Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Dead Rising 2: Case West (X360)

Dead Rising 2: Case West X360

Kolejne rozszerzenie do gry Dead Rising 2, będące swoistym epilogiem dla przedstawionych w niej wydarzeń. Tym razem obok Chucka Greene'a do akcji wkracza bohater pierwszej części serii – Frank West.

To jest dodatek do gry Dead Rising 2.

Akcji | TPP | survival horror | zombie | postapokalipsa | na 2 osoby | TPS | kooperacja | crafting | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Dead Rising 2: Case West (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

27grudnia2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Case West jest drugim dodatkiem DLC przygotowanym z myślą o Dead Rising 2 – grze akcji TPP, w której stawiamy czoła setkom, a nawet tysiącom zombiaków zalewającym Fortune City. Rozszerzenie zostało wydane po premierze pełnej wersji, a opowiadana w nim historia stanowi swego rodzaju epilog wydarzeń z Dead Rising 2. Całość została opracowana przez firmę Capcom – tą samą, która oddała nam do dyspozycji „podstawkę”.

Tym razem do akcji wkracza bohater znany z pierwszej części gry – Frank West. Musi on połączyć swe siły z protagonistą znanym z sequela, aby powstrzymać kolejne zagrożenie ze strony zombiaków i nie dopuścić do tego, by ktokolwiek się dowiedział, że w tym wszystkim brał udział Chuck Greene. Otoczka fabularna jest mocnym punktem szczególnie dla fanów pierwowzoru przywiązanych do ówczesnego głównego bohatera, który w kontynuacji już nie wystąpił. Za sprawą tego rozszerzenia znowu możemy nim pokierować.

Rozgrywka wygląda bardzo podobnie jak w podstawowej wersji gry. Wszystkie możliwości i umiejętności do wykorzystania pozostały więc takie same, w tym między innymi łączenie różnych przedmiotów w celu stworzenia specjalnej broni do walki z zombiakami. Mierzymy się z hordami żywych trupów liczących sobie nawet po kilka tysięcy. W walce z nimi możemy wykorzystać wiele wymyślnych środków perswazji – od tych najbardziej standardowych po najbardziej niekonwencjonalne takie jak doniczka, parasol, czy pluszowe misie. Głównym atutem tej pozycji jest fakt, że można wykorzystać do walki niemal każdy znaleziony przedmiot i tylko od naszej wyobraźni zależy, z czym przyjdzie nam „szaleć”.

Mocnym elementem dodatku Case West jest tryb kooperacji. Posiadacze „złotego” abonamentu Xbox Live mogą przejść cały epizod we dwójkę – jeden gracz wciela się we Franka, a drugi w Chucka. Taka współpraca dostarcza znacznie więcej radości z zabawy i pozwala rozprawiać się z przeciwnikami na nowe sposoby. Szczególnie efektowne jest łączenie różnych sposobów eksterminacji, gdy jeden z grających używa konkretnego rodzaju broni, a druga osoba dobija adwersarzy innym środkiem perswazji, których tu przecież nie brakuje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Gry podobne do Dead Rising 2: Case West

Klasyfikacja PEGI Dead Rising 2: Case West

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Dead Rising 2: Case West

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nowa data premiery dodatku Case West do Dead Rising 2
Nowa data premiery dodatku Case West do Dead Rising 2

wiadomość14 grudnia 2010

Premiera dodatku Case West do gry akcji Dead Rising 2 została opóźniona. Firma Capcom zdecydowała się na przesunięcie momentu wydania DLC o 10 dni. Nowym terminem debiutu jest 27 grudnia tego roku.

Dead Rising: Case Zero pobrane już 600 tysięcy razy
Dead Rising: Case Zero pobrane już 600 tysięcy razy

wiadomość30 listopada 2010

Nie tylko wydane we wrześniu tego roku Dead Rising 2, ale także płatny prolog tytułu – Dead Rising: Case Zero - okazał się spektakularnym sukcesem. Dostępny wyłącznie w dystrybucji elektronicznej tytuł, jak ogłosił Capcom, sprzedał się już do tej pory w ponad 600 tysiącach kopii.

Dead Rising 2: Case Zero zakupiło już ponad pół miliona graczy
Dead Rising 2: Case Zero zakupiło już ponad pół miliona graczy

wiadomość24 września 2010

Firma Capcom ma powody do zadowolenia. Japońska korporacja ujawniła bowiem, że będący prologiem do gry Dead Rising 2 dodatek Case Zero zakupiło już ponad pół miliona graczy.

Capcom na Tokyo Game Show - DMC, Dead Rising 2 i Asura’s Wrath
Capcom na Tokyo Game Show - DMC, Dead Rising 2 i Asura’s Wrath

wiadomość15 września 2010

Zgodnie z oczekiwaniami konferencja prasowa firmy Capcom, podczas Tokyo Games Show 2010 przyniosła kilka interesujących informacji. Najbardziej zadowoleni powinni być fani serii Devil May Cry oraz Dead Rising 2, ale dowiedzieliśmy się też co nieco na temat Asura’s Wrath – nowej gry akcji, która może się również okazać całkiem zgrabną produkcją.