Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Call of Juarez (PC)

Call of Juarez

Strzelanina FPP opracowana przez polskie studio Techland. Gracz trafia na Dziki Zachód, który przemierza w skórze dwóch grywalnych postaci. Pierwszą z nich jest Billy, mężczyzna niesłusznie oskarżony o zamordowanie ojca, a drugą Ray – dawniej rewolwerowiec, a obecnie pastor.

Akcji | FPP | western | FPS | polskie | strzelanki | XIX wiek

Okładka Call of Juarez (PC)

producent: Techland

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

8wrz2006

PC

19cze2007

X360

Call of Juarez to rozbudowana strzelanka pierwszoosobowa (gra akcji/FPS), za której developing odpowiada polska firma Techland. W wielu aspektach przypomina ona Gun. Przenosimy się w niebezpieczny, brutalny oraz bezwzględny świat Dzikiego Zachodu i możemy uczestniczyć w przygodach dwóch grywalnych postaci: Billy’ego, mężczyzny niesłusznie oskarżonego o popełnienie przestępstwa oraz Ray’a, byłego rewolwerowca, a obecnie pastora. Każda z nich jest inna, posiada różne cechy i umiejętności, a także oferuje odmienny przebieg rozgrywki. Ray jest gwarantem licznych pojedynków rewolwerowych „oko w oko”, zaś Billy preferuje dyskretne przekradanie się pod nosami oponentów.

Gra oferuje szereg zróżnicowanych misji do przejścia. Uczestniczymy w licznych pościgach konnych, strzelaninach w miastach, tropimy zbiegów itd. W czasie zabawy możemy wykorzystywać spory arsenał ówczesnych broni, rewolwerów i strzelb. Istnieje również możliwość używania dwóch różnych broni jednocześnie. Warto zaznaczyć, iż podczas rozgrywki możemy także spotkać wiele postaci znanych z książek czy filmów o Dzikim Zachodzie, co tylko dodatkowo podnosi jej atrakcyjność.

Call of Juarez wykorzystuje ulepszony engine znany z gry Chrome. Wspiera on wszystkie nowoczesne efekty wizualne (realistyczny dym, ogień, cieniowanie, oświetlenie, wsparcie technologii Shader Model 3.0, dynamiczne efekty atmosferyczne etc.) oraz wiernie symuluje oddziaływania fizyczne (m.in.: interaktywne otocznie, flora i fauna, efekt „Ragdoll”). Gra posiada też klimatyczną ścieżkę dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 3376 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Call of Juarez

Klasyfikacja PEGI Call of Juarez

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Call of Juarez

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Call of Juarez - recenzja gry
Call of Juarez - recenzja gry

Recenzja 11 lipca 2007, 14:01

Historia zaczyna się, gdy Billy powraca ze swoich poszukiwań legendarnego złota (dodajmy, że bezowocnych). Niestety nie jest mu dane zaznać odpoczynku na rodzinnej farmie – na miejscu zastaje jedynie zwłoki matki oraz ojczyma. Na domiar złego ma to nieszczęście, że Ray, brat przybranego rodzica, znajduje go stojącego nad ciałami. Nie ma czasu na wyjaśnienia; szalony wuj-rewolwerowiec sięga po spluwy i rusza za domniemanym mordercą. Billy rzuca się do ucieczki sprowadzając na siebie jeszcze większy gniew pastora.

PC
X360