Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Dead Rising 2: Case Zero (X360)

Dead Rising 2: Case Zero X360

Pierwsze rozszerzenie do gry Dead Rising 2, będące swoistym wprowadzeniem do opowiedzianej w niej historii. Wydarzenia przedstawione w opisywanym dodatku toczą się bowiem dwa lata po zakończeniu pierwszej odsłony cyklu oraz trzy lata przed akcją kontynuacji.

To jest dodatek do gry Dead Rising 2.

Akcji | TPP | survival horror | zombie | postapokalipsa | TPS | crafting | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Dead Rising 2: Case Zero (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

31sierpnia2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Case Zero jest pierwszym dodatkiem DLC przygotowanym z myślą o Dead Rising 2 – grze akcji TPP, w której stawiamy czoła setkom, a nawet tysiącom zombiaków zalewającym Fortune City. Rozszerzenie zostało wydane jeszcze przed premierą pełnej wersji, a opowiadana w nim akcja stanowi swego rodzaju prolog do wydarzeń z Dead Rising 2. Całość została opracowana przez firmę Capcom – tę samą, która oddała nam do dyspozycji „podstawkę”.

Akcja dzieje się dwa lata po wydarzeniach z pierwszej części Dead Rising i trzy lata przed „dwójką”. Chuck Greene (którym sterujemy również w sequelu) jest uwięziony ze swoją córką w miasteczku Still Creek. Wcześniej została ona ugryziona przez zombie, wobec czego główny bohater co 12 godzin musi podawać jej zastrzyki firmy Zombrex. Sprawa komplikuje się, gdy samochód dowożący szczepionki nagle znika z miasteczka – w tej chwili nie pozostaje nam nic innego jak opuścić metropolię i udać się na jego poszukiwanie.

Dodatek jest w pewnym sensie przedsmakiem tego, co możemy zobaczyć w Dead Rising 2. Wszystkie możliwości i umiejętności głównego bohatera pozostały więc takie same, w tym między innymi łączenie różnych przedmiotów w celu stworzenia specjalnej broni do walki z zombiakami. Wytwarzanie kolejnych środków perswazji dodaje nam określoną liczbę punktów prestiżu (Prestige Points), które z kolei wpływają na szybsze podnoszenie poziomu doświadczenia naszej postaci. Podobnie jak w pierwowzorze, także i tutaj z czasem stajemy się szybsi, silniejsi i bardziej wytrzymali. Każdy, kto ściągnie Case Zero i później kupi Dead Rising 2, może przenieść wszystkie statystyki z dodatku do pełnej wersji. W ten sposób zacznie rozgrywkę z taką samą liczbą Prestige Points, liczbą alternatywnych strojów oraz levelem postaci (maksymalnie do piątego), z jakim skończył DLC.

Rozgrywka wygląda niemal identycznie jak podstawowa wersja. Mierzymy się zatem z hordami żywych trupów liczących nawet po kilka tysięcy zombie. W walce z nimi możemy wykorzystać wiele wymyślnych rodzajów broni – od tych najbardziej standardowych po najbardziej niekonwencjonalne takie jak doniczka, parasol czy pluszowe misie. Głównym atutem tej pozycji jest fakt, że można wykorzystać do walki niemal każdy znaleziony przedmiot i tylko od naszej wyobraźni zależy, z czym przyjdzie nam „szaleć”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Gry podobne do Dead Rising 2: Case Zero

Klasyfikacja PEGI Dead Rising 2: Case Zero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dead Rising 2: Case Zero

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Najpopularniejsze gry 2010 roku na Xbox Live
Najpopularniejsze gry 2010 roku na Xbox Live

wiadomość4 lutego 2011

Początek nowego roku to tradycyjnie doskonała okazja do podsumowań poprzedniego. Na blogu Majora Nelsona opublikowana została lista najpopularniejszych gier 2010 r. na usłudze Xbox Live.

Rekordowe wyniki finansowe Microsoftu - Xbox 360 i Kinect na topie
Rekordowe wyniki finansowe Microsoftu - Xbox 360 i Kinect na topie

wiadomość28 stycznia 2011

Ostatni kwartał 2010 roku był dla koncernu Microsoft rekordowym pod względem uzyskanych przychodów. Firma sprzedała w jego trakcie produkty o łącznej wartości 19,95 miliardów dolarów. Pozwoliło to wypracować zysk na poziomie ponad 8 miliardów dolarów. Duża w tym zasługa Xboksa 360 i ogromnej popularności kontrolera Kinect.

Dead Rising: Case Zero pobrane już 600 tysięcy razy
Dead Rising: Case Zero pobrane już 600 tysięcy razy

wiadomość30 listopada 2010

Nie tylko wydane we wrześniu tego roku Dead Rising 2, ale także płatny prolog tytułu – Dead Rising: Case Zero - okazał się spektakularnym sukcesem. Dostępny wyłącznie w dystrybucji elektronicznej tytuł, jak ogłosił Capcom, sprzedał się już do tej pory w ponad 600 tysiącach kopii.

Dead Rising 2: Case Zero zakupiło już ponad pół miliona graczy
Dead Rising 2: Case Zero zakupiło już ponad pół miliona graczy

wiadomość24 września 2010

Firma Capcom ma powody do zadowolenia. Japońska korporacja ujawniła bowiem, że będący prologiem do gry Dead Rising 2 dodatek Case Zero zakupiło już ponad pół miliona graczy.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Metal Gear Solid 3DS, DJ Hero 2) 16/09/10
Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Metal Gear Solid 3DS, DJ Hero 2) 16/09/10

wiadomość16 września 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o towarzyszach w Fallout: New Vegas, kontynuacji Phantasy Star Online, sprzedaży konsol w Japonii oraz terminie debiutu Metal Gear Solid 3DS. Zapraszamy do lektury.