Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes of Newerth (PC)

Heroes of Newerth PC

Gra S2 Games to koncentrująca się na sieciowych bitwach MOBA inspirowana modem Defense of the Ancients. Naprzeciwko siebie stają dwie drużyny i zadaniem każdej z nich jest zniszczenie centralnego budynku w bazie wroga. Akcja toczy się w tym samym świecie co seria Savage.

Strategiczne | fantasy | MOBA | RTS | multiplayer | kooperacja

PC Windows
Okładka Heroes of Newerth (PC)

producent: S2 Games

wydawca: S2 Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12maja2010

Heroes of Newerth sieciowa produkcja firmy S2 Games, dewelopera odpowiedzialnego za cykl Savage. Gra stanowi rozwinięcie popularnego trybu rozgrywki wieloosobowej - tower defense, wprowadzonego przez słynną modyfikację Warcrafta III - Defense of the Ancient.

Tak jak w klasycznym tower defense dwie antagonistyczne frakcje (w tym przypadku dwa zespoły po maksymalnie pięć osób) stają do walki, której uwieńczeniem jest zniszczenie bazy przeciwnika. Jednakże prócz zwykłych jednostek kontrolowanych przez A.I. do boju stają także indywidualni herosi sterowani przez graczy - autorzy dali do wyboru ponad sześćdziesiąt postaci o unikalnych cechach i umiejętnościach bojowych. W czasie faktycznej rozgrywki nie tylko budujemy fortyfikacje i armię, ale również rozwijamy swoich bohaterów i staramy się tak użyć ich mocy, by przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę.

Na potrzeby Heroes of Newerth autorzy opracowali specjalny system matchmakingu, a więc kojarzenia graczy o podobnych umiejętnościach i poziomie doświadczenia. Dzięki temu bardzo rzadko dochodzi do sytuacji, gdy początkujący gracz musi mierzyć się z fanami gry, którzy zjedli już na niej zęby. Istotna jest również obecność różnego rodzaju statystyk, ułatwiających wyciąganie wniosków z przegranych starć. W miarę kolejnych zwycięstw pniemy się natomiast w wielu na bieżąco aktualizowanych rankingach.

Graczy lubujących się we wszelkiego rodzaju edytorach ucieszy zapewne fakt, że w Heroes of Newerth zawarty został rozbudowany program do tworzenia nowych map. Pozwala on także na ustalanie reguł rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 10  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 239 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Gry podobne do Heroes of Newerth

Wymagania wiekowe Heroes of Newerth

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Heroes of Newerth

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 1.5 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza), Windows 2000/XP/Vista

Heroes of Newerth - koniec rozwoju wielkiego rywala League of Legends
Heroes of Newerth - koniec rozwoju wielkiego rywala League of Legends

wiadomość21 lutego 2019

Studio S2 Games ogłosiło, że zaprzestaje dalszego rozwoju Heroes of Newerth, czyli jednej z pierwszych komercyjnych gier MOBA.

Wieści ze świata (Forza Horizon, War of the Roses, NiGHTS Into Dreams) 18/12/12
Wieści ze świata (Forza Horizon, War of the Roses, NiGHTS Into Dreams) 18/12/12

wiadomość18 grudnia 2012

Dziś piszemy m.in. o premierze NiGHTS Into Dreams na PC, pojawieniu się rajdowego dodatku DLC do gry Forza Horizon, nadchodzącej aktualizacji do War of the Roses, a także hakerskim ataku na konta graczy w Heroes of Newerth. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Darmowy dostęp do wszystkich postaci w grze Heroes of Newerth
Darmowy dostęp do wszystkich postaci w grze Heroes of Newerth

wiadomość20 lipca 2012

Dzisiaj ukaże się łatka 2.6.11 do gry Heroes of Newerth, która da darmowy dostęp do wszystkich 107 postaci występujących w tej produkcji. Dotychczas za część z nich trzeba było zapłacić.

Rocznica Heroes of Newerth uczczona darmowym dostępem do gry

wiadomość13 maja 2011

Ekipa ze studia S2 Games ogłosiła, że w najbliższych dniach wszyscy chętni mogą pograć za darmo w Heroes of Newerth, czyli udanego klona DotY. Promocja została zorganizowana w ramach obchodów rocznicy gry i może przyczynić się do wzrostu jej popularności. Autorzy wypuścili też aktualizację, która dodała kilka opcji i uczyniła rozgrywkę bardziej przystępną dla nowych graczy.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Dead Space 2, Aliens: Colonial Marines) 14/12/10
Wieści ze świata (Mass Effect 2, Dead Space 2, Aliens: Colonial Marines) 14/12/10

wiadomość14 grudnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Osiągnięciach w Dead Space 2, demie Mass Effect 2 w wersji na PS3, aktualizacji 2.0 Heroes of Newerth, a także polskiej wersji językowej Lords of Ultima. Zapraszamy do lektury.