Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2010, 12:02

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Plotki o Call of Juarez 3

Fani serii Call of Juarez mogą przeżyć szok. Jeżeli doniesienia serwisu gamers.fr są prawdziwe, to akcja trzeciej części cyklu przeniesie graczy do czasów współczesnych. Zamiast kowboi bohaterami Call of Juarez 3 mają być funkcjonariusze DEA, czyli amerykańskiej agencji zwalczającej handel narkotykami.

Fani serii Call of Juarez mogą przeżyć szok. Jeżeli doniesienia serwisu gamers.fr są prawdziwe, to akcja trzeciej części cyklu przeniesie graczy do czasów współczesnych. Zamiast kowbojów bohaterami Call of Juarez 3 mają być funkcjonariusze DEA, czyli amerykańskiej agencji zwalczającej handel narkotykami.

O tym, że Techland ma na warsztacie trzy duże projekty wiadomo od dawna. Premiera zręcznościowych wyścigów nail'd odbyła się dwa tygodnie temu. Prace nad survival-horrorem Dead Island toczą się już od kilku lat i choć ostatnio o grze znów miało zrobić się głośno, to wciąż czekamy na świeże informacje na jej temat.

Największą zagadką pozostaje trzeci projekt polskiego dewelopera. Od jakiegoś czasu trwały spekulacje, że chodzi o Call of Juarez 3, ale jak dotąd nikt z ekipy Techlandu tego nie potwierdził i wszelkie doniesienia na ten temat należało traktować w kategoriach pobożnych życzeń graczy. Tymczasem według doniesień francuskiego serwisu gamers.fr gra jest już w zaawansowanym stadium produkcji, a jej międzynarodowym wydawcą będzie koncern Ubisoft.

Chorujący na serce fani serii powinni jednak odpuścić sobie dalsze szczegóły. Francuzi twierdzą bowiem, że Call of Juarez 3 nie będzie kolejną częścią przygód braci McCall ani nawet westernem. Akcja gry ma być osadzona w czasach współczesnych na pograniczu Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Gracze wcielą się w rolę agentów DEA i będą walczyć z kartelami narkotykowymi.

Według niepotwierdzonych informacji rozgrywka w Call of Juarez 3 utrzymana zostanie w sandboksowej formie. Oznacza to możliwość swobodnego poruszania się po dużym obszarze. W grze pojawi się możliwość prowadzenia pojazdów, a sekwencje „jeżdżone” (w tym m.in. pościgi i strzelaniny z samochodu) kierowca oglądać będzie z perspektywy trzeciej osoby. Serwis gamers.fr ujawnia także, że w Call of Juarez 3 zaimplementowany zostanie tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Jednym z istotnych elementów rozgrywki ma być korupcja, bowiem gracze w tajemnicy przed innymi wypełniać będą indywidualnie zlecane zadania. Nie zabraknie także znanego z wcześniejszych odsłon cyklu systemu Bullet-Time, który dostępny będzie także w trybie kooperacji.

Powyższe informacje związane z Call of Juarez 3 należy traktować bardzo ostrożnie. Czekamy na oficjalny komunikat Techlandu w tej sprawie.