Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Front Mission (NDS)

Front Mission NDS

Front Mission jest stworzonym przez Square Enix remakiem gry strategicznej o tym samym tytule. Wersja pierwotna ukazała się na konsolę SNES.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Front Mission (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

23października2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Front Mission jest stworzonym przez Square Enix remakiem gry strategicznej o tym samym tytule. Wersja pierwotna ukazała się na konsolę Super Nintendo Entertainment System. Przeprowadzka na Nintendo DS nie pozostawiła klasycznego Front Mission ze SNES-a bez zmian – jedna z głównych innowacji to sterowanie odbywające się za pomocą stylusa.

Gra przenosi nas w lata schyłku dwudziestego pierwszego wieku, kiedy Rosja przekształcona została w Republikę Zaftry, Ameryki połączyły się tworząc Unified Continental States (UCS), a Japonia, Oceania i Południowa Azja uformowały Oceania Cooperative Union (OCU). Na początku wybieramy, czy chcemy stanąć po stronie OCU czy UCS, przy czym ta pierwsza frakcja jest skierowana do osób, dopiero rozpoczynających zabawę. Drugą wybierają ludzie, którzy już przeszli kampanię łatwiejszą.

We Front Mission kierujemy mechami - potężnymi robotami bojowymi, znanymi tutaj jako Wanzery. Korzystając z rozbudowanego interfejsu rozbudowujemy bazę, przygotowujemy nasze Wanzery i posyłamy je do walki. Poruszamy się z szybkością zależną od ich statystyk, a po spotkaniu wroga rozpoczynamy walkę, trwającą aż do całkowitego zniszczenia armii którejś ze stron. W trakcie jej trwania korzystać możemy z broni niesionej w prawej lub lewej ręce mecha, bądź z wyrzutni umieszczonych na jego ramionach.

Trafiamy w oponentów zależnie od ustawienia naszych wojsk i rodzaju ataku – w nogi, korpus, prawe lub lewe ramię – dodaje to grze wymiaru taktycznego. Po powrocie naprawiamy uszkodzone jednostki, ewentualnie unowocześniamy je i ponownie nacieramy na przeciwników. Pewnym odstępstwem od tego cyklu jest tryb areny, w którym wybieramy jednego z Wanzerów i ścieramy się z innym, sterowanym przez AI. Dzięki temu zdobywamy dodatkowe doświadczenie czy pieniądze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Front Mission

odpowiednia dla każdego wieku

Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG
Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG

wiadomość17 lipca 2013

Wspaniały gatunek taktycznych RPGów zniknął praktycznie zupełnie z konsol stacjonarnych. Dlaczego? I czy gry niezależne mogą temu zaradzić?