Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Orcs & Elves (NDS)
OkładkaOrcs & Elves (NDS)

Orcs & Elves NDS

Klasycznie zrealizowana gra role-playing, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Przemierzamy lochy, walcząc z potworami i rozwijając sterowaną przez siebie postać.

RPG | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Orcs & Elves Premiera NDS

13listopada2007

pudełko PL

16listopada2007

producent: Fountainhead Entertainment wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Orcs & Elves

Final Fantasy III

Children of Mana

Deep Labyrinth

Orcs & Elves w wydaniu na konsolę Nintendo DS jest udoskonaloną wersją gry, która początkowo zadebiutowała z myślą o posiadaczach nowoczesnych telefonów komórkowych. Wersja przeznaczona na handelda firmy Nintendo jest oczywiście zdecydowanie bardziej rozbudowana w stosunku do swojego pierwowzoru, oferując jednak bardzo zbliżony przebieg rozgrywki. Opisywana gra jest dość tradycyjnie zrealizowanym RPG-iem, wzorowanym na takich klasykach gatunku, jak Dungeon Master, czy Demise: Rise of the Ku'tan. Gra ta powstała wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu. Warto także dodać, iż za jej opracowanie odpowiedzialne jej studio o nazwie Fountainhead Entertainment. Pieczę nad projektem sprawowało natomiast id Software.

Opisywany produkt posiada oczywiście pełnoprawny wątek fabularny. W trakcie zabawy wcielamy się w postać młodego elfa, który wyrusza z zadaniem odbicia miasta krasnoludów z rąk wrogiej armii. W trakcie zabawy spotykamy oczywiście postaci niezależne, a także wdajemy się w rozmowy z... magiczną różdżką, będącą na wyposażeniu głównego bohatera.

Sterowana przez nas postać, podobnie jak w klasycznych grach role-playing, nieustannie rozwija swoje umiejętności. Główny bohater opisany został kilkoma podstawowymi współczynnikami, takimi jak siła, czy zręczność. W celu rozwijania postaci należy oczywiście zbierać punkty doświadczenia oraz awansować na wyższe poziomy. Równie ważną rolę odgrywa kolekcjonowanie magicznego ekwipunku.

W trakcie zabawy wykorzystujemy zarówno magię, jak i różnorakie bronie. Może to być między innymi płonący miecz. Nie zabrakło także regenerujących zdrowię oraz manę fiolek, czy magicznych pierścieni, dzięki którym można nabyć dodatkowe zdolności. Wiele z tych obiektów można kupić od handlarza (przyjaźnie nastawionego smoka). Wszystkie te przedmioty są niezbędne do wygrywania walk z napotykanymi w trakcie zabawy potworami. Każda z tych kreatur posiada swoje mocne i słabe strony, które należy oczywiście odkryć, a następnie wiedzę tę odpowiednio wykorzystać. Akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Orcs & Elves

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.