Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2010, 21:15

autor: Rock Alone

Nowy Motorstorm oficjalnie zapowiedziany

Od jakiegoś czasu w sieci krążyły plotki na temat kolejnej części Motorstorm. Część z nich mogę już dzisiaj potwierdzić. Dla fanów tej szalonej serii mam kilka ciekawych wiadomości. Najważniejsza jest taka, że nadchodzi Motorstorm Apocalypse.

Od jakiegoś czasu w sieci krążyły plotki na temat kolejnej części Motorstorm. Część z nich mogę już dzisiaj potwierdzić. Dla fanów tej szalonej serii mam kilka ciekawych wiadomości. Najważniejsza jest oczywiście ta, że nadchodząca produkcja będzie nosić tytuł: Motorstorm Apocalypse.

Tą informacją podzielił się z graczami Matt Southern, szef Evolution Studios na blogu PlayStation. Pierwsza ciekawa wiadomość, jest taka że owszem nowa część Motorstorm będzie apokaliptyczna, nie będzie natomiast post-apokaliptyczna. Różnica niewielka, ale konwencja zasadniczo inna. Gracze nie znajdą się bowiem na miejscu po kataklizmie, ale w jego trakcie.

Nowy Motorstorm oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #1

Miejsce akcji zostało zainspirowane Kalifornią, a w zasadzie jej nadmorską częścią - Bay Area. Miasto doświadczyło katastrofalnego w skutkach trzęsienia ziemi i zostało opuszczone. Jednak nie przez zwariowanych kierowców, którym nie przeszkadza nawet to, że natura nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W trakcie wyścigów doświadczymy zatem kolejnych trzęsień ziemi, walących się budynków, zmieniających się w czasie rzeczywistym tras i wielu innych „rozrywek”, tradycyjnie towarzyszącym takiemu kataklizmowi.

Na uwagę zasługuje bogaty multiplayer, która będzie dopuszczać tradycyjny tryb dla 16 graczy, split-screen dla 4 osób, ale również kombinację tych dwóch możliwości. W takim wypadku 4 graczy może siedzieć przy jednej konsoli, grając przeciwko 12 pozostałym graczom przyłączonym poprzez sieć. Należy spodziewać się także rankingów i związanych z nimi specjalnych nagród.

Nowy Motorstorm oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #2

W grę będzie także wchodzić szeroka możliwość modyfikacji wyglądu pojazdów. Począwszy od ozdobnych wzorów, dodatkowych widocznych części, aż po całkowitą zmianę kształtów. Modyfikacjami tego typu będzie można dzielić się z innymi graczami, za pośrednictwem internetu. Do tego dochodzi także mnóstwo dodatkowych cech pojazdów, które można odblokować w trakcie awansu. Mowa tutaj o poprawie sterowności, bonusie szybkości czy zdolnościach ofensywnych.

Dodatkowo, pojawi się możliwość tworzenia wyścigów, tzw. „Game Mode Creator” - tryb który pozwoli na modyfikowanie przeróżnych aspektów zabawy. Ostatecznie na bazie utworzonej rozgrywki będzie można także budować turnieje.

Oficjalna zapowiedź Motorstorm Apocalypse jest wstępem do tego, co będzie można zobaczyć już niedługo na targach E3.