Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3Wii
Okładka Puzzle Agent (PC)
OkładkaPuzzle Agent (PC)

Puzzle Agent

Detektywistyczna gra przygodowa. Wcielamy się w tytułowego Agenta, który zostaje wysłany do miasteczka Skoggins w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie dziwnych zdarzeń.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne | PS Plus Premium

Puzzle Agent Premiera

1lip2010

PC

19kwi2011

PS3

20mar2012

Wii

Gry podobne do Puzzle Agent

Syberia

Sinking Island

Edna & Harvey: The Breakout

Puzzle Agent to przygodówka autorstwa Telltale Games, studia znanego z epizodycznych gier przygodowych takich jak Tales of Monkey Island czy seria Sam & Max.

Wcielamy się w tytułowego Agenta, który zostaje wysłany do stanu Minnesota w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie dziwnych zdarzeń trapiących miasteczko Skoggins. Oczywiście, mieścina ta kryje mroczny sekret, a jej mieszkańcy spiskują, by prawda nie wyszła na jaw.

Puzzle Agent jest dosyć nietypową przygodówką. Prowadząc dochodzenia odwiedzamy kolejne lokacje i prowadzimy rozmowy z mieszkańcami miasteczka. Jednak same zagadki mają postać samodzielnych wyzwań logicznych w stylu popularnej na NDS serii Professor Layton. Każda taka zagadka poprzedzona jest scenką wprowadzającą, a po jej rozwikłaniu nasze dokonania zostają ocenione według kryteriów takich jak ilość błędów czy też użytych podpowiedzi. Przykładowo, jednym z zadań jest ustalanie po wysłuchaniu zeznań uczestników zdarzenia, kto wygrał zawody Kobiecej Ligi Siłowania na Rękę. Puzzle Agent wyposażony został ponadto w ciekawy system podpowiedzi. Naszemu agentowi w myśleniu pomaga żucie gumy i tylko w takim stanie możemy liczyć na to, że gra pomoże nam w razie „utknięcia”. Paczki z gumą zostały na szczęście rozrzucone po lokacjach, więc nie ma większych problemów z jej dostępnością.

Za nietypową oprawę graficzną odpowiada rysownik Graham Annable. Jest to były pracownik Telltale Games, który obecnie zatrudniony jest w firmie Laika (odpowiedzialnej m.in. za film Koralina). Artysta nie kryje, że jako jedno z głównych źródeł inspiracji przy tworzeniu Puzzle Agent posłużyły dokonania braci Coen, zwłaszcza pełen czarnego humoru film Fargo.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Puzzle Agent

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Puzzle Agent Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • Windows XP/Vista
PC
Wii
PS3