Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Dead Man's Hand (PC)

Dead Man's Hand

Dead Man's Hand to shooter FPS z akcją umiejscowioną na Dzikim Zachodzie, stworzony przez Human Head Studios, firmę odpowiedzialną m.in. za grę Rune. Bohaterem gry jest niejaki El Tejon, członek gangu o nazwie The Nine, w którego skład wchodzą najwięksi lokalni złoczyńcy.

Akcji | FPP | western | FPS | multiplayer | strzelanki

Okładka Dead Man's Hand (PC)

data premiery gry:

16mar2004

PC

18mar2004

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Man's Hand to shooter FPS z akcją umiejscowioną na Dzikim Zachodzie, stworzony przez Human Head Studios, firmę odpowiedzialną m.in. za grę Rune. Bohaterem gry jest niejaki El Tejon, członek gangu o nazwie The Nine, w którego skład wchodzą najwięksi lokalni złoczyńcy. Niestety, Tejon został zdradzony przez swoich kompanów i trafił do meksykańskiego więzienia. Po opuszczeniu celi, w ramach zemsty, obiera sobie za cel krwawe porachunki z dawnymi towarzyszami broni. Musi więc zabić ośmiu oprychów.

W zadaniu tym pomocne okazuje się dziewięć rodzajów uzbrojenia: po trzy rodzaje karabinów, pistoletów i strzelb. Prócz tego, w nasze ręce trafiają takie „zabawki” jak noże, bomby, laski dynamitu i armaty. Fabuła gry prowadzi nas przez dwadzieścia misji, a nasze poszukiwania prowadzimy w takich miejscach jak wzgórza, stepy i pustynie, kopalnie oraz charakterystyczne miasteczka o jednej ulicy. Za oprawę wizualną programu odpowiada silnik graficzny Unreal Engine. Mroczny klimat gry utrzymują zaś ponure lokacje i nastrojowa muzyka. Podczas rozgrywki, na ekranie przez cały czas widzimy aktualną ilość punktów, jakie zdobywamy za zabijanie kolejnych wrogów.

Dodatkowym, dość arcade’owym elementem rozgrywki, powiązanym ze zdobywaniem punktów, jest możliwość tworzenia kombinacji, polegających na efektownym (i efektywnym) unicestwianiu wrogów. To jednak nie jedyny sposób na zdobywanie kolejnych „cyferek”, jesteśmy nimi nagradzani także za wykonywanie dodatkowych misji, takich jak oswobodzenie miasteczka od terroryzującego go gangu. Gra posiada opcję multiplayer (deathmatch pojedynczy i drużynowy, plus unikatowe tryby o nazwach bounty i posse) co umożliwia prowadzenie porywających pojedynków z rozmaitymi rewolwerowcami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 138 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Dead Man's Hand

Klasyfikacja PEGI Dead Man's Hand

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dead Man's Hand

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 800 MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 2 GB HDD
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • Xbox Live
  • dodatkowo (XBOX): link-kabel
Dead Man's Hand - recenzja gry
Dead Man's Hand - recenzja gry

Recenzja 4 listopada 2005, 12:46

Jednym z podstawowych atutów Dead Man’s Hand jest spore zróżnicowanie miejsc, które przyjdzie nam odwiedzić. Zdecydowanie najczęściej pojedynki odbywają się w mniejszych bądź większych miasteczkach. Także i tu zadbano o sporą różnorodność. Raz mamy bowiem do czynienia z badanym po zmroku i pozornie opuszczonym fortem, a już za chwilę toczymy efektowne pojedynki w saloonie, czy też przemierzamy kolejne uliczki w palącym słońcu. Bardzo klimatycznie wypadły również poziomy rozgrywane na cmentarzysku, w lesie, czy nieczynnej od jakiegoś czasu kopalni. Pomimo tego, iż poszczególne poziomy nie są zbyt długie, przemierza się je ze sporym zaciekawieniem. Na uwagę zasługują również dodatkowe atrakcje, którymi w trakcie zabawy możemy zostać uraczeni. W jednym z etapów główny bohater może na przykład przejąć kontrolę nad ogromną armatą, tak aby utorować sobie dalsze przejście. Na uwagę zasługują również poziomy rozgrywane na grzbiecie pędzącego rumaka. Pomimo tego, iż można doszukać się w nich licznych uchybień, są niezwykle dynamiczne i jednocześnie dość wymagające. Przeciwnicy mogą się bowiem czaić niemal wszędzie. Skoro już wspomniałem o poziomie skomplikowania zabawy, to zdecydowanie warto byłoby ten temat rozwinąć. Tradycyjnie dla tego typu strzelanek do wyboru mamy trzy stopnie trudności. Na najniższym praktycznie się nie ginie, dwa pozostałe bywają natomiast wymagające, tym bardziej, iż stan gry zapisywany jest dopiero po ukończeniu danego etapu. W przypadku ewentualnej porażki należy go więc powtarzać.

PC
XBOX