Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3PCWii
Okładka Puzzle Agent (PS3)

Puzzle Agent

Detektywistyczna gra przygodowa. Wcielamy się w tytułowego Agenta, który zostaje wysłany do miasteczka Skoggins w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie dziwnych zdarzeń.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne

Okładka Puzzle Agent (PS3)

data premiery gry:

1lip2010

PC

19kwi2011

PS3

20mar2012

Wii

Puzzle Agent to przygodówka autorstwa Telltale Games, studia znanego z epizodycznych gier przygodowych takich jak Tales of Monkey Island czy seria Sam & Max.

Wcielamy się w tytułowego Agenta, który zostaje wysłany do stanu Minnesota w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie dziwnych zdarzeń trapiących miasteczko Skoggins. Oczywiście, mieścina ta kryje mroczny sekret, a jej mieszkańcy spiskują, by prawda nie wyszła na jaw.

Puzzle Agent jest dosyć nietypową przygodówką. Prowadząc dochodzenia odwiedzamy kolejne lokacje i prowadzimy rozmowy z mieszkańcami miasteczka. Jednak same zagadki mają postać samodzielnych wyzwań logicznych w stylu popularnej na NDS serii Professor Layton. Każda taka zagadka poprzedzona jest scenką wprowadzającą, a po jej rozwikłaniu nasze dokonania zostają ocenione według kryteriów takich jak ilość błędów czy też użytych podpowiedzi. Przykładowo, jednym z zadań jest ustalanie po wysłuchaniu zeznań uczestników zdarzenia, kto wygrał zawody Kobiecej Ligi Siłowania na Rękę. Puzzle Agent wyposażony został ponadto w ciekawy system podpowiedzi. Naszemu agentowi w myśleniu pomaga żucie gumy i tylko w takim stanie możemy liczyć na to, że gra pomoże nam w razie „utknięcia”. Paczki z gumą zostały na szczęście rozrzucone po lokacjach, więc nie ma większych problemów z jej dostępnością.

Za nietypową oprawę graficzną odpowiada rysownik Graham Annable. Jest to były pracownik Telltale Games, który obecnie zatrudniony jest w firmie Laika (odpowiedzialnej m.in. za film Koralina). Artysta nie kryje, że jako jedno z głównych źródeł inspiracji przy tworzeniu Puzzle Agent posłużyły dokonania braci Coen, zwłaszcza pełen czarnego humoru film Fargo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Puzzle Agent

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Puzzle Agent

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • Windows XP/Vista
Telltale Games ujawnia trzy kolejne projekty, w tym kontynuację King's Quest oraz Puzzle Agent 2

wiadomość19 lutego 2011

Wczoraj pisaliśmy o ujawnieniu przez Telltale Games gier bazujących na komiksowych seriach The Walking Dead oraz Fables. Okazuje się, że to nie jedyne tytuły, nad którymi pracuje obecnie ten zespół. Studio ma również w planach trzy inne produkcje, w tym kontynuację legendarnego cyklu King’s Quest.

Premiera Puzzle Agent od Telltale Games
Premiera Puzzle Agent od Telltale Games

wiadomość1 lipca 2010

Miłośnicy przygodówek mogą już zacierać ręce, gdyż od dzisiaj dostępny do ściągnięcia staje się nowy przedstawiciel tego gatunku od Telltale Games, studia znanego z epizodycznych gier przygodowych takich jak seria Sam & Max czy Tales of Monkey Island.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Uncharted, UFC Undisputed 2010) 6/05/10
Wieści ze świata (Team Fortress 2, Uncharted, UFC Undisputed 2010) 6/05/10

wiadomość6 maja 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o przyszłości marek Pac-Man, Need For Speed oraz Uncharted, cenie Puzzle Agent, aktualizacjach Team Fortress 2, dobiegających końca beta testach Blur, a także demie UFC Undisputed 2010. Zapraszamy do lektury.

Puzzle Agent kolejną grą twórców Tales of Monkey Island
Puzzle Agent kolejną grą twórców Tales of Monkey Island

wiadomość30 kwietnia 2010

Studio Telltale Games znane z epizodycznych gier przygodowych takich jak Tales of Monkey Island czy seria Sam & Max ujawniło swój nowy projekt.

PC
Wii
PS3