Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2010, 14:12

autor: Olek

Postapokaliptyczne wyścigi w MotorStorm 3?

To na razie tylko plotka, choć wydaje się bardzo prawdopodobna. Francuski serwis PS3Gen opublikował galerię screenów, prezentujących rzekomo rozgrywkę w MotorStorm 3. Koncern Sony, który dotąd nie zaanonsował gry, odmówił komentarza w tej sprawie.

To na razie tylko plotka, choć wydaje się bardzo prawdopodobna. Francuski serwis PS3Gen opublikował galerię screenów, prezentujących rzekomo rozgrywkę w MotorStorm 3. Koncern Sony, który dotąd nie zaanonsował gry, odmówił komentarza w tej sprawie.

Postapokaliptyczne wyścigi w MotorStorm 3? - ilustracja #1

Czy zrzuty ekranu zamieszczone przez PS3Gen rzeczywiście przedstawiają demo MotorStorm 3?

Wydana w 2007 roku na konsolę PlayStation 3 gra MotorStorm doczekała się dotąd kontynuacji w postaci MotorStorm: Pacific Rift. Co prawda w ubiegłym roku światło dzienne ujrzały jeszcze wyścigi MotorStorm: Arctic Edge, ale były one przeznaczone wyłącznie dla konsol PlayStation 2 i PlayStation Portable.

Fanów ekstremalnej samochodowej demolki zaciekawiły więc doniesienia sprzed czterech miesięcy o rejestracji domeny www.motorstorm3.com. Tyle tylko, że póki co strona automatycznie przekierowuje na oficjalną witrynę PlayStation.

W marcu jeden z użytkowników usługi PlayStation Network znalazł na liście kontaktów informację, że któryś z jego znajomych gra w MotorStorm 3: The First Playable Demo. Do tej pory jednak nikomu nie udało się potwierdzić istnienia jakiejkolwiek wersji demonstracyjnej gry. Opublikowane przez PS3Gen materiały stanowią bodaj pierwszy namacalny dowód.

Według serwisu Kotaku miejscem wyścigów w MS3 są zrujnowane kwartały San Francisco, co poznać można chociażby po torach tramwajowych i walących się przed maską samochodu dosyć charakterystycznych budynkach. Jakość screenów nie jest najlepsza i uniemożliwia dokładniejszą ocenę. Koncern Sony, jak zwykle, pozostawił sensacyjne doniesienia bez komentarza.

Przypomnijmy, że stworzona przez firmę Evolution Studios marka MotorStorm zrywa z nacechowaną dużym realizmem rajdową serią World Rally Championship, na rzecz bezpardonowych, widowiskowych pojedynków toczonych przez różnorodne pojazdy. Pierwsza część gry posłużyła producentowi konsoli PlayStation 3 do demonstracji działania technologii 3D. Z kolei MotorStorm: Pacific Rift będzie obok Wipeout HD, pierwszym w pełni trójwymiarowym tytułem, w jaki zagrają użytkownicy tej platformy.