przyciągnęła ją jednak do zrujnowanego zamku pełnego potworów. Magiczna moc istoty obudziła poległe wcześniej dusze rycerzy, którzy otrzymali szansę skonfrontowania się z siłami zła.

Tytuł łączy wiele rozmaitych elementów, znanych z zupełnie różnych produkcji. W grze kontrolujemy wspomnianą magiczną istotę, która potrafi aktywować dusze poległych w walce. W ten sposób budujemy własną, bardzo zróżnicowaną armię. Bitwy ukazane zostały w rzucie izometrycznych i rozgrywają się w systemie łączącym tury z czasem rzeczywistym. Po zbliżeniu się do danego wojownika możemy ożywić go i wykorzystać do własnych celów. Atakując wojownikami musimy jednak uważać na ciągły i nieprzerwany ostrzał przeciwnika. Nasza postać ma wskaźnik własnej witalności, który zmniejsza się w trakcie używania umiejętności. Możemy go odnowić chociażby zdobywając wyższy poziom postaci i na wiele innych sposobów.

Twórcy przygotowali aż 100 unikalny postaci do odszukania – podczas zabawy poznajemy historię wielu z nich. Rycerze zostali podzieleni na 7 klas i dodatkowo możemy w pewien sposób łączyć ich możliwości, aby zbalansować dostępne umiejętności i stworzyć najlepszą drużynę. Co ciekawe, cała opowieść została przedstawiona z dwóch przeciwnych perspektyw. Podczas zabawy jesteśmy raczeni wydarzeniami zarówno z teraźniejszości i przeszłości, a dodatkowo po ukończeniu gry możemy przejść ją ponownie, tym razem wcielając się w drugą frakcję.

Tytuł charakteryzuje się naprawdę ładną oprawą audiowizualną. Przy stworzeniu gry współpracowało wielu znanych twórców. Wśród nich znajdują się przede wszystkim autorzy poprzednich odsłon serii: Sunaho Tobe, Satoko Kiyuduki, Yoshinori Iwanaga (odpowiedzialny za wygląd potworów), Shigeki Hayashi (twórca ścieżki dźwiękowej).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Knights in the Nightmare

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
Atlus na E3 - kontynuacja Trine oraz nowa gra twórców Zeno Clash
Atlus na E3 - kontynuacja Trine oraz nowa gra twórców Zeno Clash

wiadomość11 czerwca 2010

Wiemy już, że nową grą fińskiego studia Frozenbyte będzie oficjalna kontynuacja udanej, zeszłorocznej platformówki Trine. Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, produkcja zostanie zaprezentowana w trakcie przyszłotygodniowych targów E3 na stoisku firmy Atlus.

NDS
PSP