Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2010, 13:50

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Back to the Future, Final Fantasy XIV) 10/12/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o europejskich premierach Knights Contract i Mass Effect 2 na PS3, kolejnych postaciach w adaptacji Back to the Future, świątecznej akcji w Killing Floor, efektownej nakładce na PlayStation Move, a także opóźnieniu debiutu Final Fantasy XIV w wersji na PS3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o europejskich premierach Knights Contract i Mass Effect 2 na PS3, kolejnych postaciach w adaptacji Back to the Future, świątecznej akcji w Killing Floor, efektownej nakładce na PlayStation Move, a także opóźnieniu debiutu Final Fantasy XIV w wersji na PS3. Zapraszamy do lektury.

Knights Contract

Przygodowa gra akcji Knights Contract na Xboksa 360 i PlayStation 3 zostanie wydana w Europie w lutym przyszłego roku. W produkcji studia Game Republic wcielimy się w postać Heinricha – kata legendarnego alchemika doktora Fausta. W walce z setkami przeciwników będzie nam towarzyszyć kontrolowana przez konsolę czarownica Gretchen, która – choć wprawiona w walce – będzie nieustannie potrzebować pomocy. Niezwykła relacja pomiędzy dwójką bohaterów ma być jednym z największych atutów gry wydawanej przez Namco Bandai.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Back to the Future, Final Fantasy XIV) 10/12/10 - ilustracja #1

Back to the Future

Oficjalna strona internetowa gry przygodowej Back to the Future, autorstwa studia Telltale Games, doczekała się aktualizacji. Za jej sprawą twórcy ujawnili dwóch nowych bohaterów – George’a McFly’a oraz Biffa Tannena (możemy zapoznać się z ich opisami i posłuchać fragmentów dialogów) – a także kilka dodatkowych informacji na temat poszczególnych epizodów produkcji. Przypominamy, że pierwszy odcinek BttF, bazujący oczywiście na kultowych filmach z Michaelem J. Foksem i Christopherem Lloydem w rolach głównych, zadebiutuje w wersjach na PC i PlayStation 16 grudnia.

Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds

Firma Capcom ujawniła kolejne dwie postacie, w które będziemy mogli wcielić się w bijatyce Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds na Xboksa 360 i PlayStation 3 (premiera w lutym 2011 roku). Okazały się nimi dwie bohaterki – Storm (X-Men) po stronie Marvela oraz C. Viper (Street Fighter) reprezentująca Capcom. Dołączyły one do znanego już grona 28 wojowników. Na ujawnienie czeka zatem jeszcze 8 postaci.

Killing Floor

W dniach 14 grudnia – 4 stycznia, w ramach strzelaniny Killing Floor przeprowadzony zostanie specjalny event „Twisted Christmas”. Za jego sprawą wszyscy posiadacze gry studia Tripwire Interactive otrzymają możliwość wzięcia udziału w „świątecznej” kampanii. Na jej potrzeby producenci opracowali m.in. nową mapę (Santa’s Evil Lair), a także szereg osiągnięć do zdobycia. W nagrodę za ukończenie misji, gracze otrzymywać będą dostęp do nowej grywalnej postaci – Baddest Santa. Dodatkowo 14 grudnia udostępniony zostanie kolejny dodatek DLC o tytule London’s Finest, wzbogacający grę o kolejnych czterech bohaterów.

Fight Night Champion

Poznaliśmy listę wszystkich 54 bokserów, w których wcielimy się w grze Fight Night Champion na Xboksa 360 i PlayStation 3 – kolejnej odsłonie bestsellerowej serii bokserskiej, autorstwa EA Canada. Każdego z nich sprawdzimy w akcji w momencie premiery FNC, przewidzianej na marzec 2011 roku.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Back to the Future, Final Fantasy XIV) 10/12/10 - ilustracja #2

PlayStation Move

W okolicach premiery strzelaniny Killzone 3 (luty 2011 roku) na półki europejskich sklepów trafi specjalna, świetnie wykonana nakładka na PlayStation Move w kształcie karabinka szturmowego (z miejscem na Move i Navigation Controller). Sharp Shooter będzie kosztować około 25 funtów. Produkt znajdzie zastosowanie podczas rozgrywki w nowe dzieło studia Guerrilla Games (oferujące wsparcie dla Move’a).

Final Fantasy XIV

Gra MMORPG Final Fantasy XIV nie zostanie wydana w wersji na PlayStation 3 zgodnie z dotychczasowym planem, czyli w marcu 2011 roku. W chwili obecnej nie znamy niestety nowego terminu debiutu. Ten może być natomiast stosunkowo odległy, gdyż całą moc firma Square Enix postanowiła nakierować na walkę z błędami i niedoróbkami pecetowej edycji FFXIV. W tym celu zrestrukturyzowała szeregi zespołu deweloperskiego, a także wydłużono o kolejnych 90 dni darmowy trial produkcji (obecnie pełniący de facto rolę bety).

Mass Effect 2

Mass Effect 2 w wersji na PlayStation 3 zostanie wydany w Europie 21 stycznia przyszłego roku, poinformowała firma Electronic Arts. Dzieło studia BioWare ukaże się na konsoli Sony w formie mocno rozbudowanej względem oryginałów wydanych na Xboksa 360 i PC w styczniu bieżącego roku. W grze zawarty zostanie m.in. interaktywny komiks opisujący fabułę części pierwszej, a także trzy duże rozszerzenia (konkretnie Lair of the Shadow Broker, Overlord, Kasumi’s Stolen Memory).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Agrar Simulator 2011

Harms Way

Costume Quest

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Two Worlds II - multiplayer na PS3 Gramy!

Music Master Chopin - Gramy! Gramy!

Gramy w Sly Cooper Trilogy Gramy!

gry