Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2010, 17:30

autor: Remigiusz "Rock Alone" Maciaszek

Capcom na Tokyo Game Show - DMC, Dead Rising 2 i Asura’s Wrath

Zgodnie z oczekiwaniami konferencja prasowa firmy Capcom, podczas Tokyo Games Show 2010 przyniosła kilka interesujących informacji. Najbardziej zadowoleni powinni być fani serii Devil May Cry oraz Dead Rising 2, ale dowiedzieliśmy się też co nieco na temat Asura’s Wrath – nowej gry akcji, która może się również okazać całkiem zgrabną produkcją.

Zgodnie z oczekiwaniami konferencja prasowa firmy Capcom, podczas Tokyo Game Show 2010 przyniosła kilka interesujących informacji. Najbardziej zadowoleni powinni być fani serii Devil May Cry oraz Dead Rising 2, ale dowiedzieliśmy się też co nieco na temat Asura’s Wrath – nowej gry akcji, która może się również okazać całkiem zgrabną produkcją.

Niestety zabrakło informacji na temat kolejnej odsłony Resident Evil,który to tytuł był również jednym z bardziej oczekiwanych.

DMC: Devil May Cry

Capcom na Tokyo Game Show - DMC, Dead Rising 2 i Asura’s Wrath  - ilustracja #1

DMC, gdyż tak w zasadzie nazywa się nadchodząca gra od Ninja Theory, została zaprezentowana jako nowa marka, chociaż jej związek z Devil May Cry jest niepodważalny, chociażby poprzez podtytuł, który brzmi właśnie… Devil May Cry.

Tak czy inaczej, bohaterem nowej gry ponownie będzie Dante, ale jego wygląd uległ znaczącej zmianie. Jak widać na powyższym obrazku, Dante stracił co nieco na urodzie, ale najwyraźniej zyskał na zadziorności. Ubrany w czerwoną skórzaną kurtkę, przyozdobiony siniakami, rozpoczyna swoją przygodę w… szpitalu psychiatrycznym. W trakcie rozgrywki będzie się posługiwał dwoma pistoletami i mieczem. To wszystko co na razie wiadomo. Trudno nawet do końca stwierdzić, czy będziemy mieli tutaj do czynienia z tym samym bohaterem co poprzednio, czy może też będzie to zupełnie nowa postać.

Obecny bohater zdaje się być odrobinę młodszy od tego, którego poznaliśmy już dawniej, jest więc całkiem możliwe, że tym razem będziemy mogli przeżyć jakieś przygody z tajemniczej przeszłości naszego słynnego protagonisty. O ile, podkreślam, mamy do czynienia z tym samym osobnikiem.

W chwili obecnej jest jeszcze zbyt wcześnie by mówić o dacie premiery, można chyba jednak dosyć bezpiecznie obstawiać rok 2011.

Galerię z obrazkami do DMC znajdziecie tutaj.

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=jGqhNZkoh9Q&feature=player_embedded

Dead Rising 2

Capcom na Tokyo Game Show - DMC, Dead Rising 2 i Asura’s Wrath  - ilustracja #2

Na początek kilka faktów. Dead Rising 2: Case Zero rozszedł się w nakładzie 500 tys. egzemplarzy z czego 300 tys. sprzedało się w pierwszym tygodniu od publikacji. Jest to niezły wynik zważywszy, że prolog do Dead Rising 2 jest dostępny wyłącznie na konsoli Xbox 360. Perspektywa dla pełnego tytułu, zapowiedzianego na 28 września, jest więc nienajgorsza.

Jako, że na temat rzeczonego tytułu praktycznie wszystko zostało powiedziane już wcześniej, to podczas TGC, przedstawiciele wydawcy postanowili wyjawić kilka szczegółów na temat planowanego dodatku DLC (epilogu). Dead Rising 2: Case West, gdyż taki tytuł będzie on nosił, wprowadzi do zabawy bohatera znanego z pierwszej części gry - Franka Westa. Epilog zostanie wydany dokładnie w tej samej formie co Case Zero i będzie dostępny wyłącznie na konsoli Xbox 360.

Na koniec pozostawiono informację o tym, ze Capcom wykupił studio deweloperskie odpowiedzialne za wyprodukowanie drugiej części gry. Blue Castle zmieni więc wkrótce nazwę, na Capcom Games Studio Vancouver.

Dead Rising 2: Case West - http://www.youtube.com/watch?v=l7KjxueVgc4&feature=player_embedded

Asura’s Wrath

Capcom na Tokyo Game Show - DMC, Dead Rising 2 i Asura’s Wrath  - ilustracja #3

Asura’s Wrath będzie grą akcji działającą w oparciu o zmodyfikowany silnik Unreal 3. W chwili obecnej wiadomo jedynie, że tytuł zostanie wydany na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, jeśli zaś chodzi o datę premiery, to jest ona na tyle odległa, że nie warto tu nawet spekulować.

W trakcie konferencji zaprezentowano jedynie kilka ujęć z gry, w trakcie których bohater, początkowo naszpikowany oszczepami, po chwili dziesiątkuje swoich wrogów z typową dla produkcji hack & slash skutecznością. tytuł ma oferować kilka interesujących możliwości, miedzy innymi przyzywanie na pomoc bogów.

Za produkcję gry odpowiedzialny jest deweloper Cyber Connect 2 znany z między innymi z Naruto: Ultimate Ninja Storm.