Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS3XONEPS4
Okładka Naruto: Ultimate Ninja Storm (PC)

Naruto: Ultimate Ninja Storm

Osadzona w uniwersum popularnej mangi i anime Masashiego Kishimoto trójwymiarowa bijatyka autorstwa japońskiego studia Cyberconnect2.

Bijatyki | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto

Okładka Naruto: Ultimate Ninja Storm (PC)

data premiery gry:

4lis2008

PS3

25sie2017

PC PS4 XONE

Naruto: Ultimate Ninja Storm to debiut niezwykle popularnego bohatera anime na konsoli PlayStation 3, po prawie dziewięciu latach udostępniony również użytkownikom pecetów oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One. Za opracowanie gry odpowiada CyberConnect2, deweloper, który na swym koncie posiada wiele tytułów z Naruto w roli głównej.

Naruto: Ultimate Ninja Storm to bijatyka, a jej trzonem są pojedynki jeden na jednego. Do dyspozycji gracza oddano 25 bohaterów i szereg rozległych aren. Twórcy programu podeszli do jego realizacji z wieloma nietypowymi pomysłami, dzięki którym odznacza się on szczególną oryginalnością. Przed przystąpieniem do pojedynku mamy możliwość wyboru trzech wojowników: lidera i dwóch wspomagających. W rolę lidera wciela się sam gracz, mając nad nim pełną kontrolę. Support characters (dwaj dodatkowi ninja) pozostają pod komendą komputera, a gracz może jedynie odpowiadać za ich przywoływanie.

Wygląd potyczek na pierwszy rzut oka nie przypomina zwykłych bijatyk, a to za sprawą zmienionej mechaniki. O ile w przypadku typowych przedstawicieli gatunku dwaj wojownicy skierowani są do siebie twarzą, stojąc na jednej linii, o tyle w Ultimate Ninja Storm wojownicy rozbiegają się po całej arenie. Kamera, dynamicznie poruszając się, zawsze ukazuje obydwu walczących, przez co grając w kooperacji nie ujrzymy podzielonego ekranu.

Każdy z udostępnionych bohaterów posiada odmienny styl oraz własną gamę ataków specjalnych. Uruchamiając ultimate jutsu na ekranie pojawi się krótka scenka z mini grą. Jeśli podczas animacji gracz atakowany wygra zręcznościowy pojedynek, szybko wciskając wskazane guziki, uniknie obrażeń. Pisząc o atakach specjalnych warto wspomnieć o tzw. przebudzeniu, czyli możliwości przeobrażenia bohatera. Opcja ta pojawia się wówczas, gdy bohater posiada ostatni pasek życia. Za jej sprawą uzyskujemy wzmocnienie bądź, w przypadku niektórych bohaterów, całkowite przeobrażenie z nowymi combosami i animacjami ultimate jutsu.

Poza walkami w grze znajduje się również tryb fabularny (story mode), czyli możliwość ukończenia blisko 100 misji i poznania historii z pierwszych 126 epizodów telewizyjnego pierwowzoru. Jest to niezwykła gratka nie tylko dla fanów serialu, ale również dla tych, którzy pragną stoczyć epickie walki z gigantycznymi bossami. W trakcie brania udziału w udostępnionej historii dostaniemy możliwość eksplorowania w pełni trójwymiarowej wioski, z której pochodzi Naruto. Grafika, dzięki możliwościom nowoczesnych platform, pozwoliła na odwzorowanie japońskiego anime w skali bliskiej 1:1. Zarówno bohaterowie, jak i otoczenie odznaczają się niezwykłą pieczołowitością, dzięki czemu grając, doświadczymy podobnych emocji, które towarzyszą widzom serialu telewizyjnemu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 1558 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Naruto: Ultimate Ninja Storm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Naruto: Ultimate Ninja Storm - recenzja gry
Naruto: Ultimate Ninja Storm - recenzja gry

Recenzja 3 grudnia 2008, 10:14

Przed przystąpieniem do pojedynku trafiamy do ekranu wyboru postaci. Wachlarz możliwości jest dość szeroki, gdyż do naszej dyspozycji oddano 25 bohaterów (z czego połowa początkowo jest zablokowana). Po podjęciu decyzji, którym wojownikiem chcemy toczyć bój, gra poprosi o wyselekcjonowanie następnych dwóch. Zadaniem tych jest z kolei pomoc podczas walk, która sprowadza się do krótkich ataków w momencie, w którym zostaną oni wezwani. Kolejnym etapem przygotowań jest wybranie zagrań (tzw. ninjutsu). Każdy z bohaterów, zarówno główny, jak i pomocnicy mają ich kilka. Dostęp do nich jest możliwy wyłącznie po wcześniejszym odblokowaniu, co następuje w trakcie gry fabularnej.

PS3
PC
PS4
XONE