Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2010, 11:10

autor: Taven

Dead Rising: Case Zero pobrane już 600 tysięcy razy

Nie tylko wydane we wrześniu tego roku Dead Rising 2, ale także płatny prolog tytułu – Dead Rising: Case Zero - okazał się spektakularnym sukcesem. Dostępny wyłącznie w dystrybucji elektronicznej tytuł, jak ogłosił Capcom, sprzedał się już do tej pory w ponad 600 tysiącach kopii.

Nie tylko wydane we wrześniu tego roku Dead Rising 2, ale także płatny prolog gry – Dead Rising: Case Zero - okazał się sukcesem. Jak właśnie ogłosił Capcom, dostępny wyłącznie w dystrybucji elektronicznej tytuł sprzedał się już do tej pory w ponad 600 tysiącach kopii.

Oznacza to, że w samym październiku gra znalazła dodatkowych 100 tysięcy nabywców. Jak donosiliśmy pod koniec września, wydany jeszcze w sierpniu Case Zero mógł wtedy pochwalić się wynikiem aż pół miliona pobranych kopii. Tak znaczące poprawienie tego wyniku przez produkcję, która dostępna jest już od jakiegoś czasu z pewnością daje Capcomowi powody do zadowolenia.

Przypomnijmy, że Dead Rising: Case Zero to płatny prolog do pełnoprawnej, drugiej odsłony serii. Dostępny jest on wyłącznie poprzez usługę Xbox Live na konsoli Microsoftu. Ogromna popularność tej produkcji sprawiła, że stała się ona najszybciej sprzedającą się grą na tej platformie dystrybucji elektronicznej w całym roku kalendarzowym 2010.

Dead Rising: Case Zero pobrane już 600 tysięcy razy - ilustracja #1

Skąd ten sukces? Na pewno w ogromnej części przez to, że druga odsłona cyklu Dead Rising była niezwykle wyczekiwana, a Case Zero pozwoliło zniecierpliwionym graczom poczuć przedsmak emocji, jakie ich czekają w pełnej wersji. Atrakcyjność produkcji niewątpliwie zwiększała też niska cena – tylko 5 dolarów amerykańskich. To mniej niż cena dużej części tytułów dostępnych poprzez Xbox Live.

Na pewno sukces Case Zero nie ogranicza się dla Capcomu wyłącznie do zysków ze sprzedaży samego prologu. Tytuł okazał się fantastyczną formą promocji Dead Rising 2 i bez wątpienia był jedną z przyczyn naprawdę dobrej sprzedaży samej gry w dość słabym finansowo dla firmy okresie. Nic więc dziwnego, że w przygotowaniu znajduje się Case West – dodatek DLC, tym razem w formie epilogu w stosunku do wydarzeń z wersji podstawowej, którego premiera przewidziana jest na 17 grudnia. Podobnie jak Case Zero będzie on dostępny wyłącznie na konsolę Microsoftu.