Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2010, 13:05

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Dead Space 2, Aliens: Colonial Marines) 14/12/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Osiągnięciach w Dead Space 2, demie Mass Effect 2 w wersji na PS3, aktualizacji 2.0 Heroes of Newerth, a także polskiej wersji językowej Lords of Ultima. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Osiągnięciach w Dead Space 2, demie Mass Effect 2 w wersji na PS3, aktualizacji 2.0 Heroes of Newerth, a także polskiej wersji językowej Lords of Ultima. Zapraszamy do lektury.

Europa Universalis III: Divine Wind

Divine Wind – czwarte rozszerzenie do strategii Europa Universalis III, które przeniesie graczy na Daleki Wschód – będzie pierwszym tytułem wydanym przez Paradox Interactive, który oferować będzie wsparcie dla osiągnięć Paradox Connect (do wglądu na oficjalnej stronie firmy). Będą one funkcjonować na podobnej zasadzie co Achievementy w przypadku gier na Xboksa 360 i Trofea na PlayStation 3.

Square Enix

18 stycznia 2011 roku japoński koncern Square Enix zorganizuje konferencję SQUARE ENIX 1st Production Department Premiere, w trakcie której ujawni nowe informacje na temat takich gier, jak Final Fantasy Versus XIII, Final Fantasy Agito XIII, Dissidia 012 Final Fantasy oraz Kingdom Hearts 3D.

Dead Space 2

Serwis Xbox360Achievements.com ujawnił listę 50 Osiągnięć, jakie będziemy mogli zdobyć w survival horrorze Dead Space 2. Dokonamy tego własnoręcznie 28 stycznia 2011 roku, kiedy to dzieło studia Visceral Games zadebiutuje na europejskim rynku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Dead Space 2, Aliens: Colonial Marines) 14/12/10 - ilustracja #1

Mass Effect 2

22 grudnia europejscy użytkownicy PlayStation 3 otrzymają możliwość przetestowania dema gry Mass Effect 2. Posiadacze konsoli firmy Sony uzyskają w ten sposób szansę zapoznania się z dziełem BioWare przed jego oficjalną premierą, przewidzianą na 21 stycznia 2011 roku.

Aliens: Colonial Marines

Okazuje się, że w trakcie wrześniowej imprezy PAX 2010, za zamkniętymi drzwiami jednej z sal konferencyjnych, odbyła się prezentacja gry Aliens: Colonial Marines (PC, X360, PS3), opracowywanej przez studio Gearbox Software dla firmy SEGA. Co więcej, najbliższe miesiące przyniosą oficjalne ujawnienie nowych faktów na jej temat. O fakcie tym poinformował Alan Pritchard z oddziału SEGA West, który wziął udział w wywiadzie dla magazynu Game Informer.

Prototype 2

Ken Rosman, szef studia Radical Entertainment, przyznał, że decyzja w sprawie wyprodukowania kontynuacji gry akcji Prototype została podjęta w momencie, gdy sprzedaż części pierwszej przekroczyła próg dwóch milionów egzemplarzy. Udostępnienie graczom odsłony rozwijającej wątek fabularny wydało się w związku z powyższym naturalną koleją rzeczy. Przypominamy, że zapowiedziany w trakcie Video Game Awards Prototype 2 zostanie wydany na PC, X360 i PS3 w 2012 roku.

Heroes of Newerth

Wystartowała szumnie zapowiadana wersja 2.0 sieciowej gry Heroes of Newerth, rozwijającej ideę klasycznego DotA. Aktualizacja odświeża oprawę graficzną, wprowadza nowego bohatera, mapy 3-na-3 i edytor takowych, sklep z przedmiotami, system matchmakingu, a także nowy tryb rozgrywki – Casual Mode. Więcej informacji na oficjalnej stronie gry.

Lord of Ultima

Studio EA Phenomic poinformowało, że Lords of Ultima – strategia dostępna z poziomu przeglądarki internetowej – jest już dostępna w polskiej wersji językowej (obok jeszcze pięciu innych). Twórcą gry jest Volker Wertich, autor The Settlers oraz BattleForge.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Quake Arena Arcade

de Blob 2: The Underground

Resistance 3

Tron Evolution

Bejeweled 3

Rift: Planes of Telara

ArcaniA – Fall of Setarrif

Garshasp

ARGO

SBK 2011 PC

SBK 2011 X360

SBK 2011 PS3

Forza Motorsport 4

Batman: Arkham City

Racers' Islands: Crazy Racers

Dead Rising 2: Case West

Dungeons

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Time Crisis - celowniczkiem przez pola Gramy!

Alien Arena

Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam - Hill 137 i Vantage Point

CrimeCraft - Bleedout

Need For Speed: Hot Pursuit - Super Sports

Fight Night Champion - Legacy Mode

Magic: The Gathering - Tactics - Red Mana

Unbound Saga - Between the Panels

Wildlife: Forest Survival

Deus Ex: Human Revolution

gry