Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2PSP
Okładka WRC (PS2)

World Rally Championship

WRC

Gra rajdowa korzystająca z licencji WRC. Zasiadamy za kierownicą kilku modeli aut przeznaczonych do udziału w rajdach i ścigamy się na czas z innymi kierowcami.

Wyścigi | samochodowe | rajdy | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka WRC (PS2)

data premiery gry:

30lis2001

PS2

28paź2005

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Rally Championship to pierwsza część słynnej serii ścigałek, pod wieloma względami stanowiących konkurencję dla wydawanej przez Codemasters sagi Colin McRae Rally. Za produkcję omawianej gry odpowiedzialne jest Evolution Studios, które przygotowało również jej kontynuacje. WRC ukazał się wyłącznie na konsolę firmy Sony.

Tytuł gry słusznie sugeruje, iż mamy do czynienia z produktem symulującym cieszące się sporą popularnością w naszym kraju rajdy samochodowe. WRC posiada pełną licencję organizacji FIA (sezon 2001) na wykorzystanie wizerunków bolidów, nazwisk kierowców, czy też odcinków specjalnych, doskonale znanych z poszczególnych transmisji telewizyjnych. Wirtualnych rajdowców najbardziej zainteresują jednak rajdowe wozy, przygotowane przez takie marki jak Ford, Mitsubishi, czy Peugeot. Każdy z tych wehikułów został dokładnie odwzorowany. Tyczy się to zarówno ich wyglądu, jak i zachowania na trasie. Sama gra jest dość trudna a to dlatego, iż mamy do czynienia z tytułem nakierowanym w stronę profesjonalnej symulacji. Utrudnienia dotyczą zarówno modelu jazdy, wymagającego poznania kolejnych odcinków, jak i uszkodzeń, którym maszyna może podlegać. Awarie mogą w rezultacie doprowadzić do wykluczenia posiadanego wozu z dalszej jazdy, bądź też w widoczny sposób go spowolnić.

Jednym z mocniejszych punktów opisywanej ścigałki są miejsca, w których rozgrywane są kolejne rajdy, wzorowane na lokacjach znanych z prawdziwych imprez. Do pokonania jest ponad 80 odcinków specjalnych. Gracz niejednokrotnie musi radzić sobie z wyjątkowo trudnymi warunkami pogodowymi – zalegającym na trasie śniegiem, czy też utrudniającym pokonywanie zakrętów błotem. Wachlarz dostępnych trybów rozgrywki prezentuje się dość standardowo. Najciekawiej wypadł oczywiście sezon rajdowy, w którym bierzemy udział we wszystkich wyścigach przewidzianych w prawdziwym grafiku. Oprawa wizualna WRC prezentuje się dość dobrze. Na szczególne wyrazy uznania zasługują dokładnie odwzorowane modele rajdowych maszyn. Warto również dodać, iż opisywana ścigałka posiada niezbyt rozbudowany multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 161 głosów czytelników.

Gry podobne do World Rally Championship

Klasyfikacja PEGI World Rally Championship

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe World Rally Championship

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Sony przejmuje firmy odpowiedzialne za powstanie gier MotorStorm i Pursuit Force
Sony przejmuje firmy odpowiedzialne za powstanie gier MotorStorm i Pursuit Force

wiadomość20 września 2007

Brytyjska firma Evolution Studios przestała być niezależnym producentem gier video. Twórców MotorStorma wziął pod swoje skrzydła koncern Sony Computer Entertainment, o czym wczoraj poinformował w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

PSP
PS2