Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS3XONEPS4
Okładka Naruto: Ultimate Ninja Storm (PC)
OkładkaNaruto: Ultimate Ninja Storm (PC)

Naruto: Ultimate Ninja Storm

Osadzona w uniwersum popularnej mangi i anime Masashiego Kishimoto trójwymiarowa bijatyka autorstwa japońskiego studia Cyberconnect2.

Bijatyki | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto

Naruto: Ultimate Ninja Storm Premiera

4lis2008

PS3

25sie2017

PC PS4 XONE

Naruto: Ultimate Ninja Storm to debiut niezwykle popularnego bohatera anime na konsoli PlayStation 3, po prawie dziewięciu latach udostępniony również użytkownikom pecetów oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One. Za opracowanie gry odpowiada CyberConnect2, deweloper, który na swym koncie posiada wiele tytułów z Naruto w roli głównej.

Naruto: Ultimate Ninja Storm to bijatyka, a jej trzonem są pojedynki jeden na jednego. Do dyspozycji gracza oddano 25 bohaterów i szereg rozległych aren. Twórcy programu podeszli do jego realizacji z wieloma nietypowymi pomysłami, dzięki którym odznacza się on szczególną oryginalnością. Przed przystąpieniem do pojedynku mamy możliwość wyboru trzech wojowników: lidera i dwóch wspomagających. W rolę lidera wciela się sam gracz, mając nad nim pełną kontrolę. Support characters (dwaj dodatkowi ninja) pozostają pod komendą komputera, a gracz może jedynie odpowiadać za ich przywoływanie.

Wygląd potyczek na pierwszy rzut oka nie przypomina zwykłych bijatyk, a to za sprawą zmienionej mechaniki. O ile w przypadku typowych przedstawicieli gatunku dwaj wojownicy skierowani są do siebie twarzą, stojąc na jednej linii, o tyle w Ultimate Ninja Storm wojownicy rozbiegają się po całej arenie. Kamera, dynamicznie poruszając się, zawsze ukazuje obydwu walczących, przez co grając w kooperacji nie ujrzymy podzielonego ekranu.

Każdy z udostępnionych bohaterów posiada odmienny styl oraz własną gamę ataków specjalnych. Uruchamiając ultimate jutsu na ekranie pojawi się krótka scenka z mini grą. Jeśli podczas animacji gracz atakowany wygra zręcznościowy pojedynek, szybko wciskając wskazane guziki, uniknie obrażeń. Pisząc o atakach specjalnych warto wspomnieć o tzw. przebudzeniu, czyli możliwości przeobrażenia bohatera. Opcja ta pojawia się wówczas, gdy bohater posiada ostatni pasek życia. Za jej sprawą uzyskujemy wzmocnienie bądź, w przypadku niektórych bohaterów, całkowite przeobrażenie z nowymi combosami i animacjami ultimate jutsu.

Poza walkami w grze znajduje się również tryb fabularny (story mode), czyli możliwość ukończenia blisko 100 misji i poznania historii z pierwszych 126 epizodów telewizyjnego pierwowzoru. Jest to niezwykła gratka nie tylko dla fanów serialu, ale również dla tych, którzy pragną stoczyć epickie walki z gigantycznymi bossami. W trakcie brania udziału w udostępnionej historii dostaniemy możliwość eksplorowania w pełni trójwymiarowej wioski, z której pochodzi Naruto. Grafika, dzięki możliwościom nowoczesnych platform, pozwoliła na odwzorowanie japońskiego anime w skali bliskiej 1:1. Zarówno bohaterowie, jak i otoczenie odznaczają się niezwykłą pieczołowitością, dzięki czemu grając, doświadczymy podobnych emocji, które towarzyszą widzom serialu telewizyjnemu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 1564 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Naruto: Ultimate Ninja Storm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
PC
PS4
XONE