Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2012, 09:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Darmowy dostęp do wszystkich postaci w grze Heroes of Newerth

Dzisiaj ukaże się łatka 2.6.11 do gry Heroes of Newerth, która da darmowy dostęp do wszystkich 107 postaci występujących w tej produkcji. Dotychczas za część z nich trzeba było zapłacić.

Studio S2 Games ogłosiło, że od dzisiaj wszystkie postacie w grze Heroes of Newerth będą dostępne zupełnie za darmo. Twórcy wprowadzą tę zmianę w najbliższych godzinach wraz z publikacją łatki 2.6.11.

Powyższa informacja oznacza, że użytkownicy Heroes of Newerth już na starcie otrzymają dostęp do 107 bohaterów bez konieczności płacenia za któregokolwiek z nich. Do tej pory gracze mieli do dyspozycji tylko część z nich, co trochę utrudniało rozgrywkę osobom chcącym pobawić się za darmo. Heroes of Newerth jest bowiem produkcją free to play z systemem opcjonalnych mikropłatności.

Osoby, które wykupiły jakieś postacie po 5 lipca, w ciągu kilku dni otrzymają zwrot kosztów. Z kolei nabywcy bohaterów we wcześniejszym okresie dostaną awatara Mecha Gemini. Posiadacze kont Legacy mogą oprócz tego liczyć na dodatkowe dwie srebrne monety za rozegranie każdego meczu rankingowego. Poza tym obniżone zostaną ceny przedmiotów w sklepie Heroes of Newerth.

Produkcja studia S2 Games zadebiutowała 12 maja 2010 roku jako tradycyjna gra do zakupienia po ustalonej cenie. 29 lipca 2011 roku twórcy zdecydowali się jednak przejść na model free to play z systemem opcjonalnych mikropłatności i funkcjonuje on do dzisiaj. Dzisiejszą aktualizację deweloper określa jako przejście na model „free to own”, bo dostęp do wszystkich bohaterów dla każdego gracza czyni rozgrywkę bardziej sensowną dla osób stroniących od uiszczania jakichkolwiek opłat.

Heroes of Newerth to tytuł reprezentujący popularny gatunek MOBA, gdzie dwie frakcje walczą o zniszczenie bazy przeciwnika, a do boju stają zarówno gracze, jak i jednostki kontrolowane przez sztuczną inteligencję. Zabawę może rozpocząć każda osoba, która ściągnie klienta gry z oficjalnej strony internetowej.