Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2010, 07:35

Atlus na E3 - kontynuacja Trine oraz nowa gra twórców Zeno Clash

Wiemy już, że nową grą fińskiego studia Frozenbyte będzie oficjalna kontynuacja udanej, zeszłorocznej platformówki Trine. Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, produkcja zostanie zaprezentowana w trakcie przyszłotygodniowych targów E3 na stoisku firmy Atlus.

Wiemy już, że nową grą fińskiego studia Frozenbyte będzie oficjalna kontynuacja udanej, zeszłorocznej platformówki Trine. Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, produkcja zostanie zaprezentowana w trakcie przyszłotygodniowych targów E3 na stoisku firmy Atlus.

Atlus na E3 - kontynuacja Trine oraz nowa gra twórców Zeno Clash - ilustracja #1

Póki co, są to wszystkie znane informacje na temat Trine 2. Możemy być jednak pewni, że nasza wiedza zostanie poszerzona już za kilka dni. Za sprawą pokazu gry poznamy najprawdopodobniej zarówno pierwsze szczegóły na temat rozgrywki oraz fabuły, jak i przybliżoną datę premiery, a także liczbę platform, na których zostanie wydany sequel. Przypominamy, że „jedynka” trafiła jak dotąd na PC (w lipcu 2009 roku) oraz PlayStation 3 (we wrześniu 2009 roku) i była rozprowadzana za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej (Steam, PlayStation Network).

Co więcej, na liście tytułów, które w trakcie E3 zaprezentuje Atlus, znalazła się nowa produkcja chilijskiego studia ACE Team. Firma, znana z opracowania oryginalnej i dobrze przyjętej gry akcji Zeno Clash – wydanej w 2009 roku na PC i w maju 2010 roku w bogatszej wersji na Xboksa 360 (znanej jako Zeno Clash: Ultimate Edition) – pracuje mianowicie nad bliżej nieokreśloną pozycją noszącą tytuł Rock of Ages. Zeno Clash potrafiło zaskoczyć graczy nie tylko ciekawymi rozwiązaniami w kontekście mechaniki rozgrywki, ale również efektowną, choć mocno specyficzną oprawą graficzną. Liczymy na to, że nowa produkcja ACE Team będzie kontynuowała ten trend.

Atlus w trakcie targów pokaże również zgromadzonym widzom dwie japońskie produkcje – jRPG Etrian Odyssey III: The Drowned City na Nintendo DS oraz Knights in the Nightmare na PSP. Interesująco zapowiada się szczególnie ta druga. Będzie to bowiem swego rodzaju miks strzelanki, strategii oraz RPG należący do znanej w pewnych kręgach serii Dept. Heaven, stworzonej przez studio Sting. Wśród innych przedstawicieli tej sagi wymienić można takie tytuły, jak Riviera: The Promised Land oraz Yggdra Union, uważane za jedne z najlepszych gier tego typu na Game Boy Advance (pierwsza gra została wydana również na PSP).

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej