Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2010, 13:00

autor: Jiker

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Metal Gear Solid 3DS, DJ Hero 2) 16/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o towarzyszach w Fallout: New Vegas, kontynuacji Phantasy Star Online, sprzedaży konsol w Japonii oraz terminie debiutu Metal Gear Solid 3DS. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o towarzyszach w Fallout: New Vegas, kontynuacji Phantasy Star Online, sprzedaży konsol w Japonii oraz terminie debiutu Metal Gear Solid 3DS. Zapraszamy do lektury.

Capcom

Firma Capcom ogłosiła na targach Tokyo Game Show 2010 zakup studia deweloperskiego Blue Castle Games, które w ostatnim czasie opracowało dla Japończyków drugą odsłonę cyklu Dead Rising. Od tej pory producent będzie funkcjonować pod nazwą Capcom Games Vancouver.

Fallout: New Vegas

Jak dobrze wiecie, w trakcie rozgrywki w Fallout: New Vegas będą nam towarzyszyć oddani przyjaciele, oferujący swoje wsparcie podczas niebezpiecznych podróży po pustkowiach Mojave. Dotąd nie znaliśmy jednak ich dokładnej liczby. Sytuację zmienia najnowsza publikacja na łamach oficjalnego bloga PlayStation, opisująca dokładnie ósemkę towarzyszy, z których usług będziemy mogli skorzystać w przyszłym miesiącu, gdy Fallout: New Vegas wreszcie trafi na sklepowe półki (PC, X360, PS3). W tym samym momencie wspierać będzie nas mogła dwóch z nich (jeden humanoidalny i robot/ zwierzę).

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Metal Gear Solid 3DS, DJ Hero 2) 16/09/10 - ilustracja #1

Phantasy Star Online

Serwis SEGAbits donosi, że firma SEGA zaprezentowała w trakcie targów Tokyo Game Show 2010 pierwszy zwiastun kontynuacji sieciowego jRPG Phantasy Star Online, wydanego w 2000 roku. Z informacji w nim zawartych wynika podobno, że PSO2 trafi w przyszłym roku na komputery osobiste. Czekamy na potwierdzenie tej wiadomości przez SEGA.

Xbox Live Arcade

Do oferty serwisu Xbox Live Arcade trafiła pierwsza trójwymiarowa odsłona przygód Niebieskiego Jeża, czyli Sonic Adventure, znana wcześniej m.in. z Dreamcasta i PC. Gra została oczywiście odpowiednio podrasowana (m.in. oprawa graficzna w rozdzielczości 720p). Jej cena ustalona została na poziomie 800 punktów MS. Jeszcze w tym miesiącu dzieło zagości również w bazie usługi PlayStation Network.

DJ Hero 2

W Wielkiej Brytanii koncern Activision do zestawów składających się z gry muzycznej DJ Hero 2 oraz specjalnego kontrolera zamierza dołączać darmową kopię pierwszej odsłony serii. Informacja ujawniona przez serwis MCV nie zawiera niestety wyjaśnienia czy takowa promocja obejmie zasięgiem całą Europę, a także które z platform zostaną do niej zakwalifikowane. Aktualnie czekamy na wyjaśnienie tej kwestii. Przypominamy, że DJ Hero 2 zadebiutuje na rynku 22 października w wersjach na PS3, X360 i Wii.

Japonia

Firma Enterbrain, wydawca magazynu Famitsu, ujawniła całkowitą sprzedaż konsol PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP i Nintendo DS w Japonii. Najlepszym rezultatem może się pochwalić DS, którego zdecydowało się zakupić aż 31,039,215 Japończyków. Na kolejnych pozycjach uplasowały się PSP (15,009,120 sztuk), Wii (10,655,962), PS3 (5,501,923) oraz X360 (1,354,685).

Metal Gear Solid 3D: Snake Eater

Hideo Kojima ujawnił, że do premiery gry Metal Gear Solid 3DS (znanej również pod tytułem Metal Gear Solid 3D: Snake Eater), powstającej z myślą o nowej konsoli przenośnej firmy Nintendo, dojdzie w 2011 roku. W MGS3D, którego historia osadzona zostanie w latach 60. XX wieku, gracz wcieli się w postać Naked Snake’a (Big Bossa) i weźmie udział w kolejnym konflikcie wojskowym. Jedną z głównych cech gry ma być wsparcie dla technologii 3D, oferowanej przez konsolę Nintendo 3DS.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Metal Gear Solid 3DS, DJ Hero 2) 16/09/10 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Worms 2: Armageddon

Alice: Madness Returns

Lord of Arcana

Fallout: New Vegas

Bionic Commando Rearmed 2

Sonic Free Riders

APOX

Sonic the Hedgehog 4

Virtua Tennis 4

Child of Eden

Child of Eden

Fable III

Michael Jackson: The Experience

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Enslaved: Odyssey to the West - Z dziennika dewelopera #2 – wersja PL

Final Fantasy XIV - TGS 2010

The Sims 3: Szybka jazda

Amnesia: The Dark Descent - Story Trailer

Truck Racing by Renault Trucks

Worms 2: Armageddon

The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest

Despicable Me: The Game

Magicka

Gramy w Dead Rising 2 Gramy!

Gramy w Company of Heroes Online Gramy!

Alice: Madness Returns - TGS 2010

Asura’s Wrath - TGS 2010

gry