Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Front Mission (NDS)
OkładkaFront Mission (NDS)

Front Mission NDS

Front Mission jest stworzonym przez Square Enix remakiem gry strategicznej o tym samym tytule. Wersja pierwotna ukazała się na konsolę SNES.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Front Mission Premiera NDS

23października2007

producent: Square Enix wydawca: Square Enix Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Front Mission jest stworzonym przez Square Enix remakiem gry strategicznej o tym samym tytule. Wersja pierwotna ukazała się na konsolę Super Nintendo Entertainment System. Przeprowadzka na Nintendo DS nie pozostawiła klasycznego Front Mission ze SNES-a bez zmian – jedna z głównych innowacji to sterowanie odbywające się za pomocą stylusa.

Gra przenosi nas w lata schyłku dwudziestego pierwszego wieku, kiedy Rosja przekształcona została w Republikę Zaftry, Ameryki połączyły się tworząc Unified Continental States (UCS), a Japonia, Oceania i Południowa Azja uformowały Oceania Cooperative Union (OCU). Na początku wybieramy, czy chcemy stanąć po stronie OCU czy UCS, przy czym ta pierwsza frakcja jest skierowana do osób, dopiero rozpoczynających zabawę. Drugą wybierają ludzie, którzy już przeszli kampanię łatwiejszą.

We Front Mission kierujemy mechami - potężnymi robotami bojowymi, znanymi tutaj jako Wanzery. Korzystając z rozbudowanego interfejsu rozbudowujemy bazę, przygotowujemy nasze Wanzery i posyłamy je do walki. Poruszamy się z szybkością zależną od ich statystyk, a po spotkaniu wroga rozpoczynamy walkę, trwającą aż do całkowitego zniszczenia armii którejś ze stron. W trakcie jej trwania korzystać możemy z broni niesionej w prawej lub lewej ręce mecha, bądź z wyrzutni umieszczonych na jego ramionach.

Trafiamy w oponentów zależnie od ustawienia naszych wojsk i rodzaju ataku – w nogi, korpus, prawe lub lewe ramię – dodaje to grze wymiaru taktycznego. Po powrocie naprawiamy uszkodzone jednostki, ewentualnie unowocześniamy je i ponownie nacieramy na przeciwników. Pewnym odstępstwem od tego cyklu jest tryb areny, w którym wybieramy jednego z Wanzerów i ścieramy się z innym, sterowanym przez AI. Dzięki temu zdobywamy dodatkowe doświadczenie czy pieniądze.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Front Mission: Odpowiednia dla każdego wieku.