Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2010, 12:05

autor: Sarge

Zobacz pierwszy zwiastun gry na podstawie „Powrotu do przyszłości”

Nieuchronnie zbliża się premiera Back to the Future: The Game – epizodycznej gry przygodowej na podstawie kultowej serii filmów science-fiction znanych w Polsce pod nazwą Powrót do przyszłości. W związku z tym twórcy udostępnili pierwszy zwiastun prezentujący swoje dzieło w ruchu.

Nieuchronnie zbliża się premiera Back to the Future: The Game – epizodycznej gry przygodowej na podstawie kultowej serii filmów science-fiction znanych w Polsce pod nazwą Powrót do przyszłości. W związku z tym twórcy udostępnili pierwszy zwiastun prezentujący swoje dzieło w ruchu.

Dotychczas poza szczątkowymi informacjami na temat rozgrywki nie wiedzieliśmy zbyt wiele na temat tego tytułu. Dopiero kilka dni temu ujawniono jego premierowe screeny, bo wcześniej mogliśmy tylko się domyślać, jak wyglądać będzie końcowy produkt. Na szczęście ilość podobnych niewiadomych w końcu zaczyna maleć.

Wspomniany materiał filmowy opublikował serwis Gametrailers. Całość możecie oglądać również w tej wiadomości, czego nie powinien sobie zresztą odmówić żaden fan Powrotu do przyszłości. Okazuje się, że znana już oprawa graficzna utrzymana w komiksowym stylu jeszcze lepiej wygląda w ruchu. Interesująco prezentuje się mimika postaci, która w charakterystyczny sposób okazuje ich emocje – oglądając sam zwiastun czujemy się, jakbyśmy patrzyli na przyjemny dla oka film animowany.

Jak zapewne wiecie, grę będzie można zakupić zarówno w formie pojedynczych epizodów, jak i całego sezonu. Omawiany trailer pokazał przy okazji nazwy kolejnych odcinków i w jakich miesiącach możemy się ich spodziewać. Stosowne zestawienie prezentujemy poniżej:

  • Odcinek 1: It’s About Time – grudzień 2010
  • Odcinek 2: Get Tannen! – luty 2011
  • Odcinek 3: Citizen Brown – marzec 2011
  • Odcinek 4: Double Visions – kwiecień 2011
  • Odcinek 5: Outatime – termin jeszcze nieznany

Należy zaznaczyć, że powyższe daty dotyczą prawdopodobnie tylko komputerów klasy PC i Mac, bo premierowy epizod w wersji na PlayStation 3 oraz iPada ma ukazać się dopiero w 2011 roku. Produkcja studia Telltale Games będzie rozprowadzana drogą cyfrowej dystrybucji, choć po wydaniu pełnego sezonu być może doczekamy się pojawienia się go na fizycznym nośniku.

Zobacz pierwszy zwiastun gry na podstawie „Powrotu do przyszłości” - ilustracja #1

Pakiet wszystkich odcinków w wersji komputerowej od dłuższego czasu można nabyć na oficjalnej stronie, składając zamówienie przedpremierowe w wysokości 24.95$ (ok. 70 złotych bez podatku VAT). Każdy taki zakup premiowany jest dorzucaną zupełnie za darmo przygodówką Puzzle Agent (która standardowo kosztuje 9.95$) oraz dostępem do specjalnego forum dyskusyjnego. Warto też wiedzieć, że jeden dolar z naszej opłaty przeznaczany jest na potrzeby fundacji sygnowanej nazwiskiem kanadyjskiego aktora, Michaela J. Foxa.

Akcja Back to the Future: The Game rozgrywa się sześć miesięcy po wydarzeniach z trzeciej części filmu. W grze wcielimy się w nastolatka Marty’ego McFly, choć nie zabraknie również charyzmatycznej postaci szalonego naukowca Emmetta Browna, który nie będzie jednak grywalną postacią. Rozgrywka polegać będzie na eksplorowaniu kolejnych lokacji, wyciąganiu informacji od innych postaci i rozwiązywaniu łamigłówek. Te ostatnie według ujawnionych niedawno informacji będą polegać przede wszystkim na odpowiednim wykorzystaniu znalezionych przedmiotów w danej sytuacji, twórcy zrezygnowali bowiem z motywu łączenia ich w różnych kombinacjach. Wszystko wskazuje więc na to, że szykuje się bardzo dobra propozycja dla miłośników klasycznych przygodówek.