Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka MAG (PS3)

MAG PS3

MAG: Massive Action Game

Sieciowa strzelanka, której podstawową cechą są zakrojone na ogromną skalę bitwy z udziałem zarówno piechoty, jak i pojazdów. Może w nich brać udział ponad 200 graczy jednocześnie.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | multiplayer | PlayStation Move | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka MAG (PS3)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

26stycznia2010

29stycznia2010

pudełko PL

Massive Action Game to sieciowa strzelanka, w której możemy zmierzyć się w wieloma graczami jednocześnie. Za opracowanie tej produkcji odpowiada studio Zipper Interactive, znane między innymi z serii SOCOM. Wydawcą tytułu jest firma Sony Computer Entertainment.

Gra jest nastawiona wyłącznie na rozgrywkę multiplayer. Dzięki nowej architekturze serwerów i specjalnej mechanice zabawy na jednym polu bitwy niejednokrotnie walczy nawet 256 graczy. Każdy z uczestników zabawy dysponuje własnymi statystykami oraz wynikami, mogąc także rozwijać swoją postać na kilka sposobów, zyskując tym samym dostęp do nowych elementów.

Do wyboru otrzymujemy kilka specjalizacji i klas postaci, charakteryzujących się odmiennymi rolami na polu bitwy (np. medyk, komandos czy ekspert od materiałów wybuchowych). Podczas danego pojedynku gracze dzieleni są na 8 osobowe drużyny, dowodzone przez osobę posiadającą najwyższy stopień wojskowy. Stopień jest ustalany na bazie indywidualnych osiągnięć obliczanych przez system rankingowy. Z czasem uczestnicy zdobywają doświadczenie i polepszają własne osiągi. Najbardziej zaawansowani wirtualni żołnierze mogą dowodzić oddziałami, plutonami lub całą armią i korzystać ze specjalnych umiejętności (np. wsparcia artylerii).

Poszczególne pojedynki zostały osadzone w szerszej kampanii, opowiadającej o starciu trzech frakcji: S.V.E.R. (wschodnioeuropejscy najemnicy). Raven (austriacko-niemieccy żołnierze) oraz (oddziały ze Stanów Zjednoczonych). Wśród nich pojawiają się wojska amerykańskie, europejskie oraz chociażby środkowowschodnie. Na szczególną uwagę zasługują ogromne i szczegółowe pola bitew oraz możliwość wykorzystywania wielu różnych taktyk. Do dyspozycji graczy oddano przykładowo naloty lotnicze, desant spadochronowy oraz kilka pojazdów (np. wozy transportowe). Wszystko to uzupełnia doskonale szeroki asortyment broni, sprzętu (np. wykrywacz ruchu) i umiejętności (np. zwiększona odporność na obrażenia), które gracze odblokowują.

Twórcy wykorzystali zaawansowany silnik graficzny potrafiący wygenerować szczegółowe i ciekawe pola walki oraz bardzo dokładne modele pojazdów i żołnierzy. Gracze mogą dzięki temu wykorzystywać chociażby ukształtowanie terenu i wchodzić do niektórych budynków. Odpowiednie wrażenia zapewnia także sugestywna ścieżka dźwiękowa (pełna wybuchów i odgłosów strzałów) oraz możliwość głosowego komunikowania się z innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-256  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 519 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI MAG

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
MAG - recenzja gry
MAG - recenzja gry

Recenzja 17 lutego 2010, 11:37

Gra rozwija skrzydła dopiero w przypadku dwóch ostatnich form zabawy. W Zdobywaniu, rozgrywanym na znacznie większych mapach, musimy docelowo „odprowadzić” dwa pojazdy wroga do punktu ewakuacyjnego. W rzeczywistości cel ten można osiągnąć na kilka sposobów. W konstrukcji map i trybów rozgrywki tkwi siła oraz potencjał MAG-a, bo chociaż przeważnie nasz cel wydaje się prosty, to na drodze do niego czeka wiele najróżniejszych przeszkód. Dotyczy to szczególnie najciekawszej formy zabawy, czyli Dominacji, w której szeregi każdej ze stron zasila 128 osób podzielonych na cztery plutony i ośmioosobowe drużyny. Pole bitwy jest ogromne i wypełnione najróżniejszymi pobocznymi obiektami, których teoretycznie w ogóle nie trzeba „ruszać”. Tak naprawdę walka przeważnie toczy się nie o finalne cele, ale bunkry, wieże palnikowe, stanowiska moździerzy i działa przeciwlotnicze.