Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSNDS
Okładka Dungeon Raiders (iOS)
OkładkaDungeon Raiders (iOS)

Dungeon Raiders

Zabawna gra akcji z elementami RPG, w której przemierzamy obszerne i zróżnicowane podziemia, pełne wrogów do pokonania oraz łamigłówek do rozwiązania.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Raiders Premiera

15sie2009

iOS

27sie2009

NDS

producent: Cyanide Studio wydawca: Cyanide Studio

Dungeon Raiders to zabawna gra akcji z elementami RPG, za której powstanie odpowiada francuskie Cyanide Studio. Tytuł trafił w ręce użytkowników handheldów Nintendo DS oraz urządzeń mobilnych, pracujących pod kontrolą systemu iOS.

W Dungeon Raiders dowodzimy grupą kilku śmiałków, którzy wyruszają wykonać jedną z najniebezpieczniejszych i najbardziej absurdalnych misji w swoim życiu. Bohaterom przychodzi bowiem ratować swojego kolegę, strąconego do czeluści piekielnych przez własnego nadopiekuńczego ojca, w celu zajęcia się rodzinnymi interesami. Musimy więc przebrnąć przez wiele zróżnicowanych lokacji i wyjaśnić tę przedziwną sytuację.

Jak sam tytuł wskazuje, w grze skupiamy się na eksploracji obszernych podziemi, pełnych nie tylko krwiożerczych wrogów, ale i skarbów. Autorzy przygotowali lokacje o naprawdę sporych rozmiarach. W wykonaniu zadania przeszkadzają nam gęsto rozsiane pułapki oraz skomplikowane łamigłówki. Każdy z prawie dwudziestu poziomów jest inny pod względem stylistycznym. Zwiedzimy więc mroczne labirynty piramid, twierdzę księcia Drakuli, jaskinie piratów oraz zamarznięte piekło. Najbardziej wytrwali poszukiwacze mogą odkryć również kilka tajnych miejsc.

Aby rozwikłać wspomniane wyżej zagadki musimy używać wszelakich możliwości i technik – część mechanizmów dezaktywujemy przykładowo wykorzystując wbudowany mikrofon. Oprócz tego, autorzy stworzyli własny system magii i umożliwili rozwijanie postaci naszych bohaterów. Dunegon Raiders stawia na szybką akcję, walkę z dużymi grupami przeciwników oraz przede wszystkim humor. Pomimo pozornie posępnego klimatu panującego w poszczególnych lokacjach, całość jest więc raczej zabawna. Dodatkowo dzięki wyjątkowo prostemu interfejsowi, obsługa programu nie powinna sprawić trudności nawet okazjonalnym graczom.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Klasyfikacja PEGI Dungeon Raiders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
NDS
iOS