Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Etrian Odyssey III: The Drowned City (NDS)
OkładkaEtrian Odyssey III: The Drowned City (NDS)

Etrian Odyssey III: The Drowned City NDS

Etrian Odyssey III: The Drowned City to trzecia część japońskiej sagi RPG. Tym razem fabuła przenosi nas do zatopionego, starożytnego miasta Amroad, gdzie poszukujemy dawnych technologii i skarbów.

RPG | FPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Etrian Odyssey III: The Drowned City Premiera NDS

1kwietnia2010

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Etrian Odyssey III: The Drowned City

Castlevania: Dawn of Sorrow

Orcs & Elves

Dungeon Raiders

The Drowned City to tytuł trzeciej odsłony sagi Etrian Odyssey, gier z gatunku RPG, stworzonych w typowo japońskim stylu. Fanów serii powinien ucieszyć fakt, iż w procesie dewelopingu brali udział znani z poprzednich części Shigeo Komori stojący na czele projektu, Yuji Himukai – projektant postaci oraz Yuzo Koshiro odpowiedzialny za muzykę.

Tym razem tematem przewodnim rozgrywki jest ocean, a konkretnie wody oblewające wyspiarskie miasto, Amroad. Setki lat temu potężne trzęsienie ziemi sprawiło, iż to starożytne miasto skryło się całkowicie pod powierzchnią oceanu i zamieniło się w ogromny labirynt. Od tego czasu śmiałkowie i poszukiwacze przygód wyruszają do pozostałości Amroad, aby znaleźć cenne technologie bądź też ukryte skarby. Oczywiście wśród nich znajduje się także i gracz.

Oprócz tła fabularnego, styl rozgrywki w Etrian Odyssey III nie uległ zmianie w porównaniu z poprzedniczkami – nadal na jednym z ekranów widzimy lokacje, które przemierzamy, na drugim natomiast umieszczono interaktywną mapę, która powstaje przy naszym czynnym udziale. Twórcy dodali 5 nowych klas postaci, tak więc mamy okazję przemierzać Amroad jako Prince, Phalanx, Monk, Shinobi lub Pirate.

The Drowned City pozwala na zabawę samodzielną a także oferuje rozgrywki multiplayer – do 5 osób poprzez WiFi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-5  

Wymagania wiekowe Etrian Odyssey III: The Drowned City: 12+