Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Dead Rising 2: Case Zero (X360)
OkładkaDead Rising 2: Case Zero (X360)

Dead Rising 2: Case Zero X360

Pierwsze rozszerzenie do gry Dead Rising 2, będące swoistym wprowadzeniem do opowiedzianej w niej historii. Wydarzenia przedstawione w opisywanym dodatku toczą się bowiem dwa lata po zakończeniu pierwszej odsłony cyklu oraz trzy lata przed akcją kontynuacji.

To jest dodatek do gry Dead Rising 2.

Akcji | TPP | survival horror | zombie | postapokalipsa | TPS | crafting | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Rising 2: Case Zero Premiera X360

31sierpnia2010

producent: Capcom wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dead Rising 2: Case Zero

Army of Two

Left 4 Dead 2

Resident Evil 5: Gold Edition

Case Zero jest pierwszym dodatkiem DLC przygotowanym z myślą o Dead Rising 2 – grze akcji TPP, w której stawiamy czoła setkom, a nawet tysiącom zombiaków zalewającym Fortune City. Rozszerzenie zostało wydane jeszcze przed premierą pełnej wersji, a opowiadana w nim akcja stanowi swego rodzaju prolog do wydarzeń z Dead Rising 2. Całość została opracowana przez firmę Capcom – tę samą, która oddała nam do dyspozycji „podstawkę”.

Akcja dzieje się dwa lata po wydarzeniach z pierwszej części Dead Rising i trzy lata przed „dwójką”. Chuck Greene (którym sterujemy również w sequelu) jest uwięziony ze swoją córką w miasteczku Still Creek. Wcześniej została ona ugryziona przez zombie, wobec czego główny bohater co 12 godzin musi podawać jej zastrzyki firmy Zombrex. Sprawa komplikuje się, gdy samochód dowożący szczepionki nagle znika z miasteczka – w tej chwili nie pozostaje nam nic innego jak opuścić metropolię i udać się na jego poszukiwanie.

Dodatek jest w pewnym sensie przedsmakiem tego, co możemy zobaczyć w Dead Rising 2. Wszystkie możliwości i umiejętności głównego bohatera pozostały więc takie same, w tym między innymi łączenie różnych przedmiotów w celu stworzenia specjalnej broni do walki z zombiakami. Wytwarzanie kolejnych środków perswazji dodaje nam określoną liczbę punktów prestiżu (Prestige Points), które z kolei wpływają na szybsze podnoszenie poziomu doświadczenia naszej postaci. Podobnie jak w pierwowzorze, także i tutaj z czasem stajemy się szybsi, silniejsi i bardziej wytrzymali. Każdy, kto ściągnie Case Zero i później kupi Dead Rising 2, może przenieść wszystkie statystyki z dodatku do pełnej wersji. W ten sposób zacznie rozgrywkę z taką samą liczbą Prestige Points, liczbą alternatywnych strojów oraz levelem postaci (maksymalnie do piątego), z jakim skończył DLC.

Rozgrywka wygląda niemal identycznie jak podstawowa wersja. Mierzymy się zatem z hordami żywych trupów liczących nawet po kilka tysięcy zombie. W walce z nimi możemy wykorzystać wiele wymyślnych rodzajów broni – od tych najbardziej standardowych po najbardziej niekonwencjonalne takie jak doniczka, parasol czy pluszowe misie. Głównym atutem tej pozycji jest fakt, że można wykorzystać do walki niemal każdy znaleziony przedmiot i tylko od naszej wyobraźni zależy, z czym przyjdzie nam „szaleć”.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dead Rising 2: Case Zero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dead Rising 2: Case Zero Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live