Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Knights Contract (X360)

Knights Contract

Wydana przez Namco Bandai gra akcji pozwalająca na zagłębienie się w świat polowań na czarownice. Twórcy połączyli elementy zręcznościowe w postaci dynamicznego systemu walki z lekkimi aspektami przygodowymi mającymi postać okazjonalnych łamigłówek.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash

Okładka Knights Contract (X360)

data premiery gry:

22lut2011

X360 PS3

Knights Contract to wydana przez Namco Bandai gra z gatunku action adventure, pozwalająca na zagłębienie się w świat polowań na czarownice.

Fabuła gry rozgrywa się w osiemnastowiecznych Niemczech. Głównym bohaterem gry jest Heinrich – jeden z katów legendarnego alchemika doktora Fausta, który lubował się w urządzaniu polowań na czarownice i przeprowadzaniu krwawych egzekucji. Podczas jednej z nich czarownica Gretchen rzuca na Heinricha klątwę nieśmiertelności, a on sam w wyniku oskarżeń o paranie się czarną magią zmuszony zostaje do ucieczki. Właściwa akcja gry rozpoczyna się w momencie gdy Gretchen zostaje ożywiona i staje do walki z doktorem Faustem. W potyczce tej towarzyszyć jej będzie Heinrich, który w zamian za swoją pomoc oczekuje, że znów stanie się zwykłym śmiertelnikiem.

W trakcie gry sterujemy postacią Heinricha, który doskonale radzi sobie zarówno w walce na gołe pięści, jak i z szeregiem różnorodnego oręża, w tym między innymi ostrymi jak brzytwa ostrzami. W potyczkach wspiera Gretchen, która doskonale radzi sobie z atakami hord przeciwników stosując różnorodne techniki, w tym bezkompromisowe czary wybuchowe i zamrażające.

Ze względu na rzuconą klątwę, nasza postać nie może zginąć, jednakże towarzysząca nam Gretchen jest śmiertelna, co oznacza, że do naszych zadań należy chronienie jej przed atakami wrogów. Gracz nie ma co prawda możliwości bezpośredniego sterowania czarownicą, może jednakże wpływać na jej poczynania za pomocą wydawania prostych komend.

Oprawa graficzna gry utrzymana jest w efektownej, kolorowej stylistyce. Twórcy zadbali o płynne animacje postaci, efektownie wyglądające ciosy oraz ciekawe „finiszery” z udziałem obojga bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,99 PLN

Gry podobne do Knights Contract

Klasyfikacja PEGI Knights Contract

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Ukończono produkcję przygodowej gry akcji Knights Contract
Ukończono produkcję przygodowej gry akcji Knights Contract

wiadomość26 stycznia 2011

Firma Namco Bandai poinformowała, że niezależne, japońskie studio Game Republic (Folklore, Majin and the Forsaken Kingdom) ukończyło produkcję swojego najnowszego tytułu. Mamy tu na myśli przygodową grę akcji Knights Contract, przeznaczoną na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Back to the Future, Final Fantasy XIV) 10/12/10
Wieści ze świata (Mass Effect 2, Back to the Future, Final Fantasy XIV) 10/12/10

wiadomość10 grudnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o europejskich premierach Knights Contract i Mass Effect 2 na PS3, kolejnych postaciach w adaptacji Back to the Future, świątecznej akcji w Killing Floor, efektownej nakładce na PlayStation Move, a także opóźnieniu debiutu Final Fantasy XIV w wersji na PS3. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3