Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Final Fantasy IV Advance (GBA)

Final Fantasy IV Advance GBA

W czwartej części Final Fantasy - będącej odświeżoną wersją FFIV na SNES-a z 1991 roku - zwiedzamy osiemnaście miast i zamków, spotykamy się z mnóstwem zaklęć, setkami potworów, rodzajów broni i przedmiotów.

RPG | fantasy | turowe | 2D | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Final Fantasy IV Advance (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

12grudnia2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy to jedna z najpopularniejszych serii gier konsolowych. Oficjalne ogłoszenie mówi o 40 milionach egzemplarzy sprzedanych na całym świecie! Wszystko zaczęło się od Hironobu Sakaguchi'ego, który w 1987 roku wystąpił do szefostwa Square z propozycją zrobienia RPG-a. Firma stała wówczas na skraju upadku, toteż grę nazwano ironicznie Final Fantasy (czyli Ostatnia Fantazja). Summa summarum sprzedała się tak dobrze, że uchroniła Square od bankructwa. Oczywiście, postanowiono kontynuować serię i do tej pory pojawiło się już jej kilkanaście części.

Final Fantasy trafiła również na kieszonsolki Game Boy Advance. W czwartej części - będącej odświeżoną wersją FFIV na SNES-a z 1991 roku - trafiamy do świata, w którym mieszają się technika i magia. Zwiedzamy tu osiemnaście miast i zamków, spotykamy się z mnóstwem zaklęć, setkami potworów, rodzajów broni i przedmiotów. Po drodze wykonujemy całą masę zróżnicowanych, mniejszych i większych questów. W czasie zabawy odkrywamy kolejne tajniki fabuły, która zwykle w grach z serii Final Fantasy stoi na najwyższym poziomie.

Łącznie można się po Final Fantasy IV spodziewać od 30-40 godzin wspaniałej przygody na lądzie, morzu i w powietrzu. Autorzy zawarli tutaj dwunastu różnorodnych bohaterów, z których maksymalnie czwórka może być naraz w naszej drużynie. Każdy z nich dysponuje odmiennymi umiejętnościami, zaklęciami i przedmiotami. Podczas rozgrywki możemy ich wymieniać w zależności od tego, kto może być dla nas najbardziej przydatny. Mnóstwo czasu zajmują nam walki, które opierają się na bardzo prostym i intuicyjnym systemie komend. Sporym plusem Final Fantasy IV na GBA jest oryginalna oprawa dźwiękowa, a w szczególności typowa dla serii muzyka. Grafika jest kolorowa, w trakcie dialogów oglądamy ładne ilustracje prezentujące rozmówców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy IV Advance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Square Enix uruchomi sklep dla fanów
Square Enix uruchomi sklep dla fanów

wiadomość19 czerwca 2007

Japońska korporacja Square Enix pracuje nad internetowym sklepem dla fanów. Już niebawem zostaną utworzone japońskie i amerykańskie oddziały, ale przedstawiciele firmy myślą też o Europie.

Final Fantasy I i II na PSP jeszcze tego lata w sklepach Ameryki Północnej

wiadomość18 kwietnia 2007

Firma Square Enix poinformowała, że latem 2007 roku wyda na terenie Ameryki Płn. konwersje dwóch pierwszych odsłon serii Final Fantasy. Poprawione i wzbogacone Final Fantasy oraz Final Fantasy II powstają z myślą o przenośnym PSP.

Square Enix szykuje prezent dla graczy z okazji dwudziestych urodzin Final Fantasy

wiadomość12 stycznia 2007

Blisko siedemdziesiąt milionów sprzedanych gier – takim wynikiem może poszczycić się kultowa seria Final Fantasy, składająca się jak dotąd z dwunastu odsłon głównych i licznych epizodów pobocznych. Dokładnie 18 grudnia bieżącego roku minie dwadzieścia lat od chwili premiery pierwszej części "Ostatecznej Fantazji". Z tej okazji korporacja Square Enix sprawi nam prezent-niespodziankę.

Kolejne częsci Final Fantasy i Dragon Quest nie tylko na PS3
Kolejne częsci Final Fantasy i Dragon Quest nie tylko na PS3

wiadomość16 listopada 2005

Gry Final Fantasy XIII i Dragon Quest IX ukażą się prawdopodobnie w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 - poinformował w wywiadzie dla japońskiego serwisu Yahoo/Reuters Yoichi Wada, szef Square Enix.

Jak będzie wyglądać Final Fantasy IV Advance?

wiadomość5 listopada 2005

Gdy w połowie września bieżącego roku po raz pierwszy pisaliśmy o odświeżonej wersji czwartej części słynnego cyklu Final Fantasy zaprezentowaliśmy Szanownym Czytelnikom trzy screenshoty, przedstawiające oryginalną grafikę sprzed czternastu lat. Teraz chcielibyśmy pokazać, jak faktycznie ma wyglądać oprawa wizualna w omawianym remake’u.