Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Yggdra Union (GBA)

Yggdra Union GBA

Yggdra Union to mieszanina strategii z japońskim RPG, stworzona przez cenioną w Azji ekipę Sting, odpowiedzialną m.in. za grę Riviera: The Promised Land.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Yggdra Union (GBA)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

21listopada2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yggdra Union to mieszanina strategii z japońskim RPG, stworzona przez cenioną w Azji ekipę Sting, odpowiedzialną m.in. za grę Riviera: The Promised Land. Przy produkcji nowego tytułu programistów wspomagali znani artyści: rysownik mangi Satoko Kiyuzuki oraz projektant karcianek Sunaho Tobe.

Akcja RPG toczy się w Fantasinii, spokojnej, dobrze prosperującej krainie, rządzonej przez sprawiedliwych i miłosiernych monarchów. Rozwój państwa został jednak zakłócony przez Gulcasę, wodza Imperium Bronkii, który przy pomocy potężnej armii wyciął w pień wszystkich mieszkańców Fantasinii, łącznie z dzielnymi wojskami króla Ordeene'a. Udało się uratować tylko jedną osobę – księżniczkę Yggdrę, która w momencie oblężenia uciekła z Partiny, stolicy swego kraju. Żądna zemsty dziewczyna chwyciła za legendarny miecz o nazwie Gran Centurio i wyruszyła w świat, by ostatecznie pokonać Gulcasę.

Nasze podróże po baśniowych lokacjach odbywają się za pośrednictwem dwuwymiarowych map, na których znajdujemy interaktywne postaci – pozytywnie nastawionych NPC oraz wymagających przeciwników – nekromantów, błędnych rycerzy itp. Walki rozgrywamy za pomocą kilkudziesięciu kart, dzięki którym możemy wezwać na pole bitwy potrzebnych wojowników lub zastosować śmiercionośne zaklęcia. Łącznie w grze pojawia się ponad 30 specjalnych umiejętności, przeznaczonych odpowiednio do ataku, defensywy i wsparcia. Wraz z postępami w kampanii zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia, które później owocują przewagą podczas potyczek z nieprzyjaciółmi. Yggdra Union pozwala także na współpracę z innymi bohaterami. Przykładem jest tutaj przyjaciel księżniczki, złodziej Milanor, zdolny do pozbawienia oponentów cennych przedmiotów.

Grafika produktu mimo tego, iż prezentuje widok 2D, jest bajecznie kolorowa, bogata w detale, które możemy dostrzec nawet na kilkucalowym ekranie konsoli GBA. Przewijają się tutaj liczne motywy pochodzące z mangi, a także muzyka, przywodząca na myśl dalekowschodnie klimaty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Yggdra Union

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Atlus zapowiada Yggdra Union

wiadomość4 lutego 2006

Posiadacze GBA będący fanami strategiczny gier fabularnych uzyskali kolejny powód, dla którego nie powinni jeszcze co najmniej przez kilka miesięcy pozbywać się swych przenośnych konsol. Atlus U.S.A. zapowiedział bowiem grę wzbogacającą całkiem pokaźną bibliotekę tego typu pozycji. Jej tytuł brzmi Yggdra Union.